Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Свещи за Астра г 1.8xe1

CuMo снимка CuMo 09 септември 2015 - 21:58

Колега, както ти е казал Ивайло преди мен, какво се впускаш в излишни мисли и терзания? Тея свещи така или иначе ще си ги хвърлил след има-няма 30 000-40 000 км. (даже и да не са свършили курса, е препоръчително да се сменят на толкова). Аз преди три години влязох в първия магазин в нашия град, казах кода на двигателя, от там ми казаха модела за теб е NGK BKR5EK - 10 кинта парчето. Сложих ги и тази година на 38 000 км. почнаха да сдават, хайде пак същите и готово, само, че този път бяха по 12 лв. Слагай там някакви и си свиркай докато върви. Само за пояснение - моята е с газова уредба и на бензин се кара колкото да загрее :)
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 13 септември 2015 - 22:49

значи няма смисъл да давам 50кинта за ГМ,при положение че и другите са пак същите.Идеята ми е да изкарат повече км.Иначе съм доволен от Боша ама бързо свършват
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 14 септември 2015 - 08:01

Има ли разлика между НГК BKR5EK и BKR6EK и кой е за мен.Понеже срещнах различни писания .Един пише едните за моя двигател , друг пише другите
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 14 септември 2015 - 08:01
Отговори

vladata снимка vladata 14 септември 2015 - 08:23

 TOTTI868, на 14 септември 2015 - 08:01, каза:

Има ли разлика между НГК BKR5EK и BKR6EK и кой е за мен.Понеже срещнах различни писания .Един пише едните за моя двигател , друг пише другите


разликата е топлинното число, 5 би трябвало да са "по-топли"
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 14 септември 2015 - 08:44

май ще взема НГК двуполюсни.Само ме притеснява да не вземе да гърми заради полюсите
Отговори

ceko45 снимка ceko45 14 септември 2015 - 09:54

Аз карам от доста време с двуполюсни НГК - с обикновенна газова. Нямам никакви проблеми, пали си перфектно и работи и набира супер.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 14 септември 2015 - 16:50

Днес сложих NGK BKR6EK по Каталог за колата.С отстъпката ги взех за 8 лв бройката.Направих няколко кръгчета.Нямаше и помен от гадното и на моменти нетърпимо придърпване в ниските обороти.От към ускорение не усетих никаква разлика спрямо Бошовските еднополюсни.Колата работи еднакво и с едните и другите когато са нови свещите.Остава да видим колко км ще изкарат.Между другото днес видях един таксиджия със Зафира с фабричен метан.Питах го с какви свещи кара.Каза че сменил 100 чифта и колата му така и не вървяла и прекъсвала.Накрая сложил 4 полюсни и работата заспала.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 14 септември 2015 - 19:17

С колкото и полюса свещи да се сложат,искрата винаги прескача между централния електрод и един от останалите!
Отговори

npace снимка npace 15 септември 2015 - 14:01

 TOTTI868, на 14 септември 2015 - 16:50, каза:

Днес сложих NGK BKR6EK по Каталог за колата.С отстъпката ги взех за 8 лв бройката.Направих няколко кръгчета.Нямаше и помен от гадното и на моменти нетърпимо придърпване в ниските обороти.От към ускорение не усетих никаква разлика спрямо Бошовските еднополюсни.Колата работи еднакво и с едните и другите когато са нови свещите.Остава да видим колко км ще изкарат.Между другото днес видях един таксиджия със Зафира с фабричен метан.Питах го с какви свещи кара.Каза че сменил 100 чифта и колата му така и не вървяла и прекъсвала.Накрая сложил 4 полюсни и работата заспала.


Колега, принципно цената на тези свещи БЕЗ ОТСТЪПКА е 12 лв. Не всеки получава отстъпка затова е добре да се дават клиентските цени.От такива които имат "приятели" които имат "приятели" на "приятели" които работят в "ЕВРО07" и ползват отстъпки стават цигански пазарлъци.4 свещи по 4 лева разлика са 16 кинта.Ако имаш да ги взимаш тея пари са ти малко ако имаш да ги даваш са ти много.

Относно полюсите, както каза колегата ivan_pop - искрата винаги прескача единствено и само между централния и само 1 от останалите електроди.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 15 септември 2015 - 14:24

 npace, на 15 септември 2015 - 14:01, каза:

Колега, принципно цената на тези свещи БЕЗ ОТСТЪПКА е 12 лв. Не всеки получава отстъпка затова е добре да се дават клиентските цени.От такива които имат "приятели" които имат "приятели" на "приятели" които работят в "ЕВРО07" и ползват отстъпки стават цигански пазарлъци.4 свещи по 4 лева разлика са 16 кинта.Ако имаш да ги взимаш тея пари са ти малко ако имаш да ги даваш са ти много.

Относно полюсите, както каза колегата ivan_pop - искрата винаги прескача единствено и само между централния и само 1 от останалите електроди.

OK.Тогава да кажа че цената която ми обявиха без отстъпка в аутоплюса е 11лв.За цена на ГМ след отстъпка ми казаха 12 лв.Значи без отстъпката може би ще са към 15-16лв.ГМ бяха произведени в Русия.В Опел Сливен ми обявиха цена на 4 свещи 50лв пък.Навсякъде различно
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 септември 2015 - 18:39

 npace, на 15 септември 2015 - 14:01, каза:

Колега, принципно цената на тези свещи БЕЗ ОТСТЪПКА е 12 лв. Не всеки получава отстъпка...

Моите впечатления са,че всеки или почти всеки ползва отстъпка!
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 септември 2015 - 11:16

Незнам на ментаци ли попаднах , но днес колата започна да прекъсва отново.Положението е по зле и от това с предните свещи.Започна да пука при подаване на газ .Нещо което досега не се беше случвало при нови свещи , а и при стари много рядко.Чудя се на ментак ли попаднах или свещите не паснаха на метана.Чудя се дали да не купя от стария модел Бош да видя как ще е.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 17 септември 2015 - 11:17
Отговори

npace снимка npace 17 септември 2015 - 13:36

 ivan_pop, на 15 септември 2015 - 18:39, каза:

Моите впечатления са,че всеки или почти всеки ползва отстъпка!


Не само твоите впечатления са такива но отстъпките са за СЕРВИЗИ и МАГАЗИНИ.Отстъпките за членове на клубове и всякви такива е от 5 до 15%, сервизите ползват от 30 до 40% а магазините и дилърите повече като това се договаря.От хора търсещи отстъпки без да са в гореизброените си плащат клиентска цена защото те са КЛИЕНТИ.4 свещи за 5 години не те прави нито сервиз нито дилър.От това страдат и сервизите, страда и клиента вече.

Поради причината че въпросният колега сам може да си смени свещите и е член на клуба съответно 10% отстъпка и не дава пари за сервиз.

Извинявам се все пак за лирическото отклонение.

Това че Bosch са произведение в Русия не трябва да ви учудва, това не значи че са менте.А менте може да си купите почти от всеки магазин.
Отговори

GM любител снимка GM любител 17 септември 2015 - 15:33

 TOTTI868, на 17 септември 2015 - 11:16, каза:

Незнам на ментаци ли попаднах , но днес колата започна да прекъсва отново.Положението е по зле и от това с предните свещи.Започна да пука при подаване на газ .Нещо което досега не се беше случвало при нови свещи , а и при стари много рядко.Чудя се на ментак ли попаднах или свещите не паснаха на метана.Чудя се дали да не купя от стария модел Бош да видя как ще е.



Поредното потвърждение, че евтиното излиза скъпо.
Тези свещи, ако са истински биха работили добре например на вектра А /С20ХЕ/.
Прочети по горе какви свещи ти препоръчах за метана.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 септември 2015 - 17:12

Днес изпитах стрес.Както вече казах колата започна да сецка да гърми,трещи,да не може да се ускорява,да насича-нещо стращно.Такова нещо не ми се беше случвало дори със стари свещи.Викам прееба се нещо.Първо напръсках лулите на бобината с контактен спрей.Безрезултатно.След това свалих свещите и какво да видя -състоянието на електродите им беще много зле-седяха едни бели все едно са пред разпад.И това само за 20-30 км.Ето я и свещта
Публикувано изображение

За мен това не е нормално.Отидох и си купих същите еднополюсни свещи Бош FR7DC+ каквито слагах преди.Сложих ги и колата замърка като коте и почна да върви нормално,да се ускорява нормално.Нямаше гърмежи,придърпвания .Извода за мен е че или попаднах на японско НГК менте или просто тези не са свещите за моята кола на метан.Незнам.Знам само че повече няма да си купя Нгк.Добре че момчетата от Аутоплюса излязоха печени и ми върнаха парите ,понеже направих рекламация!!По нататъка ще пробвам и Бош Платинума.Дано не е скоро!!!
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 19 септември 2015 - 09:51
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 17 септември 2015 - 18:14

 npace, на 17 септември 2015 - 13:36, каза:

Не само твоите впечатления са такива но отстъпките са за СЕРВИЗИ и МАГАЗИНИ.Отстъпките за членове на клубове и всякви такива е от 5 до 15%, сервизите ползват от 30 до 40% а магазините и дилърите повече като това се договаря.От хора търсещи отстъпки без да са в гореизброените си плащат клиентска цена защото те са КЛИЕНТИ.

Още малко офф....
Доста често ми се случва клиент да каже,че той ще си купи частите защото ползва отстъпка.
А това,че е хълцала колата с новите свещи,може и бобината да е тръгнала да си заминава.Скоро ще си покаже.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 септември 2015 - 21:36

 ivan_pop, на 17 септември 2015 - 18:14, каза:

Още малко офф....
Доста често ми се случва клиент да каже,че той ще си купи частите защото ползва отстъпка.
А това,че е хълцала колата с новите свещи,може и бобината да е тръгнала да си заминава.Скоро ще си покаже.

тя не само хълцаше ами направо пукаше .факт е че с новите свеши BOSCH няма проблеми
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 18 септември 2015 - 08:09
Отговори

talatinov снимка talatinov 18 септември 2015 - 19:30

Аз мойта я карам с свещи GM руски,и нямам никакви проблеми! Само че съм на пробан бутан не на метан.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 18 септември 2015 - 20:15

според мен свещите излязоха ментаци.Защото първите 20км колата си вървеше идеално.След това започнаха чакмаците.А и като им видях електродите в какво състояние са?Че аз акто вадя старите свещи на 10000км електродите са като нови , а тези за 20км станаха талаш , все едно са на 200000 хиляди
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 18 септември 2015 - 20:16
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 19 септември 2015 - 19:48

Вие какво мислите?Днес минах около 30-40км и всичко беше ок.Няма придърпвания, гърмежи.Интересно ми е дали свещите излязоха менте или не паснаха на метана.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg