Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

12/100 разход на газ с Корса 1.2

besniaa снимка besniaa 19 март 2008 - 12:09

Колата гори около 12/100 газ градско, без никакво юркане и каране макс. икономично.....
Извънградско пада на около 7.5-8/100 при средна скорост 100-110км/ч....
Опела е 95 год, с 1.2 мотор... не е 16V... Кажете какво мислите, защото според мен разхода градско е висок, за извънградско е ОК... Зареждах на ШЕЛ, ОМВ и други...
Сутрин я паля на бензин, като загрее малко минавам на газ и после цял ден паля на газ като вечер я спирам на бензин... Разбира се, случва се сутрин направо на газ да я запаля...
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 19 март 2008 - 12:16

Същата ми е 6.8 извънградско и 9.5 -10 градско на газ на мене .... :19a: ходи на газаджия не е нормално

ПП. при това жена ми я кара на газ/спирачки нонстоп ... тя икономично не може .
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 19 март 2008 - 12:24

Същия мотор - C12NZ - в момента 10.5 - 11/100 градско при умерено каране, с чести ръчкания на 14'' джанти с големи баници :19a:
Преди да сложа летните гуми ( т.е. на 13'' ) бях около 8.5 - 9.5 градско. =>
Всички случаи нещо не е наред
Не разбрах дали си от София, или?? Ако си от София отиваш при Васко на околовръстното при Суходол дати погледне зверчето и отново си в играта после :blink:
Отговори

besniaa снимка besniaa 19 март 2008 - 15:13

Не съм от София... В момента съм на 14' алуминиеви + зимни гуми.... Утре мисля да ида при газаджия да я погледне.. ;)
Отговори

deforse снимка deforse 19 март 2008 - 17:41

Не се коси. На мен сега ми дава астрето 14 газ градско. Малко е множко ама вече не знам от какво е . А, мотора е 1,8и
Отговори

ruci снимка ruci 21 март 2008 - 19:59

При условие че не си в София, този разход ти е малко висок.Но той може да е от това че си с гуми14" :dance: .Аз карам Астра 1.4 i-комби и разхода ми е 11/100 /в София/. :beer:
Отговори

cecmitr снимка cecmitr 23 март 2008 - 22:56

Жена ми кара Корса-та,а тя е 1.4 моно на газ и дава 14л. в София,то е ясно че при нея е от зад кормилното устройство.Погледни въздушния филтър.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 24 март 2008 - 21:53

Човече много е още повече като не си от София.
Моето зверче от аватара не ми качва повече от 10 в София при цялото юркане и то на къси разстояния.
Успех.
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 25 март 2008 - 12:37

Колега аз съм с по-старата корса,но един мой колега от университета я има същата.Неговата е 1.2 моноинжекцион ката я кара на бензин и няма газ,та при градско каране в Пловдив му дава 10/100,което е много и какво ли не опитва кара я на центровка нищо,след това от друг майстор му казал,че моно-инжекциона се запушвал заради уж "качествените ни горива" и взе добавка,която да го отпуши,но ефект никакъв.И ся търси отговора на своите проблеми да си сложи АГУ,но кой знае след това какъв ще е разхода :dance: ? Отделно забравих да спомена,че му течеше радиатора и взехме добавка (като трици),която запушва дупки в радиатора и след тази интервенция нямаше разлика,освен че му загрява по-бързо.И мен ме навежда на мисълта,че цялата работа от Моно-инжекциона ли идва :beer: ?
Отговори

besniaa снимка besniaa 25 март 2008 - 18:55

На бензин градско гори около 7-8 пак с икономично каране, извън града с около 100км/ч пада под 6... Според мен е разхода там ми е нормален... Но доста хора казват,че 12/100 газ без ръчкане е много, а и аз мисля така... сега си мисля дали си струва да рискувам и да ида при някой майстор, който може и да я осере (с извинение) или да давам с 3лв повече на 100км :)
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 25 март 2008 - 21:03

 besniaa, на Mar 25 2008, 05:55 PM, каза:

На бензин градско гори около 7-8 пак с икономично каране, извън града с около 100км/ч пада под 6... Според мен е разхода там ми е нормален... Но доста хора казват,че 12/100 газ без ръчкане е много, а и аз мисля така... сега си мисля дали си струва да рискувам и да ида при някой майстор, който може и да я осере (с извинение) или да давам с 3лв повече на 100км :)


Колега но така и не разбраха твойта Корса колко е 1.2 карбуратор?1.2 Моноинж. ?1.2 Пълна ?.Както те посъветва един колега смени си въздушния филтър като се кара на газ се сменя по-често.Отделно разхода как го засичаш,защото много често се греши при смятането на разхода .Най-добре си закарай колата на газ анализатор,след което ако не е в ред колата ще те изпратят на ЕЛКОН да ти настроят колата или още при газаджиите може да ти открият проблема.Така че действай не търси майстори,а оторизиран сервиз за газови системи !
Отговори

besniaa снимка besniaa 25 март 2008 - 22:51

 wrecked_pld, на Mar 25 2008, 08:03 PM, каза:

Колега но така и не разбраха твойта Корса колко е 1.2 карбуратор?1.2 Моноинж. ?1.2 Пълна ?.Както те посъветва един колега смени си въздушния филтър като се кара на газ се сменя по-често.Отделно разхода как го засичаш,защото много често се греши при смятането на разхода .Най-добре си закарай колата на газ анализатор,след което ако не е в ред колата ще те изпратят на ЕЛКОН да ти настроят колата или още при газаджиите може да ти открият проблема.Така че действай не търси майстори,а оторизиран сервиз за газови системи !


Мотора е 1.2 моноинж.... Ще сменя тези дни филтъра, защото скоро не е сменян и ще видим как е.... Разхода го премерих по най-лесния начин - с пълна бутилка карах 100км градско, след което отидох и пак я напълних...
Отговори

npace снимка npace 27 март 2008 - 11:44

Колега при всички положения разхода наистина ти е зверски като се има в предвид че не караш в софия.Според мен с въздушен филтър (нов) ще свалиш литър литър и половина обаче при малките мотори много голяма разлика дава като вземеш да му вадиш душата.А и с тези гуми....Обаче 12/100 за корса е много.На мен кадета ми дава под 10 градско но с точност не мога да ти кажа колко но 10 не съм подминавал а за 2 седмици му врътнах над 1000 км градско.Вчера го засякох извън града понеже отскокнах до софия и даде 7.11/100 с 4 човека в колата и не съм падал под 110км/ч.
Другото което е ако не изгаря добре газта ще намирисва....
Отговори

besniaa снимка besniaa 29 март 2008 - 18:04

Не му вадя душата... Даже гледам да е макс. икономично... Извънградско е ОК - около 7.5-8/100 при скорост 100-110-120км/ч... В понеделник ще сложа новия въздушен филтър и ще видим... Целта ми е да падна под 10.. Защото все пак съм с 14' зимни гуми (все още) ;)
Отговори

besniaa снимка besniaa 30 март 2008 - 20:26

Днес бяхме на 13.5/100км градско... Утре слагам новия възд.филтър и дано има някаква поне лека промяна (положителна).
Отговори

besniaa снимка besniaa 05 април 2008 - 13:40

А сега де.. С нов въздушен филтър, лек реглаж на изпарителя (изчезна миризмата на прясна газ) - пак даде около 14/100км... Газаджията каза,че е хубаво да сменя мембраните на изпарителя, защото от както е сложен (близо 2 год) не са сменяни! Ако някой може да даде някакъв акъл по темата - да пише...
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 05 април 2008 - 14:00

ква марка ти е изпарителя и на колко години е
Отговори

besniaa снимка besniaa 05 април 2008 - 14:21

На 2 год е... марката не я знам :)
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 април 2008 - 15:53

 besniaa, на Apr 5 2008, 01:40 PM, каза:

Газаджията каза,че е хубаво да сменя мембраните на изпарителя, защото от както е сложен (близо 2 год) не са сменяни!


Да го таковам и в газаджията значи.. Колко хиляди си минал за тия две години - едва ли е повече от 20к айде 30 000 да са. Аз такъв филм не съм гледал за две години при по-малко от 20 000км нови мембрани :blahblah:
30лв са ти мембраните - виж някой приятел да ти ги смени, за да ти го направи като хората, да изчисти всичката гняс по изпарителя и да забравиш за мембрани скоро.
Пък после една хубава центровчица и заспива моторчето, защото определено ти е висок разхода. Същия мотор - C12NZ в момента след като се стопли времето съм около 9/100 само градско и то в София :newsm05_41:
Отговори

besniaa снимка besniaa 05 април 2008 - 16:28

За две години са навъртяни около 50000км, не е малко.... Газаджията каза,че нови мембрани са ми около 30лв български и около 45лв италиански, с включен труд... Целта ми е да ми дава до 10/100 за градско... ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg