Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Светна чек - грешка P0443 evap system

mi_hail снимка mi_hail 04 октомври 2020 - 20:30

Здравейте,
Днес се занимавах с една zafira: 1.8 120к.с. 2001.
Колата е на мой роднина и се опитах да му помогна малко преди да ходи на майстор.
Както си я карал му светва чек лампа. В началото е изгасвала сама от време на време, но вече си свети постоянно!
След закачане с auto-com излезе грешка P0443- постоянна. Извърших посочените процедури за тази грешка, като:

  • Свалих клапана, направихмо почистване, имерих съпротивление, пуснах му директен ток от АБ - съпротивление 27ohm, чаткане и преминаване на поток при надуване!

  • Измерване на ел. верига от буксата на клапана(на упр. пинче), до буксата на компютъра - съпротивление 0.3ohm

  • Измерване на ел. верига от буксата на клапана(на захр пинче) на маса - 12.5в на контакт.

  • Autocom - "tic tic" ръчно стартиране на 20% duty cycle, никаква реакция от клапана....!


Може ли малко помощ, че нещо не схващм какво се случва...? Трия и след запалване веднага я набива!
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 04 октомври 2020 - 20:44

 mi_hail, на 04 октомври 2020 - 20:30, каза:


[*]Измерване на ел. верига от буксата на клапана(на упр. пинче), до буксата на компютъра - съпротивление 0.3ohm



Остава замерване на ел. верига от буксата на компютъра до управляващият транзистор в компютъра!
Отговори

mi_hail снимка mi_hail 04 октомври 2020 - 21:53

 dusty rain, на 04 октомври 2020 - 20:44, каза:

Остава замерване на ел. верига от буксата на компютъра до управляващият транзистор в компютъра!

Хм.. странно, аз си помислих за момент, че може нещо компа да се е скапил, но по-скоро смятам, че изпускам нещо..!
А по принцип този компютър лесно ли се разглабя?
Мога ли да взема друг комп, от друга и без да я паля - само да пусна "tic tic" ръчно стартиране на 20%/100% duty cycle теста?
Отговори

sathv снимка sathv 05 октомври 2020 - 00:18

Колко е съпротивлението спрямо маса на управляващия пин на компютъра при изключен контакт? Колко е напрежението спрямо маса при изключен контакт и колко при включен? При мерене на напрежение спрямо маса на пиновете на клапана при принудителното му отваряне от теста какви напрежения се получават на двата пина?
Мнението беше редактирано от sathv: 05 октомври 2020 - 00:23
Отговори

mi_hail снимка mi_hail 05 октомври 2020 - 06:49

Да, тези измервания не ги направих, а трябваше, но и трябваше да тръгвам. Лошото е, че той е в Ямбол, а аз съм в Бургас и не знам кога ще имам път.
Така че засега няма как да направя замервания...
Иначе огледах добре инсталацията, за протърквания - всичко изглеждаше добре, не съм сваляш изолации. Този кабел от клапана до компа е грубо 2 педи и се виждаше, че бандажа навсякъде е здрав...!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg