Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Какво да сложа на мястото на катализатора.

IVAN-72 снимка IVAN-72 03 април 2008 - 22:38

 Prilo, на Apr 1 2008, 11:48 AM, каза:

Стария Кадет C16NZ е с тръба на мястото на каталиста.Никаква промяна в звука.Върви много прилично.

При това положение съм съгласен,но ако оставиш изкормен катализатор без да го замениш с тръба шумът е много дразнещ.При замяната на катализатора с тръба конкретно за Вектра А с мотор Ц 16 НЗ се получава измесване на цялата генерация спрямо фабричния тунел на купето,понеже входящия и изходния отвор на катализатора не са симетрични.Поради това предложих най-лесния начин с разпробиването.Има и други начини и то пак с тръба но, например монтирана вътре във вече изкормения катализатор с пробити отвори което по принцип си е вид шумозаглушително гърне но вече тези операции са свързани с редица умения и не са удачни за всеки.Не че е нещо сложно но ти трябват вече някои инструменти с които не всеки разполага и ако ги нямяш-ПлАШТАШ НА мАЙСТОрИ а специално при мен такъв момент е недупостим. :newsm05_41:
Отговори

Prilo снимка Prilo 04 април 2008 - 08:56

 IVAN-72, на Apr 3 2008, 10:38 PM, каза:

При замяната на катализатора с тръба конкретно за Вектра А с мотор Ц 16 НЗ се получава измесване на цялата генерация спрямо фабричния тунел на купето,понеже входящия и изходния отвор на катализатора не са симетрични.

Това е вярно :beer: и не само за Вектра, но и за Кадет.При Кадета го решихме, като порязахме тръбата отпред вдясно и отзад вляво, с ъглошлайф.Това помогна да я....как да кажа.... изкилиферчим :newsm05_41: малко на епек, на съвсем слабодоловимо Z.Така тя си доби ексцентрицитета на отворите, както трябва да са.
При Вектора просто напипах една манивела от ГАЗ 53 и с нейна помощ "убедих" пълнежа на катализатора да напусне досегашната си квартира :blahblah: Така останах само с кожуха му.
Ся във втория случай има един тънък момент.Наблюдава се мноооогоо лек камшичен звук от катализатора, при форсиране или натоварване на мотора.Много слабо е и не ме дразнеше, но от една седмица съм му махнал и двете шумозаглушителни ламарини (горната и долната), заедно с металната им плетена риза.Просто изгниха тенекетлъците и почнаха да ми дрънкат и дразнеха.Сега вече камшичния звук си е направо силно звънящ, дори при леко натоварване на мотора.Не е болка, даже някой се изказаха, че било рацерско, но аз предпочитам друг тип звуци (не говоря за чалгарски ритми :blink: ).
Така, че който както си реши.

П.П. - много по-отпушени са ми и двете коли, откакто са без каталисти.
АКО НЯКОЙ РЕШИ ДА СИ ИЗБИВА ПЪЛНЕЖА, КАКТО СЪМ ОПИСАЛ ДА ВНИМАВА ДА НЕ ВДИША ПРАШИНКИ ОТ КАТАЛИЗАТОРА - КАНЦЕРОГЕННИ СА.
Отговори

koser4e снимка koser4e 17 април 2008 - 21:41

 Deutschland, на Mar 27 2008, 11:25 AM, каза:

Аз миналата година си свалих катализатора и го смених с резонаторно гърне. Предимството му пред обикновената тръба е, че по-тихо , но е малко по-шумно от катализатора.
Не ми струваше никакви 40-50 лева а без пари. Просто майстора взима катализатора и си прави с него каквото си иска. Сервизът се намира на Стамболийски и Константин Величков, жълта табела

логично е да не взима пари,защото им ги изкупуват на килограм.
Отговори

tomyeli снимка tomyeli 18 април 2008 - 05:46

за моя катализатор ми дадоха 140 лв.и ми сложиха гърне безплатно на неговото място
Отговори

lazarov1979 снимка lazarov1979 18 април 2008 - 08:13

traba tva e otgovora probval sam s vsi4ko ostanalo i nqma razlika.parvite vectri sa s traba i pak si e dobre
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 април 2008 - 15:47

 IVAN-72, на Mar 29 2008, 01:49 PM, каза:

Обаче преди да си го направил това с СО-то ,пръдни в накоя тенджера и направи анализ на получения ефект.По същия начин ще ти се разпърди и автомобила.ГАРАНЦИЯ!!!!

Не знам на теб какво ти пърди- тенджерата, колата или нещо друго, но на мен нищо такова не се случва. След операцията почти няма промяна в звука на колата, само малко по- отчетливо се чува, когато подаваш рязко газ. Никога няма да си простя, че си махнах катализатора- беше чист и светеше като слънце. :beer:
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 14 юни 2008 - 18:38

а , колеги на астра 1.6 16V ecotec ще прави ли проблем ако е тръба на мястото на катализатора , или да сложа резонантно гърне ,че вчера си купих спортно задно гърне
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 14 юни 2008 - 19:48

 zdravkop, на Mar 27 2008, 09:01 PM, каза:

На предната ми кола- Кадета, изобщо не са ми искали пари за махането на катализатора и замяната му с тръба. Ако знаех тогава, че катализаторите ги изкупуват, нямаше да им го оставя. Сега на Вектрата смятам да направя следното: да сваля тръбата с катализатора, да го отворя отгоре с СО, да махна катализатора и после да го затворя пак с СО- то. Няма да се повиши шума, а ако има някакво повишение, то ще е незначително.



по-добре е да разглобиш катализатора от надките/тръбите де , махаш го и с една штанга ИЗБОЧВАШ катализатора отвътре , после си вземаш нови гарнитури за надките и го сглобяваш отново . Така не се правят шевове с СО-то и уж е по добре
Отговори

Ivaylo Daskalov снимка Ivaylo Daskalov 04 август 2008 - 20:44

 gilmore, на Mar 27 2008, 03:20 AM, каза:

Катализатора ми е запушен, но се чудя какво да сложа. Вариятнтите са следните:
1. тръба
2. резонансно гърне
3. катализаторно гърне
4. нов катализатор- отпада поради финанвоси причини
По вариянт 2 въпроса ми е: Различават ли се резонансните гърнетата от в зависимост от това на каква кола ще се слага или са универсални. Направи ми впечатление, че никой от майсторите който се занимават с това не ме попита "за каква кола става въпрос, с какъв двигател". Всеки казва; да имам, 40-50лв ще струва смяната.
По вариянт 3 въпроса ми е: Някой слагал ли е такова гърне и какви са му впечатленията? Тези гърнета май се правят и се слагат само в ауспуси Лазаров. В другите форуми само положителни отзиви има за този сервиз.

ми отговора е един
слагаш си пак катализатора само че изтърбушен - аз така направих
ако те притеснява да знаеш , че вече е пробвано и доказано

поздрави :dummy:
Отговори

PlimP снимка PlimP 29 март 2012 - 18:20

ако на мястото на катализатора се монтира тръба, ще има ли промяна в работата и обезшумяването на двигателя
Отговори

swetla777 снимка swetla777 29 март 2012 - 18:30

Нямаше да слагат резонаторно гърне, ако ставаше хубаво с тръба.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 март 2012 - 20:55

С тръба става даже по-безшумно отколкото с резонатор, но много бързо отива средното гърне.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 30 март 2012 - 17:03

Силно препоръчвам тръба.
Отговори

Opel_Astra_G снимка Opel_Astra_G 30 март 2012 - 20:07

Занимавам се с коли и от личен опит знам,че на дизела с тръба е най-добре и промяна няма,но на бензина задължително слагай резонатор,че гърми като жигула!
Отговори

dinio84 снимка dinio84 30 март 2012 - 21:20

 Rosen Popov, на 29 март 2012 - 20:55, каза:

С тръба става даже по-безшумно отколкото с резонатор, но много бързо отива средното гърне.

Това за средното гърне е 100% вярно. Иначе с резонатор не съм карал ама с тръбе не стана кой знае колко по-щумна.
Мнението беше редактирано от dinio84: 30 март 2012 - 21:20
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 30 март 2012 - 21:32

Аз съм с тръба(хром-никелова),не е мръднало вече 3 години.
Отговори

PlimP снимка PlimP 01 април 2012 - 08:06

2-а резонатора един след друг :25:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 01 април 2012 - 11:23

 PlimP, на 29 март 2012 - 18:20, каза:

ако на мястото на катализатора се монтира тръба, ще има ли промяна в работата и обезшумяването на двигателя

Колега аз имах Вектра А с мотор C18NZ и ще ти кажа, че нямах никакъв проблем с това, че вместо катализатор сложих тръба. Нито се повиши сума от двигателя (имаше леко повишаване, но е ежедневието даже не се и забелязва), нито разхода на гориво, нито нищо. Така, че не се занимавай със слагане на още едно гниещо гърне. Сложи си тръба и ще ти е мирна главата.
Отговори

PlimP снимка PlimP 06 април 2012 - 09:32

след като порових из интернет, намерих една картинка на изпускателна система за 1.8 карб. и изглеждаше по абсолютно същия начин само дето вместо катализатор имаше цяла тръба, някой има ли представа дали и на размер съвпадат ?
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 06 април 2012 - 12:57

 PlimP, на 06 април 2012 - 09:32, каза:

след като порових из интернет, намерих една картинка на изпускателна система за 1.8 карб. и изглеждаше по абсолютно същия начин само дето вместо катализатор имаше цяла тръба, някой има ли представа дали и на размер съвпадат ?

сравни от тоя сайт номерата на артикулите за различните модели и ще видиш дали са еднакви
http://www.aspo-bg.c...ection=products
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg