Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Въпроси за Инсигния

ГостT.Todorow_* 05 февруари 2016 - 17:15

Здравейте, решил съм да си купя Инсигния с двигател А18XER, от Аутоплаза. Колите им са купувани от БГ с история.
Имат може би над 10 бр налични, но нещо не мога да усетя моята кола. Търговците им си бъркат в носа и не им се занимава да ме зарибяват, поне да ме лъжат нещо, аз да си направя изводи, но....
Значи спрял съм се на комби и 1,8- 140 к.с въпреки мненията във форума. Ще има газ задължително.
Това което ме притеснява, че въпреки реалните (проверих 2 в Опел) 78-80 000 км
1. има нагар на аспуха (бръкнах поне на 5). А уж са евро 5.
2. На едната антифриза е около 3 пръста под мин. (евентуани проблеми).
3. Омасляване около гарнитурата на главата. Незначително е но на толкова км да омаслява?
4. На едната маслото е сменено преди ~ 600 km, а на таблото имаше надпис за качеството му 50% ((какво значи това)
5. Съвет за сервиз за монтаж на ГИ, необходимо ли е система за омасляване на клапаните - в кой град е не е от значение.
Имам и др. въпроси, но това е за сега.

Благодаря!
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 05 февруари 2016 - 18:52

Здравей. Коя си харесал, има ли я на обява?
Отговори

ГостT.Todorow_* 05 февруари 2016 - 19:09

http://www.mobile.bg...62&slink=cg01y3 няколко са еднакви като цвят, двигател, екстри.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 05 февруари 2016 - 20:11

Няма грам екстри.... просто е абсурдно за такава кола, още повече 2011 г. Това или е било рент-а-кар, или някаква служебна кола. Запитай продавачите какви са били колите, за да получиш някаква представа "как е гледана", е, може и да поизлъжат....
Отговори

ГостT.Todorow_* 05 февруари 2016 - 21:07

 nikiboy, на 05 февруари 2016 - 20:11, каза:

Няма грам екстри.... просто е абсурдно за такава кола, още повече 2011 г. Това или е било рент-а-кар, или някаква служебна кола. Запитай продавачите какви са били колите, за да получиш някаква представа "как е гледана", е, може и да поизлъжат....

Били са служебни явно.
Продавачите ме дразнят зверски, и освен това единия ме уверява, че не е пребоядисана едната, а след справка по каското излезе "градушкова".
Относно екстрите, не ме бърка, не са ми приоритет. Държа да е читав мотора, да изкара по дълго във времето (около 60-70к минавам на година). А за бензинови няма обяви почти.
Отговори

nikal снимка nikal 05 февруари 2016 - 21:09

Да ти кажа моето мнение по точките,които си написал.
1.Нагар не би трябвало да има.Не се знае дали по генерацията всичко си е там!
2.Три пръста си е много,сигурно нещо са правили по охладителната система или по мотора и после не са досипали,колкото трябва.А може,просто да е имало малък теч и да са го отстранили.
3.Да ако всичко е наред,не трябва да омаслява.
4.Може да сочи 50%,защото не е занулено след смяната на маслото,но може и да не е сменено.
5.Аз лично съм карал Z18XER-140 к.с.(който си е същият)над 60000 км. на газ.Бях монтирал ГИ Фобос с омасляване и смея да твърдя,че не съм имал никакви сериозни проблеми.
Колегата nikiboy е прав,че е бедна откъм екстри.На мен не ми харесва,и че няма никакви надписи по задният капак,а това е недопустимо.Повечето майстори са немърливи в това отношение,но така се издават много лесно.Щом ги няма надписите е имало със сигурност интерференции или просто е пребоядисван.
За тези пари според мен ще си намериш по-добра кола.Успех.
Отговори

Fifa снимка Fifa 06 февруари 2016 - 09:06

Преди и аз ходих в "Аутоплаза" и не мога да кажа, че останах очарован от продавачите. Доста ги мързеше и с половин уста ми обясниха коя кола каква й е историята. Не можаха да ми докажат, че колите са купувани от България.
Отговори

ГостT.Todorow_* 06 февруари 2016 - 09:58

Nikal - мерси за включването, под щита на колектора се вижда катализатора не ми се вярва да се занимават с махането им.
Тая система явно е желателна, не е скъпа (~160 лв), но още една туба в багажника и система която да се следи. Общо взето всеки един екземпляр има боядисвани детайли по каско. На повечетио им липсват надписите по капака.
Системата за маслото, какво следи количество, качество или пробег?
Fifa - От тук са колите им, като звънях в Булвария ми споменаха, че от тях са купени.
В някакъв руски форум мернах нещо от сорта, че този мотор ресурса му е около 200-250к км. Малко ми се струва
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 06 февруари 2016 - 14:05

Екстрите имат значение, и за мен нямаха значение, докато не започнах да ги ползвам :)
Щом минаваш по 60-70км на година, значи караш много извънградско, или караш такси :) . Ако е първото, автоматичните биксенон фарове ще са ти много нужни, да не говорим и че автоматична скоростна кутия също. Електрохроматични огледала, подгрев на огледалата, прибиране на огледалата (инсигнията е широка и на по-тесни улички често ги закачат), аз също съм 1.8 но седан, имам газ от 20 000км, моята е на 90000км, нямам проблеми с газовото освен малко по настройките нерви, но... , на мен също малко антифриз ми се губи, предполагам, че от някоя свръзка, за нагар не знам не съм пипал ауспуха, бъди сигурен, че тази кола на 80к км няма сменен ангренаж ( още около 420лв е в Булвария някъде в момента ), ГО, каско, винетка, масло.....сигурно и гумите са за никъде, джантите метални.... много пари за тая кола, висока й е цената, няма навигация, еднозонов климатроник, обикновен салон.....
Не бързай, търси...аз моята я търсих почти половин година, то Германия ли, София ли, Румъния ли....и накрая човека от който я купих живее на 100 метра от работата ми :).
Отговори

ГостT.Todorow_* 06 февруари 2016 - 17:37

 nikiboy, на 06 февруари 2016 - 14:05, каза:

Екстрите имат значение, и за мен нямаха значение, докато не започнах да ги ползвам :)
Щом минаваш по 60-70км на година, значи караш много извънградско, или караш такси :) . Ако е първото, автоматичните биксенон фарове ще са ти много нужни, да не говорим и че автоматична скоростна кутия също. Електрохроматични огледала, подгрев на огледалата, прибиране на огледалата (инсигнията е широка и на по-тесни улички често ги закачат), аз също съм 1.8 но седан, имам газ от 20 000км, моята е на 90000км, нямам проблеми с газовото освен малко по настройките нерви, но... , на мен също малко антифриз ми се губи, предполагам, че от някоя свръзка, за нагар не знам не съм пипал ауспуха, бъди сигурен, че тази кола на 80к км няма сменен ангренаж ( още около 420лв е в Булвария някъде в момента ), ГО, каско, винетка, масло.....сигурно и гумите са за никъде, джантите метални.... много пари за тая кола, висока й е цената, няма навигация, еднозонов климатроник, обикновен салон.....
Не бързай, търси...аз моята я търсих почти половин година, то Германия ли, София ли, Румъния ли....и накрая човека от който я купих живее на 100 метра от работата ми :).

Да прав си за шукарийките. - предимно извънградско карам, добрия фар е голям минус. Автомата е кеф в града, извън него не ми липсва. Навигация - предполагам фабричната ще е зле, труден ъпдейт - преглъщам я, За гумите също си прав няма, джантите са алуминиеви май - все ми е тая :). Обслужване ще направя независимо какво и откъде взема.
Мерси за включването!
Относно ресурса на мотора наистина ли е 200-250к км
Отговори

vankis снимка vankis 06 февруари 2016 - 21:34

Колега, ходих и аз да разгледам днеска какво има. Всичките коли са от оперативен лизинг т.е всичките са били служебни. Затова са и постни от към екстри. За километрите не мисля,че има защо да се притесняваш, всичките са обслужвани във фирмения сервиз.Относно ресурса на двигателя- това са глупости... дори и рената карат по толкова :mhihi:
Отговори

ГостT.Todorow_* 06 февруари 2016 - 22:52

Да, за обслужването съм сигурен,че е така. Странно ми се стори кола Евро5 да е черен аспуха, предвид това ,че на моето 20г Рено е като на 50ст. Карал съм дизелова Каптива и нейния беше лъскав. Другото което ме притеснява е почти всички са пребоядисани, с не добре напаснати хромирани елементи, врати/брони. Вътре са ок. Екземпляра който от вън е най добре му сълзи гарнитурата на капака на клапаните.
Отговори

vankis снимка vankis 08 февруари 2016 - 11:48

Колега, не съм предполагал,че караш Рено, та само исках да кажа,че не съм искал с нещо да те засегна. Малко смешно се получи :)

Правилни са ти констатациите и аз забелязах,че имат пребоядисвани детайли. Не съм им гледал ауспусите и не мога така да кажа дали е нормално или не. За теча при капака на клапаните има писано във форума. Не е някакъв особен проблем.

Аз съм харесал една от тези като вариант, но все още гледам още няколко коли и се колебая.
Отговори

ГостT.Todorow_* 08 февруари 2016 - 18:29

Щом търсиш Опел, непременно се чуй с Ауто свят - Русе. Много са отзивчиви и отговарят на лаишките ми въпроси. Първо бях се насочил към Астра "J", говорих на няколко пъти с тях. Бяха ми споменали, че употребяваните им коли ги купуват на някъкав вътрешен търг м/у дилъри от представителството на Опел в Германия. Дават гаранция за колите си и т.н.
Дори днес ми звъннаха, че излязла кола отговаряща на моите критерии. Ако имаш време те са хората, една идея са по скъпи колите, но са N1 данък от 500 лв на 15лв, обслужени, с гаранция, а и не са оскубани от към екстри.
Ако решиш от Аutoplaza - пиши коя си решил, ако съм я проучвал да ти дам инфо. Излизат им щетите по каско, както и облужването, фирмата която я е ползвала.
Отговори

vankis снимка vankis 09 февруари 2016 - 13:07

Благодаря ти за предложението. Аз съм почти на финала. Този петък ще вкарвам една Инсигния в едно от представителствата за преглед. Надявам се всичко да е точно, колата е от частно лице с история
Мнението беше редактирано от vankis: 09 февруари 2016 - 13:09
Отговори

mladenoff снимка mladenoff 11 февруари 2016 - 14:43

Щом не си заинтересован от екстрите това ти е идеалиния двигател с оглед икономично каране. За газта търсиш оторизиран представител на Ланди ренцо за да нямаш после проблеми - малко по-скъпо, но си заслужава да се инвестира в качество. Относно ниското ниво на антифриза имай предвид че на 6-8 година радиатoрите задължително дават теч - лекарството е нов радиатор, който ще протече след същия период. Огледай основата на радиатора и ще видиш овлажняването. Относно нагара няма как да е по-различно - ако колата се гмечи на около 100 000 километра двигателя започва да издухва и консумацията на масло се засилва драстично - към 140 000 - 150 000 км.["Относно ресурса на мотора наистина ли е 200-250к км" - мотора няма пролем за доста повече, но си иска периодично сегменти и гумички на клапаните] косумацията на масло става около литър на 3000 км и тогава си предвиждай основен ремонт за да изкараш още толкова - карам такъв двигател на вектра и вече съм му направил половин милион км. с два основни ремонта, като на единия смених и буталата, но там аз си бях виновен - убедих газаджията да ми сложи метан през плочка и след 25 000 км. чудото стана. Относно надписите това не болка за умирачка - аз драснах бронята на моята инсигния и като я пребоядисаха бронята (в оторизиран сервиз на Булвария) бяха налепили буквите накриво, което ме вбеси и ги махнах. Бяха налепени с някакво евтино лепило, дори и следа не остана. Огледай за по сериозна катастрофа, ако няма изкривявания по основите на които е закачена бронята нямаш никакви ядове.
Маслото е на 50% защото се ползва дексос, който е за 30 000 км, но за източна Европа има изискване от Опел маслото да се сменя на 15 000 километра - това значи, че е сменено точно по предписанието и не са нулирали брояча.
Мнението беше редактирано от mladenoff: 11 февруари 2016 - 15:06
Отговори

ГостT.Todorow_* 11 февруари 2016 - 17:23

Чрез познат надникнахме в историята на каското. Само "паркинг" щети са, няма градушка. За дребни драскотини са боядисвали наред. На Кока-кола е била и т.н. Всъщност днес я диагностицираха в Булвария: Задни накладки са за смяна (няма ли да светне на таблото), загубата на антифриз е от уплътнение на термостата и температурен датчик на радиатора.
Младенов, вероятно е както казваш, защото маслото е сменено преди 600 км. За газовото наистина търся нещо добро, да не бера ядове в последствие.
От къде купувате части (читави) за обслужване и ремонти? Имам майстор при когото ходя от доста време и мисля той да я обслужи.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 12 февруари 2016 - 20:54

 T.Todorow, на 11 февруари 2016 - 17:23, каза:

Чрез познат надникнахме в историята на каското. Само "паркинг" щети са, няма градушка. За дребни драскотини са боядисвали наред. На Кока-кола е била и т.н. Всъщност днес я диагностицираха в Булвария: Задни накладки са за смяна (няма ли да светне на таблото), загубата на антифриз е от уплътнение на термостата и температурен датчик на радиатора.
Младенов, вероятно е както казваш, защото маслото е сменено преди 600 км. За газовото наистина търся нещо добро, да не бера ядове в последствие.
От къде купувате части (читави) за обслужване и ремонти? Имам майстор при когото ходя от доста време и мисля той да я обслужи.


Специално за този двигател - в Булвария смяна ангренаж оригинален комплект + труд е 360 лв, смяна масло 5 литра long life с филтър + труд 90 лв. Филтрите не се сещам колко бяха. Като купиш колата, моля те снимай ми щеката за масло (точно на А18XER, че моята май ми я "гепаха" ( смениха ) на това официално място :)
Отговори

ГостT.Todorow_* 13 февруари 2016 - 09:10

 nikiboy, на 12 февруари 2016 - 20:54, каза:

Специално за този двигател - в Булвария смяна ангренаж оригинален комплект + труд е 360 лв, смяна масло 5 литра long life с филтър + труд 90 лв. Филтрите не се сещам колко бяха. Като купиш колата, моля те снимай ми щеката за масло (точно на А18XER, че моята май ми я "гепаха" ( смениха ) на това официално място :)

Да направо там ще отида, въпреки, че е сменян на 60 000 и ми казаха да отида след 40к км. Дай някакъв @ да ти пратя снимки. Колата се оказа с автоматични светлини, автоматични чистачки, блутуут. Неща които не бяха обявени от търговците (по принцип е обратното -пишат неща които ги няма). Абе не им се занимава по всичко им личи. Не мога да намеря инфо на колко км се сменят свещи, масло с.к., ако някой знае може да драсне.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 17 февруари 2016 - 18:16

По въпроса за омасления двигател по-назад в мненията, при мен се оказаха уплътнения на маслен охладител + датчик за налягане на маслото, а иначе по документа от Булвария три о-пръстена, 3 гарнитури тяло маслен филтър, гарнитура термостат, датчик налягане масло, о ринг, части общо с ддс и -30% по програмата 4+ 126 лв, труд 190 лв. А я закарах за изгодната смяна на ангренаж труд+части 360 лв :) , а ми излезе двойно. Но за да му хубаво на човек, трябва да сменям скоро и предни дискове и накладки ( за дисковете си мисля, че някакво ръбче едва на 90 000км е колата и все с оригинални накладки е карана може и да не сменя), но пък и офертата на Булвария за 260 лв предни накладки пак ми се вижда нереална, каква марка препоръчвате за отпред?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg