Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett

Изкърпване на много раждясала вежда

Rendo снимка Rendo 29 февруари 2008 - 19:03

Имам Кадет 1,3с - уви времето е изяло цялата вежда която буквално се разпранда - ръждата е стигнала до зав вратата - на 10 см от задната седалка

За изкърпването на този проблем: подмяна на вежда, слагане на допълнително парче ламарина, китосване, изшкурване, грундиране и боядисване с техна боя ми искат между 200 лв - което за една кола която струва 1000 лв просто е много според мен - не че ме дерът много просто нямам възможност да ги отдяля....



Та идеята ми е дали не мога да възтанова нещата с епоксидна смола, плат, кит, боя .....


И ако някой по препатил от мен има някаква идея ще съм много благодарен ако сподели
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 29 февруари 2008 - 19:17

Колега може всичко. Най-важното е да обработиш добре ръждата преди да я замажеш :) С телена четка изтъркай доколкото можеш. След това в топло време намажи навсякъде по ръждата със ръздопреобразувател. Изчакай 2 часа, изчисти пак с четката и намажи отново.Ичакаж този път поне 24 часа. След това изтъркай пак с четка (НЕ ШКУРКА, защото с нея ще смъкнеш защитния филм който прави ръждопреобразувателя). След това мажеш със грунд. Ако не се вижда мястото е добре да го намажеш и със Body 910. След това с кит и парцал, както явно ти е известно че се прави :))
Ако направиш всичко това както трябва можеш да закърпиш положението за 2-3г. Ако все пак нещо ти е останало де :)) Моята астра е 92г. и още си е с оригиналните вежди и прагове. Не са като нови, но няма дупки!
И те така...
Отговори

gas666 снимка gas666 29 февруари 2008 - 19:22

 Rendo, на Feb 29 2008, 07:03 PM, каза:

Имам Кадет 1,3с - уви времето е изяло цялата вежда която буквално се разпранда - ръждата е стигнала до зав вратата - на 10 см от задната седалка

За изкърпването на този проблем: подмяна на вежда, слагане на допълнително парче ламарина, китосване, изшкурване, грундиране и боядисване с техна боя ми искат между 200 лв - което за една кола която струва 1000 лв просто е много според мен - не че ме дерът много просто нямам възможност да ги отдяля....



Та идеята ми е дали не мога да възтанова нещата с епоксидна смола, плат, кит, боя .....


И ако някой по препатил от мен има някаква идея ще съм много благодарен ако сподели


хаха.. с папиемаше ще стане наистина.. но как ще докараш извивките? колко ще издържи на вибрации.. зимата като се заледи там.. да не се изкърти със се леда.. но пак се замисли за материали колко ще ти излезе.. 1 кутия епоксидна смола с втвърдител около 25 кинта.. кит шкурки едно друго.. и някой спрей после да пръснеш.. пък и с боди трябва да се маже отдолу.. и загубеното време.. и крайния резултат няма да е ясен...

Друго ако си земеш вежда.. и с нитачка да я хванеш по някъв начин.. и отгоре с кит и т.н. ма пак си е цигания..

Толкова ли не може да намериш някой да ти я парне с телоподаващо пък после ако искаш сам си я дооправяй.
Отговори

EDS снимка EDS 29 февруари 2008 - 19:24

Колега и при мен се появи подпухване на дясната вежда - първо отдолу под боята като с течение на времето боята подпухна и се образува едно петно ръжда .По принцип вектра б е с антикорозионна защита на купето но най често ръжда се образува от ударите на малки камъчета с веждата ...с времето се нарушава това покритие на някой места - пък и не само от чакъл и тем подобни - ако е имала удар също може да се образува ръжда - отново антикорозионното покритие ще е нарушено ! Та днес ми писна да я гледам така - взех и свалих ръждата с малка рашкета като внимавах да не повредя здравата боя ...свалих долу горе ръждата колкото можах и минах всичко със шкурка . След това с ръждо-преобразувател - по инструкция трябва да стои няколко часа , утре ще продължа . Докато свалях ръждата отдолу се появи една хубава малка дупка в която имаше нещо все едно натъпкана гума <_< :unsure: (още незнам какво е - не е подкалник 1000% ) . Та решил съм утре да я запълня с малко грунд, шприц кит па каквото стане и отгоре боя ! При всички положения ще е по добре отколкото с подпухнала боя под която избива ръждица :unsure:
Отговори

Rendo снимка Rendo 29 февруари 2008 - 20:26

Ами с извивките не се притеснявам ...... по скоро ще е малко трудно и няма да стане о 1 мазане .... с епоксида....

По скоро и това е варянта с който миосля иначе ако намеря някой с телоподаваща който да ми парне една нова вежда тогава няма да има ядове ще се парне веджата и още малко ламарина и после ясно - кит шкурка боя - и съм газар

и като се замисля ако наистина 1 кутия е 25 лв не е рентабилно да се занимавам при положение че една нова вежда струва 30 лв
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 01 март 2008 - 22:40

 Rendo, на Feb 29 2008, 08:26 PM, каза:

Ами с извивките не се притеснявам ...... по скоро ще е малко трудно и няма да стане о 1 мазане .... с епоксида....

По скоро и това е варянта с който миосля иначе ако намеря някой с телоподаваща който да ми парне една нова вежда тогава няма да има ядове ще се парне веджата и още малко ламарина и после ясно - кит шкурка боя - и съм газар

и като се замисля ако наистина 1 кутия е 25 лв не е рентабилно да се занимавам при положение че една нова вежда струва 30 лв

12лв е епоксидната смола 1кг.
има и по малки разфасовка около 4-5лв струва и ще ти стигне за 1 вежда
Отговори

imitev снимка imitev 02 март 2008 - 00:33

 Rendo, на Feb 29 2008, 08:26 PM, каза:

Ами с извивките не се притеснявам ...... по скоро ще е малко трудно и няма да стане о 1 мазане .... с епоксида....

По скоро и това е варянта с който миосля иначе ако намеря някой с телоподаваща който да ми парне една нова вежда тогава няма да има ядове ще се парне веджата и още малко ламарина и после ясно - кит шкурка боя - и съм газар

и като се замисля ако наистина 1 кутия е 25 лв не е рентабилно да се занимавам при положение че една нова вежда струва 30 лв


200 лв. за подмяна на вежда и малко ламарина са безбожно много пари. Ако не държиш на качествено боядисване просто смени майстора.

Имай предвид че ще има още работи за изкърпване на този кадет!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg