Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизел пали трудно сутрин като е студено

dth_user снимка dth_user 22 октомври 2010 - 14:17

Shades, съпротивлението на сменените датчици отговаря ли на посоченото в Автодата, и въобще тези показатели меродавни ли са тяхната изправност? И въпреки, че да кажем, тествайки ги в различни температурни режими, те отговарят на данните в таблицата, трябва ли да бъдат сменени? Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от dth_user: 22 октомври 2010 - 14:18
Отговори

Shades снимка Shades 22 октомври 2010 - 14:27

Тествахме само старите и те отговаряха абсолютно на Autodata-та (която не мога да понасям заради доста неточности), новите не сме. Новите бяха Bosch, GM-ските мисля, че също са от тази марка.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 22 октомври 2010 - 20:22

Сменял съм т-датчици, но никога не съм могъл да докажа че е от тях. Сравнявал съм стойности с аутодата, и нищо всичко отговаря а проблем има. Много често бера гайле с импулсни датчици за кол. и разп. вал. Иначе факта че все пак протича някакъв ток трябва да ни говори че може да има изменения в тяхната работа когато те са на колата и работят. Защото ом-мера често не може да подаде нужния ток че датчика да си покаже дефекта.
Отговори

Denev86 снимка Denev86 26 октомври 2010 - 20:02

Колеги някои ровил ли е в ауто дата? защото там обесняват нещо за трундото палене и за този датчик.Ама е на английски пък не съм на ти с него :) Обесняват нещо като за прекъснати кабели на температурния датчик заради вибрацийте на двигателя.Също и за буксата която влиза в маф сензора на тръба след въздушния филтър.

Най добре е някои които разбира английски да го прегледа.Става на въпрос за ауто дата 3.18. и да каже какво обесняват там :)
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 31 октомври 2010 - 22:58

Фенове дайте съвет - когато запаля за кратко ( например да я преместя) и после я оставя за 8 часа и повече, после няма палене без процедурата с обезвъздушаването. Ако я оставя малко да поработи или я изфорсирам няколко пъти , нямам проблем ако ще и месец да престои. Сменени са маркучетата за обратната нафта и корпуса на горивния филтър, даже имам и клапанче преди филтъра.

И още един въпрос - Starting Fuel Quantity ми е 4 mg/stroke. Колко е при вас и има ли смисъл да се повишава зимата ?

Поздрави !
Мнението беше редактирано от tremalnike: 01 ноември 2010 - 11:01
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 01 ноември 2010 - 00:48

Има смисъл да се повишава ако колата е на голям пробег. Иначе да не би да имаш проблем с О-пръстените на дюзите? Това е едно доста неприятно място защото проблема се отстранява трудоемко.

ПП - Ако с сменил корпуса на въздушния филтър не чакай резултати. Иначе ако си сменил корпуса на горивния, е друго. Ако се базика и те изкара извън кожата настави два маркуча. Топни ги в една бутилка с нафта. Запали я да поработи. Угаси и изчакай, има ли въздух ГНП-то долу за ремонт. Няма какво толкова да бъде.
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 01 ноември 2010 - 11:11

Да допуснах грешка по горе - преди година смених корпуса на горивния филтър с оригинален. И от тогава общо взето нямам проблеми , като се изключи това. Освен О-пръстените , по помпата има ли някакви други семеринги от където може да смуче въздух ?
Иначе колата е на 200 000 км. Максимума на който може да се зададе Starting Fuel Quantity ми е 5 mg/stroke. Може ли да прецакам нещо ако го сложа на 5 ?

Благодаря !
Поздрави !
Отговори

dth_user снимка dth_user 01 ноември 2010 - 12:53

tremalnike, погледна ли под купето? Там има още на две места от тези така сигурни бързи връзки на горивопроводите - поне при Вектра Б! Ако не си вдигал задната седалка, погледни и там - поредната бърза връзка! Успех!
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 01 ноември 2010 - 20:02

Тези под седалката ги гледах ,но реших да не ги сменям понеже имам клапан на входа на филтъра и си мисля че смуче въздух някъде между помпата и филтъра. При първа възможност ще я кача някъде за да видя къде са тези под купето . Иначе върви на змей та не ми се ще да пипам помпата :(

Благодаря !
Отговори

dth_user снимка dth_user 01 ноември 2010 - 20:40

Без да претендирам за компетентност, ти си поставил клапан на входящата линия, но пътя на обратката може да причинява главоболия - всичко, което е хлабаво, подлежи на ревизия. Аз съм омотал добре тези връзки под седалката с разтеглив скоч, както и тези под купето. Мисля, че е добре да се подсигури всяка връзка, да сме сигурни в херметичността на линията, и чак тогава да търсим по-сериозни причини.
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 02 ноември 2010 - 11:10

Колеги при каква температура ви сработва подгряването ? Вчера при 4 градуса не се включи. До колкото си спомням от миналата зима чак около нулата се включва при мен.
Отговори

asensio снимка asensio 02 ноември 2010 - 11:32

При мен само присветна, за около 1-2 секунди, при 4,5 градуса на околната температура
Отговори

Denev86 снимка Denev86 02 ноември 2010 - 20:36

Смених си акумулатора и ми подгрява всяка сутрин.Преди това и на мене не ми се включваха даже и на 5 градуса,сега и на над 10 си подгряват.
Мнението беше редактирано от Denev86: 02 ноември 2010 - 20:37
Отговори

dth_user снимка dth_user 02 ноември 2010 - 22:19

Това вече е прекалено... Тези варели не спират да ме изненадват. Не бях чул досега състоянието на акумулатора да се взима предвид в процеса включване на свещите... Възможно ли е някой по-запознат колега да разясни?
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 02 ноември 2010 - 22:56

Да и при мен днес при 4 - 5 градуса присветна за секунда.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 ноември 2010 - 23:00

От ония дни температурата ми на борд-компютъра беше -0.5* и въпреки това индикацията за подгряването дори не мигна. Инак колата пали без особени усилия..
Отговори

bojo06 снимка bojo06 02 ноември 2010 - 23:13

 DALGONSKi, на 02 Nov 2010, 23:00, каза:

От ония дни температурата ми на борд-компютъра беше -0.5* и въпреки това индикацията за подгряването дори не мигна. Инак колата пали без особени усилия..

Не знам до кога ще се пишат ,,бисери"и ще се раждат безсмислени теми. Температурата, изобразявана на дисплея на борт-компютъра и температурата на охладителната течност на двигателя каква прилика имат? Никаква! Второто в предишното изречение определя кога да се включи подгрева!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 ноември 2010 - 23:33

Е ако вън е под 0-та според теб колко по-различна ше е температурата на охладителната течност ? При положение, че колата цяла нощ е на открито ? Пък и миналата зима когато температурата на борд-компютъра беше около 0-та, по спомен малко НАД нея и подгрева светваше!
Отговори

asensio снимка asensio 03 ноември 2010 - 00:21

Здравейте,

При мен, преди да сменя акумулатора беше набило грешка за веригата на подгрева. След като смених акумулатора, грешката я изтрих, и повече не се е показвала. Дори само да присветне, пак е по лесно да запали. Дали акумулатора има отношение не знам. Но след смяната грешката не се появява. Датчика за ЕКУ-то го мерих, няма проблем в него, спрямо градусите си мени съпротивлението в описаните норми в Аутодата. Това е от мен.

Поздрави
Отговори

devil. снимка devil. 03 ноември 2010 - 21:35

Пичове не се подвеждайте по температурата на дисплея,не винаги тя ще съвпадне със температурата на антифриза!!!Ето за това подгрева ви светва различно при различни температури/ЗАЩОТО ГЛЕДАТЕ ДИСПЛЕЯ/един път при 5гр. друг път при 3гр. или 2гр.,зависи колко е престоял автомобила!!!Ако не го палите 3-4 дена подгрева ще светне по-рано да речем около 5гр.понеже поради по-дългия престой течноста е истинала повече и като темп. се е приближила със тази на атмосф.и обратно!!!!
Аз мисля,че тем.датчик не е основен беладжия,не че не е важен!!

Моето мнение е,че за паленето трябва да се обърне внимание на :
1.въздух във гор.система!
2.дюзи и техните упл.,при моя мотор става малко кофти!!!!
Е може би има и още милион неща!!!
Мнението беше редактирано от devil.: 03 ноември 2010 - 21:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg