Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Лашкане при подаване и отпускане на газта

Ivan Tonchev снимка Ivan Tonchev 22 декември 2021 - 16:17

Здравейте. При подаване и отпускане на педала на газта има едно лашкане. Пробвах обаче при самото отпускане на педала на газта, веднага да натисна съединителя и нямаше никакво лашкане тогава. От къде може да идва проблема в този случай? Съединител, скоростна кутия или ?
На диагностика единствената грешка е P0170

Astra G 1.8 125коня
Благодаря предварително :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 22 декември 2021 - 19:29

Здравей,
не знам какво визираш под лашкане... ако при подаване рязко на газ и отпускане се мърда скоростния лост, и това визираш като лашкане, вероятно най-безболезнената причина е тампони на двигател. G вече си е на години и те почват да дават фира...

за грешката ако помня правилно от темите във форума ставаше дума за ламбда, което според мен е съвпадение, не причина. потърси P0170 с търсачката със сигурност има писано за нея.
Поздрави
Мнението беше редактирано от benzy: 22 декември 2021 - 19:32
Отговори

Ivan Tonchev снимка Ivan Tonchev 22 декември 2021 - 19:53

 benzy, на 22 декември 2021 - 19:29, каза:

Здравей,
не знам какво визираш под лашкане... ако при подаване рязко на газ и отпускане се мърда скоростния лост, и това визираш като лашкане, вероятно най-безболезнената причина е тампони на двигател. G вече си е на години и те почват да дават фира...

за грешката ако помня правилно от темите във форума ставаше дума за ламбда, което според мен е съвпадение, не причина. потърси P0170 с търсачката със сигурност има писано за нея.
Поздрави

Визирам точно придърпване.. колата се разклаща напред-назад 2-3 пъти .. бих го сравнил с това все едно да пуснеш рязко съединителя, а не плавно.. Няма мърдане в скоростния лост. Колата има газ, но грешката p0170 си я има още от преди този проблем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg