Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Утечка

slimisimo снимка slimisimo 06 януари 2021 - 20:07

Здравейте
Колата е Астра G 1.7дти 75 к.с. 2002 комби
Имам утечка около 350 мА. Махнах СД-то и всички предпазители но утечката си остана. Някакви насоки на къде да се насоча. Слаби места на това купе.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 06 януари 2021 - 20:25

Откачаш един по един кабелите от генератора и стартера и мериш.Ако не е от там започваш да вадиш бушоните и тях един по един.......
Отговори

slimisimo снимка slimisimo 06 януари 2021 - 20:49

Предпазителите ги махнах но утечката си остана.
Ще пробвам утре с кабелите да видим какво ще стане.
Отговори

benzy снимка benzy 06 януари 2021 - 21:36

Доколкото знам това с махането на предпазителите е грешно. Вадейки бушон може да "събудиш" потребление другаде. За установяване от коя верига идва мериш на пиновете на препазителя. Понеже дори и в пълен покой има едни 20-40 mA потребление записваш на кои бушони имаш различно от 0.00 mV и после проверяваш дали е нормално тази верига да има потребление и колко е нормално. Това беше за пад на напрежението или нещо такова в миливолтове, и после по някакви схеми се пресмята ампеража на потреблението...

Някъде из нета се носеше статия за това, може да ровнеш. Но първоначално може просто да установиш в кои бушони има движени и да проследиш тях конкретно един по един...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 януари 2021 - 22:20

Точно така, пад на напрежение върху бушона. Но това е само ако са "открити" бушоните.
Хубаво е това да се прави с по-хубав уред, защото калпавите, мерят много неадекватно в миливолтовия обхват.
А той очаква нещо от сорта на 5-10 миливолта може би, само ако тия 350 мА са от едно място, на един бушон.

Но и аз съм за, първо да отсее силовите линии, алтернатор/стартер и тогава да започне ровене из бушоните.
Отговори

slimisimo снимка slimisimo 06 януари 2021 - 23:13

Да гледах в youtobe за този метод с пада на напрежение върху предпазителя незнам само дали ще влязат сондите до крачетата на предпазителите. Ще се мисли нещо
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg