Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Всичко за Opel Calibra

n1s0 снимка n1s0 13 септември 2011 - 22:55

Чета историята на колегата spaines и имам Deja Vu. :mhihi: Малко по-голям съм от него,но когато видях за първи път такава Калибра имах чувството че е изпратена от бъдещето.Обикалях я 100 пъти и въпреки че не беше в цветущо здраве не можах да и се нарадвам.Останалите съфорумници са написали достатъчно по темата.Ако имаш възможност няма какво да се мисли и без това веднъж се живее :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от n1s0: 13 септември 2011 - 22:55
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 13 септември 2011 - 23:48

Щом се чудиш и маиш дали да си вземеш Калибра,значи този модел не е за теб.Остави я на истинските фенове на модела
Отговори

GSi R снимка GSi R 14 септември 2011 - 09:45

Хахаха чакай малко!Не съм казал че не ме кефи и че не искам калибра.Просто ми стана чудно че толкова хора ми викат че ще сгреша ако си взема калибра.За това викам да ви попитам дали ще се нашия ако си взема.Иначе по времето когато покарах калибра си казах "това е моята кола, няма друга".Та просто мина доста време от тогава и явно съм се разколебал.Може би липсата на читави екземпляри ме кара да се замисля...
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 14 септември 2011 - 11:55

Гледаш да не е поизгнила,караш малко и ако ти хареса я купуваш.Има евтина подръжка,доста части са идентични с Векта А и Астра Ф ,има ги в изобилие втора употреба по морги и във форумите.Поне насочил ли си се към даден мотор?
Отговори

mantzel снимка mantzel 14 септември 2011 - 13:24

По-добре потърси някоя фейслифтова със C20NE-по принцип са по-запазени,а след това ако ти се струва слаба,винаги можеш да боднеш едно ХЕ :thu:
Отговори

GSi R снимка GSi R 14 септември 2011 - 13:41

Определено търся ц20не и ако може да е без ел. стъкла и ми се иска да има борд. комп. и чупещ волан ама това са подробности...
Отговори

yasmania снимка yasmania 15 септември 2011 - 18:16

Братле, излезна перфектната обява за теб ( според впечатленията ми от изискванията ти до момента) !

Колата е "междинка" , с последното ХЕ слагано в модела. . . видимото състояние си заслужава посещение на място, примамливата цена за нововноска - Също.

П.С. Не се лъжи от обявената година от продавача . .няма как да е истина, годината и на производство не е повече от 1993
Ако все още проявяваш ентурсиазъма с който започна да пишеш тук, то Всички които сме ти отговаряли или давали съвети трябва да мсе ти обидени, ако не отидеш да я огледаш намясто!


Мобиле
Отговори

speedo снимка speedo 16 септември 2011 - 06:09

Дали моята не близнак на тази? :) Скачай с двата крака, колата изглежда добре а този цвят я прави уникална.. 20NE не прави кеф в калибра... скачай на 150коня
Отговори

speedo снимка speedo 16 септември 2011 - 15:37

Дай по конкретно с въпросите! Аз съм влюбен в модела и няма нищо което да не ми харесва, но на бързо мога да ти изброя неща който правят впечатление. Няма дръжки на тавана, седиш ниско и трябва да намериш свой начин да влизаш и излизаш от колата. Пак от ниското седене, дясната греда на предното стъкло блокира доста от видимоста и при десен завой не виждаш къде е бюрдюра на тротоара (никакъв проблем, просто трябва да и свикнеш) Аз съм почти 190 висок и няма проблем с тавана, седалките се свалят много. Ако държиш волана с лява ръка и някой ти светне за полицаи, не можеш да му махнеш защото пръстите ти опират в предното стъкло... хахах. Всичко това иска малко време да свикнеш. Като цяло купето ти създава чувство за защитеност и това че не виждаш гол метал никъде е доста приятно. Също така още нещо което ми прави впечатление е, че коланите са много удобни и не се усещат изобщо. С оригиналното окачване не вози твърдо, но има доста коли който возят по-меко. Моя пост като,че ли е доста различен от другите, но като гледам основните неща вече се казаха... Не знам приятелите ти дали са имали калибра, няма как да кажеш,че нещо не е хубаво ако не си го опитал. Аз карам 18 годишна калибра, супер много ме кефи, карам я вече две години. Бях на 21години като си я купих. Избора си беше лично мой, парите също.
Мнението беше редактирано от speedo: 16 септември 2011 - 15:43
Отговори

Гостiulemaster_* 19 септември 2011 - 22:30

Здравейте Опел фенове.Имам нужда от информация за Опел Калибра.Запознат съм с фактология(двигатели,скоростни кутии и т.н.),но искам да знам за проблеми по автомобила,разход,цени на части,данъци и т.н.

Харесал съм колата и въпреки всичките и недостатъци като вероятността да е изгнила и прякорите като селското ферари не ми пречат.От малък харесвам колата,а сега намерих и прилично запазена в близост до мен и искам информация какво да гледам по нея,за да не се вътря.Колата,която съм харесал е C20XE,а едва ли има опел фен,който да остане равнодушен като чуе тези инициали.

Чувал съм(но откъде да знам дали е вярно),че калибрите имат течове на масло от гарнитура,проблеми с радиатора и охлаждането и фабричен дефект със запалването при топъл двигател.Вярно ли е?Освен това понеже същата кола е на газ това дали е проблемно и колко км е горе-долу живота на двигателя?

Освен това съм висок към 185см и съм доста едър,един вид ще ми е удобно ли отпред и отзад колко висок човек може да се събере?

Общо взето ще съм благодарен на всяка информация,която би ми помогнала дали да взема калибрата,а ако я взема може и да я "поразкрася",но всичко с времето.

Предварително благодаря на всички,които ще се отзоват,а някой,ако е решил да ми казва,че колата е боклук и,че съм тъп,за да си взема такава барака,да дойде в Сандански да ми го каже :devil-smiley-019:
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 20 септември 2011 - 01:04

Здравей,Колега и добре дошъл в нашия форум.Почвам да ти отговарям на въпросите по реда,както си ги задал.
1.Да гарнитурите и са малък проблем,преди 2 години смених гарнитура на картера(2 са между другото-2Х20-40 лв.) и пак сълзи от там.
2.Незнам за какъв проблем с радиаторите говориш,но и такъв съм сменял :icon_wink2: 150-160 лв. е този за модела с климатик(тънкия).Уж белгийски купих преди една година и преди 2 месеца пак се разтече,едно двукомпонентно лепило за 4 лв. и готово.Едно наборче,което изключително само той човърка по Калибрата ми каза че било от многото газ дето съм раздавал :devil-smiley-019: .Сложих водна помпа с по-големи перки и отделно съм с чип който качва вместо 6800,7200 об(преди това и до 7500). и изглежда създава по-голямо налягане в охладителната система и затова така се получава.Днес пък сменявахме радиаторче на парното протекло най-вече заради причината описана по-горе.
3.При охлаждането проблеми няма никакви,а ако има то това вероятно е предизвикано от задръстен с боклуци радиатор или проблеми от друго естество.Калибрата(150 к.с. вариант)дори си има и маслен радиатор :icon_wink2:.Живея в Пловдив и в най-големите задръствания рядко достига до 95 градуса(карам я на газ,която попринцип гори с по-висока температура,отколкото бензина) на място като стои,една-две минути след като тръгна температурата веднага спада с 2,3 градуса.
4.За фабричния дефект при топъл мотор съм чувал,но при мен не се е проявявал.
5.Няма проблем,че колата е на газ(газта попринцип щади мотора повече ,отколкото ако се кара на бензин),въпроса е да е добре настроена,за да няма гръмнали кутии на въздушния филтър или прецакани дебитомери.Най-добре е газов инжекцион(с такъв съм и аз),но всичко опира до финанси
6.Колко е живота на мотора зависи най-много от това колко са я шпорили предишните собственици и колко и как са я подържали.Премери компресията,ако можеш.Специално за този мотор има едно златно правило,което трябва да спазваш(освен ако главата на мотора ти е Косуъртска) и то е никакво цедене и пържене на СТУДЕН МОТОР,поне докато стрелката за охладителаната течност не почне да излиза от синята зона.
7.Това дали ще се събереш отпред ти трябва да си прецениш.Седалката се настройва по височина,а също така и воланът,така че би трябвало да може да си осигориш една що годе комфортна позиция на стоене.Отзад за двама човека високи до 175 см няма проблеми.
При огледа погледни за евентуална ръжда по праговете и на задните вежди,също така я погледни и отдолу.
Успех с покупката :flag:
Мнението беше редактирано от vanko_xe: 20 септември 2011 - 01:07
Отговори

Гостiulemaster_* 20 септември 2011 - 17:46

Благодаря много за изчерпателния отговор!В петък ще ходя на оглед и дано всичко бъде наред.
Само не разбрах за разхода.Не искам някакви феноменални данни от 6/100 извънградско и 8/100 градско.Това е тежка кола със не малък двигател.Собственикът спомена за около 8 на 100 извънградско и около 10-11 градско,което е поносимо.Имайки на предвид,че съм се научил на лада да карам и с маниерите за пестене на бензин при мен означава и по-малко :biggrin:

А освен това,което съм питал,ако имате нещо да допълните за какво да гледам и да питам ще съм много благодарен!
Поразрових се из други теми за калибра,но направо се обърквам...навсякъде пише различно
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 20 септември 2011 - 23:11

Извънградско наистина си ги прави "феноменалните" 6/100(на бензин).Но това означава скорост до 110км/ч.Инъче в града гори 10-11(на бензин),ако я караш нормално и от време на време раздаваш повече газ.На газ сложи 2 литра отгоре и ще се получи сметката.
Отговори

Гостiulemaster_* 24 септември 2011 - 14:58

Привет,секта!Бях на оглед вчера,отвън имаше леки забележки,които биха се отстранали лесно,но ръжда така и не видях.Покарах колата и когато се опитах да включа на задна се чу такъв режеш звук,че помислих,че се счупи.Какво може да е това?
Иначе колата дърпа добре,но знам ли...на 200 хил. км е.Здрави ли са скоростните кутии и съединителя и скъпи ли са частите по двете?
Отговори

Гостcalibrov4o_* 24 януари 2012 - 23:01

здравейте новорегистриран сам и сам мн луд фен на калибра имах но я продадох и много сажалявам искам пак да си купя но за сега нямам вазможност имам един въпрос на кой калибри слагат тая скоростна кутия 6 степенната и как варвят с нея сигурно не дарпа толкова като с другите
Отговори

stepo3 снимка stepo3 25 януари 2012 - 00:50

На Турбо версията я слагат (C20LET), а за вървенето разликата е в много положителна посока ;)
Отговори

Гостbad_RoMeO_* 10 юни 2012 - 19:08

 Globe, на 20 юли 2011 - 17:33, каза:

обезценени са доста..,но и на 90% от калибрите в БГ състоянието е трагично..

Прав си,че са трагични повечето и както си тежат тон и 200,имат поне 100-на килца кит. Все пак е стара кола и се примиряват някои запалени фенчета на "Колибите"
Ръжда се оправя,всичко се оправя ! - само търпение и парички да имаш да наливаш в любимата кола. :flag:
Отговори

Galincho снимка Galincho 15 ноември 2012 - 18:28

 vankis, на 18 юли 2011 - 20:09, каза:

Виждам,че си нов. Добре дошъл във форума. Разгледай тези теми :
http://www.opelclub....showtopic=63202
http://www.opelclub....showtopic=48707
http://www.opelclub....showtopic=78449
http://www.opelclub....showtopic=69766
http://www.opelclub....showtopic=39655

има много запалени момчета от форума , които си правя колите, който и да попиташ от горните теми няма да ти откаже съдействие :)

ПС: Успех и да я покажеш Калибрата после

Много хубава Астра :)!
Отговори

MIT-KONG снимка MIT-KONG 31 май 2015 - 06:25

Какво трябва да покаже уреда за измерване на компресията за да значи, че едно ХЕ е в добро състояние?
Мнението беше редактирано от MIT-KONG: 01 юни 2015 - 20:13
Отговори

Ромео снимка Ромео 03 март 2020 - 09:55

Здравейте колеги Имам една опел калибра 2.0 115коня бензин идва до дюзите но ток не идва рейката
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg