Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - проблем с вратата, не може да се отвори!

Sako_GSI снимка Sako_GSI 01 януари 2013 - 18:20

Здравейте Колеги имам проблем с врата не иска да ми се отключи и да се затвори и сега ми седи отворена вратата.Някой ако имал подобен проблем да сподели как го е отстранил.
Отговори

donal снимка donal 01 януари 2013 - 20:12

 Sako_GSI, на 01 януари 2013 - 18:20, каза:

Здравейте Колеги имам проблем с врата не иска да ми се отключи и да се затвори и сега ми седи отворена вратата.Някой ако имал подобен проблем да сподели как го е отстранил.

Ако малко по-ясно обясниш проблема може и някой да помогне, иначе сега на всяка твоя дума трябва да хвърляме боб, какво точно си искал да кажеш.
Отговори

Draganov снимка Draganov 01 януари 2013 - 21:02

Отворена или отключена ?
Отговори

Sako_GSI снимка Sako_GSI 02 януари 2013 - 01:56

Значи всичко стана така заключих обаче дадената врата не се заключи и в момента в който я заключвам ръчно бях дръпнал ръчката за отваряне.
Отговори

obic снимка obic 02 януари 2013 - 09:59

 Sako_GSI, на 02 януари 2013 - 01:56, каза:

Значи всичко стана така заключих обаче дадената врата не се заключи и в момента в който я заключвам ръчно бях дръпнал ръчката за отваряне.



Колега
На карая нещо пак не ми стана ясно...
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 02 януари 2013 - 10:48

Здравей колега и за много години! До колкото разбрах си блокирал вратата, при мен стана същата работа с Кадета при заключено положени дръпнах ръчката и вратата се блокира. Има два варианта единият е да свалиш кората отвътре и ръчно да я от блокираш другият е слагаш ключа в патрона и въртиш отключване и заключване и едновременно с това биеш по вратата покрай бравата и става така последния път я от блокирах с 10 минутно почукване и търпение ще стане.
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 02 януари 2013 - 13:10

Предполагам, като си дръпнал, дръжката ти е останала вдигната и съответно вратата отворена. Същата работа ми се случи, в големите студове, много изнервящ проблем. Трябваше да ходя на кино, отворих вратата и така си и остана отворена без да мога да я затворя колкото и да блъсках. Карах, като държах вратата, защото при завой се отваряше. Много се бях ядосал и докато карах към гаража на 1 приятел нещо щракна вътре и вече можех да я затворя. Стигнах до извода че е влязла вода и когато е студено замръзва. Оправих го като пръсках с WD в ключалката и в самата заключвалка и от тогава при много ниски температури нямам проблем. Пробвай.
Отговори

Sako_GSI снимка Sako_GSI 02 януари 2013 - 13:15

 opel_16v, на 02 януари 2013 - 10:48, каза:

Здравей колега и за много години! До колкото разбрах си блокирал вратата, при мен стана същата работа с Кадета при заключено положени дръпнах ръчката и вратата се блокира. Има два варианта единият е да свалиш кората отвътре и ръчно да я от блокираш другият е слагаш ключа в патрона и въртиш отключване и заключване и едновременно с това биеш по вратата покрай бравата и става така последния път я от блокирах с 10 минутно почукване и търпение ще стане.

Да точно това стана и при мен само че при мен е на задната врата.
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 02 януари 2013 - 13:37

Ами колега при мен не се е случвало на задната врата, но и там ще стане като свалиш кората ще я оправиш механизма не е сложен.
Отговори

Sako_GSI снимка Sako_GSI 02 януари 2013 - 14:09

Всичко вече е готово просто изкарах колата на слънце и всичко стана от самосебеси
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 02 януари 2013 - 15:17

Ами колега чудесно, че се е оправила сама, защото като почнеш да сваляш кората някоя щипка може да се счупи да имаш други проблеми. Дано и за напред нямаш проблеми. :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg