Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

АГУс подгряване

Гостstreet_vagabont_* 20 януари 2006 - 20:10

Днес с един приятел умувахме, как сътрин колата му да пали по лесно на газ. Астра 1.8i само на газ , защото бензиновата му помпа неработи/ за смяна /. Сутрин му е голям зор да я запали, ако е -5,-10 градуса. Пръска спрей след въздушния филтър и ако запали на първия път - добре, незапали ли , почват се мъките. Полива изпарителя с вряла вода и нови проби.

Мислим да монтираме, нагревателна свещ от дизел в водната камера на изпарителя, която да работи 30-60 секунди, доката се понагрее антифриза около себе си, поне на 20-30 градуса. После колата му ще запали отраз.
:fire:
Как да свържем тази свещ? С реле за изключване ?
Отговори

joe007 снимка joe007 20 януари 2006 - 20:15

street_vagabont, на Jan 20 2006, 08:10 PM, каза:

Днес с един приятел умувахме, как сътрин колата му да пали по лесно на газ. Астра 1.8i само на газ , защото бензиновата му помпа неработи/ за смяна /. Сутрин му е голям зор да я запали, ако е -5,-10 градуса. Пръска спрей след въздушния филтър и ако запали на първия път - добре, незапали ли , почват се мъките. Полива изпарителя с вряла вода и нови проби.

Мислим да монтираме, нагревателна свещ от дизел в водната камера на изпарителя, която да работи 30-60 секунди, доката се понагрее антифриза около себе си, поне на 20-30 градуса. После колата му ще запали отраз.
:fire:
Как да свържем тази свещ? С реле за изключване ?
<{POST_SNAPBACK}>

ами ако вземете и управлението на свещите ще е ок(от морга например)
П.С. Ако ще ги купвате май по-добре е да се вземе бенз.помпа от морга :fire:
Отговори

batko32 снимка batko32 24 януари 2006 - 18:47

Идеино е .А добрата новина е , че преди време имаше едни изпарители Сопотски "демек нашенски" със подгряване. А най-веселото е , че баба Кони беше с такъв и с него си я продадох "да са ......кухата лейка :fire: ". Та въпросния изпарител си имаше нагревател като от бързовар за кола но цялата тзи щуротия си беше оригинална. От тогава несъм виждал подобен изпарител а за момента ще са супр актуални.
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 24 януари 2006 - 20:20

От днес, при -13 градуса, как запалихме Астурата на приятеля. Загряваме 1л вода с бързовар. Моя човек подава на контакт, малко газ смукач, а аз заливам бавно изпарителя с врялата вода. Пали отраз и газ из града.
Намерихме работеща подгревна дизелова свещ, ама е доста дълга и няма как да я монтираме в изпарителя Марини. Измислихме и схема на свързване .

Дайте някъква идея :fire: ,че колата се пали винаги от двама, при минусови температури.
Корпуса е алуминиев. Дебелината на изпарителя е 6 см.
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 25 януари 2006 - 13:08

street_vagabont, на Jan 24 2006, 08:20 PM, каза:

От днес, при -13 градуса, как запалихме Астурата на приятеля. Загряваме 1л вода с бързовар. Моя човек подава на контакт, малко газ смукач, а аз заливам бавно изпарителя с врялата вода. Пали отраз и газ из града.
Намерихме работеща подгревна дизелова свещ, ама е доста дълга и няма как да я монтираме в изпарителя Марини. Измислихме и схема на свързване .

Дайте някъква идея :fire: ,че колата се пали винаги от двама, при  минусови температури.
Корпуса е алуминиев. Дебелината на изпарителя е 6 см.
<{POST_SNAPBACK}>


Не съм много на "Ти" с газовите инсталации но като идея, неможе ли да се сложи допълнителна камера, която да побира нормално подгряващата свещ. И да се намира непосредствено преди или след изпарителя? Като тази камера трябва да има минимално съпротивление т.е. достатъчен обем, че като се затопли газта(от разширението) да не експлоадира! Ако е след изпарителя няма такава опасност понеже там налягането е минимално. Сори за Спама :fire:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 25 януари 2006 - 14:36

street_vagabont, на Jan 24 2006, 08:20 PM, каза:

От днес, при -13 градуса, как запалихме Астурата на приятеля. Загряваме 1л вода с бързовар. Моя човек подава на контакт, малко газ смукач, а аз заливам бавно изпарителя с врялата вода. Пали отраз и газ из града.
Намерихме работеща подгревна дизелова свещ, ама е доста дълга и няма как да я монтираме в изпарителя Марини. Измислихме и схема на свързване .

Дайте някъква идея :fire: ,че колата се пали винаги от двама, при  минусови температури.
Корпуса е алуминиев. Дебелината на изпарителя е 6 см.
<{POST_SNAPBACK}>


Колега извинявай, но защо не си намери твоя приятел една бензинова помпа?! Знам, че нови са скъпи, нещо втора употреба няма ли по моргите? Това дето сте го намислили незнам дали ще може да го реализирате туко така. Иначе съм виждал такова испълнение на Хюндай с фабрична газова уредба, но самия изпарител си имаше вградена свещ... поразрови се из нета може да има показано как е направено. Съжалявам но немога да се сетя за модела кой беше, лантра или соната... не се сещам...

:fire:
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 25 януари 2006 - 15:27

Scorpion_BV, на Jan 25 2006, 02:36 PM, каза:

street_vagabont, на Jan 24 2006, 08:20 PM, каза:

От днес, при -13 градуса, как запалихме Астурата на приятеля. Загряваме 1л вода с бързовар. Моя човек подава на контакт, малко газ смукач, а аз заливам бавно изпарителя с врялата вода. Пали отраз и газ из града.
Намерихме работеща подгревна дизелова свещ, ама е доста дълга и няма как да я монтираме в изпарителя Марини. Измислихме и схема на свързване .

Дайте някъква идея :fire: ,че колата се пали винаги от двама, при  минусови температури.
Корпуса е алуминиев. Дебелината на изпарителя е 6 см.
<{POST_SNAPBACK}>


Колега извинявай, но защо не си намери твоя приятел една бензинова помпа?! Знам, че нови са скъпи, нещо втора употреба няма ли по моргите? Това дето сте го намислили незнам дали ще може да го реализирате туко така. Иначе съм виждал такова испълнение на Хюндай с фабрична газова уредба, но самия изпарител си имаше вградена свещ... поразрови се из нета може да има показано как е направено. Съжалявам но немога да се сетя за модела кой беше, лантра или соната... не се сещам...

:fire:
<{POST_SNAPBACK}>


Може да стане бре . Ама тази свещ от дизел дали ще издържа на антифриз ?
Преди изпарителя маркуча влиза в някаква тенекия ,където е монтирана свеща и загрява водата влизаща в изпарителя . не газта и няма да има опасност да гръмне . обаче тез свещи май стават червени .... и не се знае дали няма да ..... изпарителя (менмбраните да се стопят ) иначе и колата ще загрява по-бързо така. Може ако разбират децата да сложат датчик в изпарителя ( термореле ) електроника много добре звучи (или от бойлер примерно ) носят на 16 А и като темп на изпарителя падне под x градуса да пуска подгрев . Ама за тея упражнения бих си купил Помпааааа .
Ама ако им се занимава що не ..... :fire: :fire:
Отговори

Гостboxer_* 25 януари 2006 - 15:54

Scorpion_BV, на Jan 25 2006, 03:36 PM, каза:

...Иначе съм виждал такова испълнение на Хюндай с фабрична газова уредба, но самия изпарител си имаше вградена свещ... поразрови се из нета може да има показано как е направено. Съжалявам но немога да се сетя за модела кой беше, лантра или соната... не се сещам...
:fire:
<{POST_SNAPBACK}>


"Заводските" АГУ на Хюндаите са Виале.Дано съм помогнал :)
Отговори

Jony снимка Jony 25 януари 2006 - 17:26

2 литра вряла вода на изпарителя преди палене и е ОК. Един приятел с C16NZ вече трета зима не е изгорил и капка бенз.
Отговори

ГостD'angelo_* 25 януари 2006 - 17:32

... а колко по-лесно щеше да е с една читава помпа, особенно в тия студове. Вместо да си :smile3560: и като трябва да се запали колата да :beer: ...
Представи си само: точене на антифриз, сваляне на изпарител, търсене на подходяща свещ и отвор за нея, напасване, свързване и т.н. ... :crazy:
След тая хамалогия да не се окаже, че вече и на газ не може да работи??? :icon_eek2:
Отговори

joe007 снимка joe007 25 януари 2006 - 18:52

Може да стане бре . Ама тази свещ от дизел дали ще издържа на антифриз ?
Преди изпарителя маркуча влиза в някаква тенекия ,където е монтирана свеща и загрява водата влизаща в изпарителя . не газта и няма да има опасност да гръмне . обаче тез свещи май стават червени .... и не се знае дали няма да ..... изпарителя (менмбраните да се стопят ) иначе и колата ще загрява по-бързо така. Може ако разбират децата да сложат датчик в изпарителя ( термореле ) електроника много добре звучи (или от бойлер примерно ) носят на 16 А и като темп на изпарителя падне под x градуса да пуска подгрев . Ама за тея упражнения бих си купил Помпааааа .
Ама ако им се занимава що не ..... :icon_eek2: :beer:
<{POST_SNAPBACK}>
[/quote]

С тенекия отвън мaй няма да стане.Още докъто завърти стартера,завърта вoдната помпа и влиза студен антифриз и ефекта от стоплено количество в тенекийката ще се изпари.Пък свеща няма небходимата мощност да стопля антифриза.Като знам че на един проточен бойлер(ефекта трябва да е такъв) му трябва поне 6 kW.
Свеща трябва да сгрее тялото на изпарителя.Това може да стане ако се завари към тялото една тръбичка или нещо подобно ,с резба от единия край за да се завие свеща.Но в крайна сметка ще трябва много време за затопляне на целия изпарител,а той трябва да е стоплен добре за да не истине веднага от постъпващия антифриз.
Имам няколко идеи ама трябва да знам този изпарител вътре как точно е направен.(дали камерата за водата е разделена с гума или е с канали в тялото),пак и много писане :) пък с него не съм много бърз.
Абе голяма кушия по-добре бенз.помпа май.
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 25 януари 2006 - 19:30

D'angelo, на Jan 25 2006, 05:32 PM, каза:

... а колко по-лесно щеше да е с една читава помпа, особенно в тия студове. Вместо да си :smile3560: и като трябва да се запали колата да  :beer: ...
Представи си само: точене на антифриз, сваляне на изпарител, търсене на подходяща свещ и отвор за нея, напасване, свързване и т.н. ... :crazy:
След тая хамалогия да не се окаже, че вече и на газ не може да работи??? :icon_eek2:
<{POST_SNAPBACK}>



Колега , в това е тръпката. Човъркане по автомобила . Занимавка. За идеята решихме да опитаме , а и съм сигурен, че ще стане добре. Помпа 2-а употреба намерихме за 100лв. И нея ще сложим.
Изпарител Марини е най-елементаренот всички до сега и е лесен за ремонт, дори и на пътя.Водната камера на изпаритела Марини е отделен от газовата камера с алуминий, т.с. водата / антифриза поникъкав начин неможе да влеза при газта.Ако се понагрее охладителната течност в изпарителя, поне до 10-20 градуса, колата пали отраз. Дори и да не е загрял ДВГ до работна температура, колата се движи на газ, но разхода е доста по-голям.
Отговори

joe007 снимка joe007 25 януари 2006 - 20:08

street_vagabont, на Jan 25 2006, 07:30 PM, каза:

D'angelo, на Jan 25 2006, 05:32 PM, каза:

... а колко по-лесно щеше да е с една читава помпа, особенно в тия студове. Вместо да си :smile3560: и като трябва да се запали колата да  :beer: ...
Представи си само: точене на антифриз, сваляне на изпарител, търсене на подходяща свещ и отвор за нея, напасване, свързване и т.н. ... :crazy:
След тая хамалогия да не се окаже, че вече и на газ не може да работи??? :icon_eek2:
<{POST_SNAPBACK}>



Колега , в това е тръпката. Човъркане по автомобила . Занимавка. За идеята решихме да опитаме , а и съм сигурен, че ще стане добре. Помпа 2-а употреба намерихме за 100лв. И нея ще сложим.
Изпарител Марини е най-елементаренот всички до сега и е лесен за ремонт, дори и на пътя.Водната камера на изпаритела Марини е отделен от газовата камера с алуминий, т.с. водата / антифриза поникъкав начин неможе да влеза при газта.Ако се понагрее охладителната течност в изпарителя, поне до 10-20 градуса, колата пали отраз. Дори и да не е загрял ДВГ до работна температура, колата се движи на газ, но разхода е доста по-голям.
<{POST_SNAPBACK}>

А ако ви беше хрумнала по-рано идеята и ако бяхте дошли до СЗ както си мислихте знаеш ли как щяхме да пием по кафе и да скицираме проекта.Ама пък Карнобат си е бая далеч.
Отговори

ГостD'angelo_* 25 януари 2006 - 20:26

... тръпката

Ясно ми е, обаче дали си заслужава??? Поне да беше лято --> проба/грешка, проба/грешка пък може и да се получи. А то когато стане(ако стане), вече няма да е нужно.

Успех
Отговори

sariev снимка sariev 26 януари 2006 - 03:53

Системата става без проблем но ти трябва термодатчик за 30С и електроклапан на 12V.
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 26 януари 2006 - 09:09

[quote name='joe007' date='Jan 25 2006, 06:52 PM']
Може да стане бре . Ама тази свещ от дизел дали ще издържа на антифриз ?
Преди изпарителя маркуча влиза в някаква тенекия ,където е монтирана свеща и загрява водата влизаща в изпарителя . не газта и няма да има опасност да гръмне . обаче тез свещи май стават червени .... и не се знае дали няма да ..... изпарителя (менмбраните да се стопят ) иначе и колата ще загрява по-бързо така. Може ако разбират децата да сложат датчик в изпарителя ( термореле ) електроника много добре звучи (или от бойлер примерно ) носят на 16 А и като темп на изпарителя падне под x градуса да пуска подгрев . Ама за тея упражнения бих си купил Помпааааа .
Ама ако им се занимава що не ..... :smile3560: :beer:
[right]<{POST_SNAPBACK}>[/right]
[/quote]

С тенекия отвън мaй няма да стане.Още докъто завърти стартера,завърта вoдната помпа и влиза студен антифриз и ефекта от стоплено количество в тенекийката ще се изпари.Пък свеща няма небходимата мощност да стопля антифриза.Като знам че на един проточен бойлер(ефекта трябва да е такъв) му трябва поне 6 kW.
Свеща трябва да сгрее тялото на изпарителя.Това може да стане ако се завари към тялото една тръбичка или нещо подобно ,с резба от единия край за да се завие свеща.Но в крайна сметка ще трябва много време за затопляне на целия изпарител,а той трябва да е стоплен добре за да не истине веднага от постъпващия антифриз.
Имам няколко идеи ама трябва да знам този изпарител вътре как точно е направен.(дали камерата за водата е разделена с гума или е с канали в тялото),пак и много писане :) пък с него не съм много бърз.
Абе голяма кушия по-добре бенз.помпа май.
[right]<{POST_SNAPBACK}>[/right]
[/quote]

Да така е . ама бойлера нагрява водата до +50 градуса , и дебита май е по-голям . на изпатителя не му трябва много ..... терзи свещи стават червени като им дадеш + 12 за по дълго време. затова подгряват 2-3 сек и сетне спират .
На накои модели дизел работят и повече (след запалване на мотора 1-2 мин )
това е ... :icon_eek2:
Отговори

fanatic снимка fanatic 26 януари 2006 - 09:44

И като врътнеш ключа и завърти водата каде отива топлото. Според мен е глупост това.
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 26 януари 2006 - 20:59

За някои може и да е глупост, но за нас не е. Ефекта от подгряването е следната: :icon_eek2:

Газта в бутилката е в течно състояние и е охладена на -90, -100 градуса. Охладена е , за да може да се получи този малък обем и например 20л да се налеят в бутилката от 40л. Ако не е охладена, обема на газта ще е много голям и ще е нужно поне 1 кубичен метър съд, за да се събере вътре.
Тази охладена газ , идва от бутилката и стига до изпарителя. Когато няма затопляне, в изпарителя се събира само течна и много студена газ и така се влива в цилиндрите. В този случай ДВГ неможе да запали. Ако се позатопли малко тази газ в изпарителя, тя се разширява , става газообразна и така постъпва в цилиндрите. Колата пали отраз. Дори и като се запали ДВГ и охладителната течност се завърти в системата, вече не е проблем , че в изпаритела постъпва студена течност. За 2-3 минути , вътрешния кръг вдига 30-40 градуса и колата продължава да си работи на газ.

Този вариант може да си използва също, когато околната температура е много ниска, а в бензина има вода / бензиностанциите на ЛукОйл/ и колата неможе да запали. Водата е замръзнала в бензинопровода. :beer:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 26 януари 2006 - 21:23

А пък аз си мислех,че газта я държи втечнена налягането :beer:
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 26 януари 2006 - 22:26

Tehni4oR, на Jan 26 2006, 09:23 PM, каза:

А пък аз си мислех,че газта я държи втечнена налягането :beer:
<{POST_SNAPBACK}>


А точно така. Охладена и под налягане, за да се получи минимален обем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg