Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

C20ne - 8/100 на газ?!?

sempetrovi снимка sempetrovi 21 февруари 2006 - 10:51

"DUREX: СЕГА БЕЗ ДА САМ ХОДИЛ НА ГАЗАДЖИЯ ИЗВЪН ГРАДТСКО МИНАВАМ С ДЕСЕТ ЛИТРА 120КМ"
и
"kartel: Разхода не е нисък, моята (C20NE) гори даже и под 7.5 на газ извън града като си ускорява супер!!! "


пичове.....как нормалния разход го правите на 8/100 , че и даже 7/100 на газ?!?!?
Аз съм с Омега C20NE и навън под 10-11 не мога да я докарам. Не юркам, карам с макс.140 и въпреки това.........под 10 не пада!!!
Аре да ме светнетре как точно го правите това с 8/100, за да спестя някой лев и аз, при положение, че кабели и свещи са нови, а на диагностика беше 2 пъти на газаджии и веднъж в Булвария!!!
Ако някой ме светне и успея да сваля разхода ще го черпя .......до кат носи!!!
А ако е поредното ИЗХВЪРЛЯНЕ на колеги от форума......айде нема нужда, а?
А със здраве!
:gosh:
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 февруари 2006 - 10:55

Няма как да стане. Това е като Легендата за белия зъб. Ти ако си я докарал до тоя разход направо си екстра. Повече от това не можеш да искаш.
Отговори

VectraB снимка VectraB 21 февруари 2006 - 11:04

Виж сега, аз вече писах по този въпрос, но след като чак цяла тема отваряте ще кажа пак. Нормално за Vectra с C20NE e 8,5-9.5л/100км газ. Аз съм карал такава 4,5 г и разхода беше в тези граници. Твоята е Omega по голяма е, по тежка и автоматик, може би по-лоша аеродинамика. Така че 10л/100газ е много добре.
А за изхвърлянията то си е ясно ! Защо се връзваш ?
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 21 февруари 2006 - 13:22

хммм кадо доскорошен собственик на омега ц20не (не автоматик) имамм следните наблюдения:
1. колата не е с никак лоша аеродинамика :)
2. градско газ - 14-16 ( с малки изключения два пъти е слизала на 12.5 и много често е ходила на 18)
3. извън градско - 8-10 зависи много от опстановката като е слизала на 8 доста често при скорост от 120-130 (не знам защо но там беше най-икономична на скорости 90-100 ми даваш по висок разход ) на здрава ръчка 180+ скорости по трасето софия- в.търново е стигала на 13-14.
всичко това е наблюдение за около 4 години постоянно каране газова ланди (не смея да кажа че е добра но 99 друга нямаше много по добра като оферта)
Отговори

slavi снимка slavi 21 февруари 2006 - 14:44

sempetrovi, на Feb 21 2006, 10:51 AM, каза:

"DUREX: СЕГА БЕЗ ДА САМ ХОДИЛ НА ГАЗАДЖИЯ ИЗВЪН ГРАДТСКО МИНАВАМ С ДЕСЕТ ЛИТРА 120КМ"
и
"kartel:  Разхода не е нисък, моята (C20NE) гори даже и под 7.5 на газ извън града като си ускорява супер!!! "


пичове.....как нормалния разход го правите на 8/100 , че и даже 7/100 на газ?!?!? 
Аз съм с Омега C20NE и навън под 10-11 не мога да я докарам. Не юркам, карам с макс.140 и въпреки това.........под 10 не пада!!!
Аре да ме светнетре как точно го правите това с 8/100, за да спестя някой лев и аз, при положение, че кабели и свещи са нови, а на диагностика беше 2 пъти на газаджии и веднъж в Булвария!!!
Ако някой ме светне и успея да сваля разхода ще го черпя .......до кат носи!!!
А ако е поредното ИЗХВЪРЛЯНЕ на колеги от форума......айде нема нужда, а?
А със здраве!
<_<
 


Лесно става. Знаеш къде са кранчетата (кранчето) на газта и почваш да завиваш, докато максималната ти скорост стане не повече от 120 км/ч. После може и 7 да даде.
Сега сериозно, тоя мотор извънградско няма как да падне под 8 при нормално каране. Преди с Вектрата ми даваше малко под 9, сега с късите скорости се радвам, ако съм под 10-10.5 като карането и вървенето са доста сериозни. Аз поне не бих правил компромис да карам спъната кола, за да ми гори 1 литър/100 по-малко. Ако искаш икономия - дизел или 1.4, не 2.0.
Отговори

burgazliq снимка burgazliq 21 февруари 2006 - 14:47

моята омега гори 8.5 ако я карам с 100/120 почти без газ
ако я карам нормално 10
а ако натъпвам колкото настъпвам толкова повече гори
тия дето разправят че им горяла 7 не се изхвърлят а се заблуждават
и аз така в началото сложих газовата напълних догоре ходих до созопол ала бала 100км връщам се в бургас пълня и 6 литра
логиката е проста бутилката ми е 20 литра ама на газостанцията ми я палнят 25
минавам километрите и на друга газостанция ми я пълнят 20
и аз си мисля че ми гори 5 на 100 ама не е така
на всяка газостанция пълнят с различно налягане даже на една и съща ми се е случвало
извода е следният караш докато ти свърши газта до дупка и слагаш 10 или 20 литра и караш докато свърши и гледаш колко км си минал така единственно може да се засече най точно
Отговори

borro снимка borro 21 февруари 2006 - 18:55

Здравейте по4итатели на марката. <_< Нов съм във форума :knee:
Бих искал да ви кажа колко се изваждам за гориво. На мойта колица която е с газ, въртоците са приблизително в средно положение.
Какво става на градско, без да смятам бенза за подгревка:
- нормално каране ( според правилата ) - 11.
- с пове4е газчица - гони 15., ама не-пове4е.
Разликата според сезона слагам долу-горе кило.
За път оба4е стоят по друг на4ин нещата.
- движа ли се до 100 км/ч - максимума е 8,5 на магистрала.
- за първокласен - приблизително 9
- стъпя ли и на педала, пове4е от 170 не иска на газ. На бензин не сам пробвал ( спукан ми е незнайно къде резервоара и чакам времето да се оправи за да го лепна с някакво лепило).
И това са 4исла които са реални. Поздрави и уважения :)
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 21 февруари 2006 - 20:20

Колега не се връзвай,Калибрата ми със същия мотор в града рядко пада под 18 а извън е твърдо 10.Почти не зависи от начина на каране и скоростта <_<
Отговори

troul снимка troul 21 февруари 2006 - 23:05

Аз съм с Калибра с C20NE.
При каране с 100 км/ч е нормално да гори 8/100.
Разбира се Омегата е доста по-тежка, затова е много трудно да падне на 8/100.
Отговори

Гостkartel_* 22 февруари 2006 - 10:32

Понеже въпорса е и към мен, ще се включа и аз.
Дали е легенда незнам, дали някои са в екипа за разработка на двигатели на OPEL и дават заключения като "Нормално за Vectra с C20NE e 8,5-9.5л/100км газ" това също не го знам ама имам известни съмнения... <_<

Нито казвам че е нормално, нито че всички C20NE трябва така да го правят, казвам какво прави моята.

Имам следното предложение:
В момента съм си изгорил всичката газ (имам само бенз).
Излизаме на Хемус или на Тракия с още един от вас и отиваме до някъде примерно и се връщаме. Ако вектрата вдигне повече от 8 разход , спираме тука в софия, пийкаме по една биричка (или водчица) и естествено аз черпя и готово, ако има все още останала газ нулираме и почваме да бръмчим в София докато свърши газта. Смятаме и ако е 8 и надолу естествено другият черпи и плаща газта.
(само че това да е другата неделя примерно 05.03.2006 щото просто не ми е възможно сега)


А това за под 7.5 на газ, да забелязвал съм го, но предполагам си личи и от начина по който съм го написал че не е редовния ми разход, а пък и въпроса е "Аре да ме светнете как точно го правите това с 8/100..."!!!

Няма проблеми, ще покажа как го правя (разбира се аз ще карам колата, което не означава че ще карам под 100 км/h).


:knee: на всички и бих казал че изказвания от сорта на "А за изхвърлянията то си е ясно ! Защо се връзваш ?" нагнетяват излишно обстановката във форума, камо ли те да са от човек който трябва да дава пример!
Отговори

VectraB снимка VectraB 22 февруари 2006 - 11:10

А ТИ защо не вземе да го даваш малко по-кротко!!! Не се заяждай излишно и не ме поучавай ! <_< Това че съм Модератор не значи че не мога да си кажа мнението и да споделя опита си, или ти си капацитета и всички останали трябва да си траем.
Ти понятието ИЗВЪНГРАДСКО само за магистрала ли го имаш ? Колко процента от републиканската пътната мрежа на България е магистрала ? Ако ти караш предимно така и си се вманиячил да спестиш 1л./100газ, това не значи че твоя стил на каране е еталон за всички.
Освен това лично ти твърдеше че разход от 8.3l/100km газ не е нормален или нисък.
Не е лошо да си изяснипш понятието "нормално", защото статистически погледнато твоя разход е нисък, дали е реален това е друг въпрос ! Сега аз газова уредба нямам !

P.S.Ако искаш да се заяждаш и да си изясняваме познанията и опита, Моля пиши ми на Л.С. !
Отговори

sempetrovi снимка sempetrovi 22 февруари 2006 - 12:31

Колеги....срамувам се, че създадох конфликт и то явно сериозен помежду ни! ИЗВИНЯВАМ СЕ!
Съгласен съм, че някой може да изкара разхода си на 8/100 газ...но това е сууууупер моментно състояние! А София-Ямбол магистралата има доста места, за инерция, така, че не споря за отиване или за някое пътуване! Аз говорех, че е АБСОЛЮТНО невъзможно да се поддържа ПОСТОЯННО такъв разход, ако ще и да шофираш като дядо на 80 години!
Затова моля, изказвания от рода " а моята гори......." да се правят обмислено и без изхвърляния!
И в никакъв случай не искам да предизвиквам нерви и скандали между колегите!!!
А със здраве!
Отговори

calibul снимка calibul 22 февруари 2006 - 15:28

Вече съм изказвал мнения по въпроса .. и сега ще го сторя...
Говоря за дестинацията Бургас - София която минаваям много често и резултатите са следните:
скорост 90 км/час - разход 7.5л/100км ! но тази скорост е супер изнервяща :)
скорост 120 км/час - разход 8л./100км
скорост 160 + км/час - разход 10.5л./100км ( Бургас-София за 2.45h )

.... вече навъртях 25 000 км без промяна на тези стойности !!!

п.п. Все още максималната ми скорост е 215 км/ч <_<
Отговори

fanatic снимка fanatic 22 февруари 2006 - 15:44

Вие сте магьосници щом докарвате тоя разход. <_<
Отговори

Иво снимка Иво 22 февруари 2006 - 16:56

Ами 8-8,5 си е нормален разход за Ц20НЕ с газова. На предишната Калибра, която беше с газ съм падал и на 7,5. Но всичко е отностително. Зависи много от пътните условия, качеството на газта, състоянието на двигателя, на съединителя, качествата на шофьора и т.н. и т.н.
И все пак винаги зареждам до горе и си засичам разхода. Извън градско е между 8 и 9. Ако карам по магистрала и не се налагат изпреварвания с рязко подаване на газ разхода е доста по-малък. Случвало ми се е да карам в мъгла и максималната скорост е била ниска и разхода е бил 7,5 (пак зависи от налягането с което са пълнили бутилката де). Иначе когато си карам извънградско нормално е 8,5-9. Градско от 13 до 16.
Отговори

Оги снимка Оги 22 февруари 2006 - 17:07

sempetrovi, на Feb 22 2006, 12:31 PM, каза:

Колеги....срамувам се, че създадох конфликт и то явно сериозен помежду ни! ИЗВИНЯВАМ СЕ!
Съгласен съм, че някой може да изкара разхода си на 8/100 газ...но това е сууууупер моментно състояние! А София-Ямбол магистралата има доста места, за инерция, така, че не споря за отиване или за някое пътуване! Аз говорех, че е АБСОЛЮТНО невъзможно да се поддържа ПОСТОЯННО такъв разход, ако ще и да шофираш като дядо на 80 години!
Затова моля, изказвания от рода " а моята гори......." да се правят обмислено и без изхвърляния!
И в никакъв случай не искам да предизвиквам нерви и скандали между колегите!!!
А със здраве!
 


Прав си човече, аз казах същото в една друга тема. Няка как да се определи среден разход, мойта гори, абсолютно честно от 7,3 до 16 на 100, аде кажете ми колко е средно, а ? Другия вариант е :
1. градско докато оглеждам голите жени през лятото
2. градско като жената ма е изнервила
3. градско като съм сипал 45 л преди малко
4. градско като остават 20 дни до заплата а парите финито
... и т.н.
Отговори

VectraB снимка VectraB 22 февруари 2006 - 17:14

:knee: :) <_< Евала ! Много добре казано, така си е ! :nau:
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 26 февруари 2006 - 21:35

calibul, на Feb 22 2006, 04:28 PM, каза:

Вече съм изказвал мнения по въпроса .. и сега ще го сторя...
  Говоря за дестинацията Бургас - София която минаваям много често и резултатите са следните:
  скорост 90 км/час - разход 7.5л/100км ! но тази скорост е супер изнервяща  :)
  скорост 120 км/час - разход 8л./100км
  скорост 160 + км/час - разход 10.5л./100км ( Бургас-София за 2.45h )

.... вече навъртях 25 000 км без промяна на тези стойности !!!

п.п. Все още максималната ми скорост е 215 км/ч  <_<
 

е такава средна скорост?????значи аз сам най-бавния във форума.велинград-варна повече от 70км/ч средна не сам правил.с VW 69 коня ми даваше 7.2 разход. :ignore2:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 28 февруари 2006 - 10:46

Моята гори от 11 до 14/100 на градско и на извънградско
Но има една подробност : крака ми тежи сметката е проста сипвам 32 литра и минавам с тях от 260 - 295 км
всеки ден минавам по 20 км до работа и обратно от които половината е градско.
Но както казаха ве4е колегите мнооого зависи и от газстанцията винаги им съм се чудил как в бутилга от 32 литра ( 80% от 40 л) слагат 35 литра газ като се има в пред вид че съм отишъл на газ ( последни изпарения с малко газ без да вдигам обороти).
а и ми се е случвало да зареждам фрапиращо отвратителна газ - 32 литрова бурилка на VW Golf 1,6 чист карбуратор, газово BRC - Бургас - Варна и бутилката я нямаше ( верно проход , ръчка ама чак толкова ... )

Най-гадното на този двигател е че не можеш да го "спънеш" с кранчето всичките ми опити да намаля малко кранчето под оптрдрлено положение водят до гърмежи - не смятам да си правя експерименти пове4е с това за да не ми излезе през носа за нов дебитомер :(

в заключение бих прибавил и още някоя точка към изброените от колегата
5. Качество на газта
7. Верността на брояча на газ колонката
8. ( но не на последно място) Номера на чипика на задволанното устройство
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 28 февруари 2006 - 10:59

kartel, на Feb 21 2006, 08:38 PM, каза:

Значи моите сa 2288 BKR6EK, производител NGK, но по този сайт ги дават да са
BKR5EK..... Аз лично като ги купувах гледах каталога и там ги даваха да са BKR6EK.
http://www.gema-trad...k.php?cat_id=22


До колегата с омегата:
Колега незнам, тя омегата сигурно е по тежичка ама пак 10 извън градско си мисля че си е множко, ама пък ти както казваш със 140...сигурно си я юркаш здраво пък и тя е автоматик значи още отгоре и......незнам.

От София до Ямбол една вечер карах така 140 ~ 150 и ми удари към 8,5 некъде!

Ще ти кажа как си настройвам уредбата, пък който ще да се смее ;)

Затварям тройника до момента в който не може да върви колата като я настъпиш и тогава почва играта. Леко по леко развъртам тройника докато спре да се усеща че не и стига газ.

Сместа на празен ход я карам на око  <_<
 


Я раздуй тук по-подробно как става тоя номер - поне при мен затворя ли кранчето почват гърмежи :knee: от 4-та на трета - газ и буммм и айде в банкета да запретвам "презерватива"
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg