Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Дъра-бъра

JorkataG снимка JorkataG 12 април 2019 - 08:33

За тоа дневен пробег тъй ще да е.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2019 - 09:18

Аз така задръстих моя на пежото с дневни курсове като твойте. Не помагаха и магистралните пътувания по 300-600 километра на уикенд. Единствено помогна едно пътуване до Словакия- 1000 километра в едната посока, после още 1000 обратно.
Отговори

BOz снимка BOz 12 април 2019 - 11:27

 devailo, на 12 април 2019 - 07:57, каза:

Колко често ви влизат в регенерация колите ? Мен силно почва да ми втръства, всяка сутрин явно е в регенерация и често пъти като стигнадо работа и трябва да седя няколко минути докато приключи..след онея драми с дпф-а ще го чакам какво ще правя. Ама нормално ли е толкова често да е ? Последния уикенд и пътувах на по дълъг път. Но из София са ми кратки пътуванията най често . 8 km на посока ми е пътуването най често.

Вземи кардинално решение и махни този ДПФ. Ако не искаш да се съобразяваш с движението, дали да чакаш, как я караш и най-вече да щадиш двигателя, чрез премахване на разреждане на маслото с дизел.
Отговори

hORb снимка hORb 16 юли 2020 - 17:04

Здравейте колеги,

Ще използвам тази обща тема, че имам разнообразни въпроси. :)

Наскоро си купих една Insignia Sports Tourer, 130 hp, набор 2010-та. Проявяваше не малко от симптомите описани тук във форума и все още я лекувам. Търся малко помощ от натрупали повече опит относно:

1. Оборотите леко играят ± 15 об/мин. Понякога се случва при студен старт, а понякога при вече загряла кола. Прегледах и почистих сензорите по въздушната линия преди турбината, почистих MAP сензора (беше очаквано затлачен), но до резултат относно оборотите тези действия не доведоха. Какво да прегледам още относно проблема?

2. Понякога по време на ускоряване (по-често на 2-ра и по-рядко на 3-та предавка) усещам, че колата губи за секунда мощност, след което продължава да ускорява. Предполагам, че тук проблема може да е комплексен (в няколко подсистеми). Какво мислите?

3. В крайно положение на волана (двупосочно) хидравликата започва да вие и на няколко пъти се е случавало колата да ми изгасне при отпускане на съединител (например при маневра за паркиране назад). Може ли да се види налягането на хидравликата при диагностика? Напоследък карах все коли с електрически усилватели и съм забравил как се държи хидравликата. Това нормално ли е?

4. Не ми работи функцията за повдигане и сваляне на шофьорската седалка. Може ли някой да помогне с електрическа схема за седалките?

5. На вратата на багажника имам малка щора, която се монтира в някакви (не знам как да ги нарека) вложки, които се напъхват в декоративната пластмаса около стъклото. Мисля, че само двете странични се свалят, а двете централни за изляти заедно с цялата декоративна полурамка. Самата щора има щифтове, които влизат във вложките. Много тъпо измислено. Голяма черна точка за дизайнера. Някой може ли извади каталожен номер на вложките? При вас закрепването по същият начин ли е?

6. Счупена ми е дръжката на твърдия под в багажното отделение. Състои се от 3 части. Някой може ли да помогне с каталожни номера за справка? В моргите искат да продават целия твърд под, от който нямам нужда.

7. Капакът на двигателният отсег е доста тежък и се нуждае от помощ, та го вдигам до горе, за да задържи газовия амортисьор (който е 180N). Това нормално ли е? Очаквах поне при средно положение амортисьора да го избутва.

Благодаря предварително на отзовалите се.
Отговори

hORb снимка hORb 30 юли 2020 - 17:44

 hORb, на 16 юли 2020 - 17:04, каза:

Здравейте колеги,

Ще използвам тази обща тема, че имам разнообразни въпроси. :)

Наскоро си купих една Insignia Sports Tourer, 130 hp, набор 2010-та. Проявяваше не малко от симптомите описани тук във форума и все още я лекувам. Търся малко помощ от натрупали повече опит относно:

1. Оборотите леко играят ± 15 об/мин. Понякога се случва при студен старт, а понякога при вече загряла кола. Прегледах и почистих сензорите по въздушната линия преди турбината, почистих MAP сензора (беше очаквано затлачен), но до резултат относно оборотите тези действия не доведоха. Какво да прегледам още относно проблема?

2. Понякога по време на ускоряване (по-често на 2-ра и по-рядко на 3-та предавка) усещам, че колата губи за секунда мощност, след което продължава да ускорява. Предполагам, че тук проблема може да е комплексен (в няколко подсистеми). Какво мислите?

3. В крайно положение на волана (двупосочно) хидравликата започва да вие и на няколко пъти се е случавало колата да ми изгасне при отпускане на съединител (например при маневра за паркиране назад). Може ли да се види налягането на хидравликата при диагностика? Напоследък карах все коли с електрически усилватели и съм забравил как се държи хидравликата. Това нормално ли е? - Ъпдейт: Интересно, но тук решение се оказа премахването на около 60 мл хидравлично масло от разширителния съд, което всъщност беше количеството, за да вляза в показанията за минимум и максимум.

4. Не ми работи функцията за повдигане и сваляне на шофьорската седалка. Може ли някой да помогне с електрическа схема за седалките?

5. На вратата на багажника имам малка щора, която се монтира в някакви (не знам как да ги нарека) вложки, които се напъхват в декоративната пластмаса около стъклото. Мисля, че само двете странични се свалят, а двете централни за изляти заедно с цялата декоративна полурамка. Самата щора има щифтове, които влизат във вложките. Много тъпо измислено. Голяма черна точка за дизайнера. Някой може ли извади каталожен номер на вложките? При вас закрепването по същият начин ли е?

6. Счупена ми е дръжката на твърдия под в багажното отделение. Състои се от 3 части. Някой може ли да помогне с каталожни номера за справка? В моргите искат да продават целия твърд под, от който нямам нужда.

7. Капакът на двигателният отсег е доста тежък и се нуждае от помощ, та го вдигам до горе, за да задържи газовия амортисьор (който е 180N). Това нормално ли е? Очаквах поне при средно положение амортисьора да го избутва.

Благодаря предварително на отзовалите се.


Явно няма желаещи за дъра бъра :)
Отговори

devailo снимка devailo 03 август 2020 - 10:01

Щях да отговоря по първа точка ама нещо съм се отплеснал и не съм :D За оборотите и на моята играят, правил съм прочиствания какви ли не, ЕГР е спрян, дпф е махнат , прегледи мреглед и няма оправия това. На различни места различни неща ми обясняват. Последното беше че много инсигнии са така и не си заслужават ремонтите за тея обороти.

7. При мен няма проблеми с отварянето на предния капак.

по другите точки не мога да кажа нищо.
Отговори

hORb снимка hORb 03 август 2020 - 10:25

 devailo, на 03 август 2020 - 10:01, каза:

Щях да отговоря по първа точка ама нещо съм се отплеснал и не съм :D За оборотите и на моята играят, правил съм прочиствания какви ли не, ЕГР е спрян, дпф е махнат , прегледи мреглед и няма оправия това. На различни места различни неща ми обясняват. Последното беше че много инсигнии са така и не си заслужават ремонтите за тея обороти. - Това означава ли, че си правил водородно почистване включително?

7. При мен няма проблеми с отварянето на предния капак. - Капака сам ли се отваря до горе, след като го отключиш и леко побутнеш? Колко N (нютона) е амортисьора?

по другите точки не мога да кажа нищо.
Отговори

devailo снимка devailo 03 август 2020 - 20:56

не, водородно не съм правил.

капака като го поповдигна до някъде и вече си поема сам. не знам колко нютона е. фабричното си е .
Отговори

nikal снимка nikal 05 август 2020 - 20:03

[quote name='devailo' timestamp='1596441673' post='1340840']
За оборотите и на моята играят, правил съм прочиствания какви ли не, ЕГР е спрян, дпф е махнат , прегледи мреглед и няма оправия това. На различни места различни неща ми обясняват. Последното беше че много инсигнии са така и не си заслужават ремонтите за тея обороти.

За проблема с оборотите е важно да се види откъде идва. Ако нямаш проблеми с налягане на горива, с клапани и други, че вариантите са много,се оправят лесно. Обикновено проблемът идва от горивото. Ако ти е сухо горивото, сипваш бездимно масълце в резервоара и след 200-тина км., оборотите заспиват. :icon_wink2:
Отговори

hORb снимка hORb 06 август 2020 - 10:13

Ще да е вълшебно това масълце. Ще превърне Инсигнията във Вартбург за миг. :3:
Отговори

BOz снимка BOz 08 септември 2020 - 09:22

 BOz, на 29 ноември 2016 - 16:20, каза:

А бе не се махат толкова лесно. Докато свалиш колектора има много неща закачени и пречещи около него. На БМВ-то ми преди това колектора, заедно със смяната на подгревните свещи, отнемаше под час.
Честно казано ако сега трябва да го правя това, то може да заложа и на нов колектор, вместо да ги изтръгвам. Ама реших да заложа на по-сигурното.

Почти 4 години по-късно вече смених колектора, взех си нов с вихрови клапи.
Причината - колата започна да губи антифриз. След щателна проверка, защото губенето на антифриз ставаше периодично, рязко и без симптоми, трудно го хванах.
В крайна сметка се оказа проблем в колектора, установих, че пуска и водната помпа, та за страх смених и кутията на ЕГР охладителя. Демек смених всички проблеми части накуп, които могат и създават проблем на този двигател.
Отговори

dz3n снимка dz3n 08 септември 2020 - 16:59

 BOz, на 08 септември 2020 - 09:22, каза:

Почти 4 години по-късно вече смених колектора, взех си нов с вихрови клапи.
Причината - колата започна да губи антифриз. След щателна проверка, защото губенето на антифриз ставаше периодично, рязко и без симптоми, трудно го хванах.
В крайна сметка се оказа проблем в колектора, установих, че пуска и водната помпа, та за страх смених и кутията на ЕГР охладителя. Демек смених всички проблеми части накуп, които могат и създават проблем на този двигател.


Вихровите клапи могат ли да се сменят без да се сменя целия колектор, или не е възможно? Колко ти излезе смяната на колектора?

Имам проблем с пренадуване на турбото и влизане а авариен режим при рязко подаване на газ, в Стефанов ми казаха, че е възможно причината да е счупени частици от вихровите капи попаднали в турбото (било слабо място на тези коли), това им е предположението, защото не намериха друга причина за този проблем, въпреки, че ходих 3-4 пъти там със същото оплакване.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2020 - 18:00

Виж си вакуума и клапана за турбото. Мериш колко е вакуума. С вакууммер и под -0.6 Бар не става. Ако е от -0.6 до -0.95 си добре. Гледаш внимателно и всички връзки по вакуума и търсиш хлабава. Ако намериш такава- оправяш.
Ако всичко дотук е наред: сваляш клапана и го измиваш- наливаш Меглио със спринцовка в трите щуцера, чакаш пет минути, изтръскваш и пръскаш пак в щуцерите с ония спрейове за чистене на спирачки (има един в голям червен флакон TRW например). След като изпръскаш поне половината спрей така, изтръскваш хубаво клапана от каквото има вътре, продухваш отвсякъде с уста и оставяш един час на слънце да изсъхне.
Отговори

dz3n снимка dz3n 08 септември 2020 - 19:14

 tisho.74, на 08 септември 2020 - 18:00, каза:

Виж си вакуума и клапана за турбото. Мериш колко е вакуума. С вакууммер и под -0.6 Бар не става. Ако е от -0.6 до -0.95 си добре. Гледаш внимателно и всички връзки по вакуума и търсиш хлабава. Ако намериш такава- оправяш.
Ако всичко дотук е наред: сваляш клапана и го измиваш- наливаш Меглио със спринцовка в трите щуцера, чакаш пет минути, изтръскваш и пръскаш пак в щуцерите с ония спрейове за чистене на спирачки (има един в голям червен флакон TRW например). След като изпръскаш поне половината спрей така, изтръскваш хубаво клапана от каквото има вътре, продухваш отвсякъде с уста и оставяш един час на слънце да изсъхне.


Благодаря за разяснението, но не е от него. Още първия път когато ходих до сервиза за този проблем ми смениха този клапан с нов (оригинален) който между другото е и бая скъп. Нищо не се оправи. Следващите 2-3 пъти ми обясниха, че не намират никакъв проблем и накрая се спряха на тази догадка, че е възможно да е от счупени вихрови клапи. Друг е въпроса, че ми искат между 2,000-2,500лв за нов колектор + отваряне на турбото, като разбира се няма гаранция, че проблема е там.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2020 - 19:29

Може и така да е. Виж там да я оправят ако са толкова убедени в теориите си.
Успех пожелавам:-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2020 - 19:30
Отговори

devailo снимка devailo 09 септември 2020 - 22:14

При мен турбото сдаде багажа преди 2-3 години - пренадуваше . Направи се един тест със друг клапан на турбото и тогава направо си изгърмя турбото вместо да влезе в авариен режим. Моя клапан си се оказа здрав, а турбото ми казаха че е било на едно живот. Някакъв болт паднал, вътре разцентрования и т.н. (нещо от сорта, забравям вече) Та ремонт на турбо. Може би да отидеш на турбо сервиз да видиш как е положението . Май без ремонти е 200 лв сваляне отваряне гледане и сглобяване и качване на колата ти , ако трябват ремонти отива до към 700 лв май .
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 септември 2020 - 22:32

Чакайте че почнах да се замислям от де се взеха тия болтове да падат из турбото...
Някой ги сипва след филтъра ли или ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 септември 2020 - 22:33
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 15 декември 2020 - 10:14

Някой успял ли е да подкара Android Auto на Navi900? При мен излиза само Apple car play в настройките. Беше ми скучно тия дни на работа и изчетох ръководствата, там пишеше че трябва да има Android Auto. Вързах телефона с кабел, но през "проекция" излиза постоянно, че не е вързано устройство, в приложението на телефона пак нищо не се случва. Колата е Insignia A фейслифт 2015.
Мнението беше редактирано от spitfire90: 15 декември 2020 - 11:01
Отговори

stepo3 снимка stepo3 15 декември 2020 - 18:51

Доколкото съм изчел от MY16 нататък може да има Android Auto/Apple Car Play и сега силно ме заинтригува - може ли да споделиш 10-тия символ от VIN-a на колата дали ти е F или G? Иначе ако ти е правилната версия нещо софтуерно можеше да се активира едното/другото и след това да си избираш през менюто кое да е активно, но не беше голяма драма.
Отговори

spitfire90 снимка spitfire90 15 декември 2020 - 20:05

Като гледам е G (W0LGM8E12G1016111). Още се запознавам с колата и като цяло впечатленията са ми доста добри, доста сериозен технологичен скок спрямо (вече) на жената колата :D
Между другото мислех, че само огледалото за обратно виждане се самозатъмнява, но се оказа че на моята и страничните се затъмняват. За съжаление обаче само шофьорското работи. Дясното не ще да се затъмни и не намирам такова по сайтовете, всички са без затъмняване.
Мнението беше редактирано от spitfire90: 15 декември 2020 - 20:53
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg