Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Как да вдигна конете на колата

TpEHEp снимка TpEHEp 14 юли 2012 - 17:25

Здравейте колеги. Въпроса ми е следният. Тиграта е 1400 кобика 90 коня. Как да е двигна до 110 коня или как да вдигна конете? Без чипове и подобни неща, които се слагат по двигателя. Нещо шлайфане или нещо друго. Не съм наясно с нещата, моля помагайте?
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 14 юли 2012 - 18:09

Грешен раздел,местя я в Силов.Почети малко,не се прави за севте такава операция :icon_wink2:
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 14 юли 2012 - 22:06

Прочетох доста, и явно няма смисъл. Не виждам как да вдигна 20 коня без да се набутам маса пари... Ако някои знае начина да пише и тук.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 14 юли 2012 - 22:49

Освен смяна на двигателя не виждам как без кинти можеш да го направиш.
Отговори

galata снимка galata 14 юли 2012 - 22:52

е да те двигатели под път и над път за без пари :) даже сутринта като отивах към работа подритвах 1 до колата и после го метнах в багажника :newsm05_41: Няма такъв филм без пари да се направи нещо истинско :) 20 коня ако слушаш повечето състезатели са ги вдигнали само със спортно гърне и филтър :)
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 14 юли 2012 - 23:45

Ами колко струва едно NE бе мен ? да не е много а ? и съвпада с желанието на човека. А сега сметни колко пари ще му трябват за да стане 1.4 110 коня Не чети между редовете моля !
Отговори

galata снимка galata 14 юли 2012 - 23:58

и да ги смятаме и да не ги смятаме ще си правим сметката без кръчмаря.. нека автора на темата да си каже какви пари е готов да даде и тогава може да се прецени дали и NE ще иска да сложи ..
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 15 юли 2012 - 10:44

Говорих и с приятели, и явно единственото и добро решение е смяна на двигателя. Но от там идва и смяна на скоростната кутия и куп други неща. Идеи... А като пари 300-400 лева.
Мнението беше редактирано от TpEHEp: 15 юли 2012 - 10:45
Отговори

kalkki снимка kalkki 15 юли 2012 - 11:17

 TpEHEp, на 15 юли 2012 - 10:44, каза:

Говорих и с приятели, и явно единственото и добро решение е смяна на двигателя. Но от там идва и смяна на скоростната кутия и куп други неща. Идеи... А като пари 300-400 лева.

Колега не се вкаврвай във страшни филми, ного от колегите изобщо не са в час. 20 коня изобщо не са проблем за този двигател и сам си прецени колко струва. Ще ти е необходимо смукател тип Манцел, генерация на ф.50 от меката връзка назад и без чип или ремап няма да стане и гарантирано ги имаш 20 коня, при условие че ти е здрав двигатела. Ако нещо те интересува питай.
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 15 юли 2012 - 16:18

 kalkki, на 15 юли 2012 - 11:17, каза:

Колега не се вкаврвай във страшни филми, ного от колегите изобщо не са в час. 20 коня изобщо не са проблем за този двигател и сам си прецени колко струва. Ще ти е необходимо смукател тип Манцел, генерация на ф.50 от меката връзка назад и без чип или ремап няма да стане и гарантирано ги имаш 20 коня, при условие че ти е здрав двигатела. Ако нещо те интересува питай.

Колега би ли пояснил, и ако можеш да ми кажеш и колко ще струва точно?
Отговори

hudson снимка hudson 15 юли 2012 - 16:53

Няма да искаш да ти пояснява - сумата ще е два или три пъти над това което си опредил за силовия тунинг.
Мнението беше редактирано от hudson: 15 юли 2012 - 16:53
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 15 юли 2012 - 17:28

Нека все пак да пиши колегата, от това което е писал, разбирам, че няма да е скъпо...
Мнението беше редактирано от TpEHEp: 15 юли 2012 - 17:53
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 15 юли 2012 - 18:12

Колега да речем ,че му докараш едни 30 коня в най-добрия случей минаваш на цена 500 лева нагоре има ли смисъл?!Смени колата по добре!
Отговори

kalkki снимка kalkki 15 юли 2012 - 22:34

 TpEHEp, на 15 юли 2012 - 17:28, каза:

Нека все пак да пиши колегата, от това което е писал, разбирам, че няма да е скъпо...

Не съм писъл за цени защото всичко е ного относително. Ако държиш на качествен тунинг, цената би трябвало да не е от значение, та ще ти дам пример. Моят смукател Манцел го намерих втора ръка за 300лв, може и по евтино но е голям късмет. Качествена генерация също си е пари, моята я прави Драго от екстрим тунинг и е около 1000лв, изцяло от алпака и звукъ е невероятен. Може и за доста по малко като например 200-300лв. И накрая чипа, той е от 100-300лв. Та един качествен тунетг от този сорт, би ти излезнал около 2000лв, но може и с по малко но си е доста хамалогия и труд, копие на Манцел може да си направиш и за 150лв, генерация на ф50 също може да се издокара с 150лв и ако компа ти е от старите дето им се сменат чиповете, копир може и за 50-100 да се намери и като изключим твоят труд би ти излезнало около 400лв. Та всеки сам си решава какво да прави. С тези модове генерация чип и Манцел, 20 коня не са проблем за този двигател. Дано да съм ти бил полезен с тази информация.
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 15 юли 2012 - 22:47

Доколкото разбирам, трябва да дам 400-500 лева в най-добрият случай за да вдигна 20 коня, пълен смях е така, то по добре дай още толкова и купи нов двигател със скоростна кутия и всичко каквото си е нужно, продай си стария двигател да си щастлив, всичко останало е губене на време пари и нерви...
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 16 юли 2012 - 12:12

600 кинта и ХЕ се намира + скоростите 100 кинта полуоски - 40-50 , за теб NE-то е вариант-а
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 16 юли 2012 - 12:51

Колега, не те разбирам, как може да очакваш да направиш тунинг на мотора, че и 20 коня отгоре на цената на 3-4 резервоара гориво.Още повече пък и на атмосферен мотор.Карай си икономичната Тигра и си гледай кефа, те и без това тия коли са леки и в града 90 коня сигурно са много приятни.
Като имаш мераци най- добре с тия пари си ревизирай мотора ако има нещо неизрядно, налей едно хубаво масло и си карай като пич, не се занимавай с глупости.
Отговори

kalkki снимка kalkki 16 юли 2012 - 13:21

 TpEHEp, на 15 юли 2012 - 22:47, каза:

Доколкото разбирам, трябва да дам 400-500 лева в най-добрият случай за да вдигна 20 коня, пълен смях е така, то по добре дай още толкова и купи нов двигател със скоростна кутия и всичко каквото си е нужно, продай си стария двигател да си щастлив, всичко останало е губене на време пари и нерви...

За огромно съжаление, колега е така, тунитг без пори не става, дори и за 20коня отгоре. Аз моя двигател съм го преправял основно и да ти кажа не съм смятал колко пари са дадени досега. Разлика има във вървежа, но и цената не е малка. Ако нямаш пари по добре както бе писал един колега, карай си колата и не се занимавай с глупости.
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 16 юли 2012 - 17:07

Като му дойде времето, най-вероятно ще сменя двигателя. Това е единственото разумно решение, за мен. Благодаря на всички за помоща.
Отговори

_shady снимка _shady 16 юли 2012 - 17:22

Изцяло грешна концепция на мислене имаш...не си мъти главата с глупости покрай разни приятели-карай тиграта така докато те изтърпи,а след това като искаш си купи мощна кола... идея явно си нямаш колко много пари трябва да налееш, за да постигнеш нещо. А и само с печеленето на 20тина коня(които за този мотор са УЖАСНО много) няма да се мине... да не говорим,че ми е много интересно как се смятат тези коне от 3 компонента...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg