Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Вектра "придърпва" след смяна на свещи и кабели

vesko271 снимка vesko271 01 юли 2013 - 21:44

Здравейте, от отдавна не бях писал във форума, но сега имам следния проблем.Колата е Вектра 2.0 кубика 95г. преди 5 дни смених изпарителя, защото се оказа,че този е доста стар а по думите на газаджията вече е позаминал та след него реших да сменя кабелите и свещите днес смених и тях но след смяната колата започна да придърпва на газ. На бензин си върви перфектно.В началото придърпваше само на малки обороти но сега май нещата се задълбочават. Дайте съвет къде да търся проблема.Свещите са НЖК. До сега колата не е гърмяла.
Отговори

veselin78 снимка veselin78 01 юли 2013 - 22:03

Опитай да извадиш свещите и с чукче, с леко почукване да намалиш разстоянието между "искрището" на свещта (с една милимунда не повече). При мен се получи точно същия ефект когато смених кабели и свещи, когато подам газ за да ускоря от ниски обороти за да изпреваря например и започваше да пропуска по някоя детонация. Един елконаджия ми каза да направя гореспоменатото и нещата се оправиха. Обяснява се с това че на газ плътността на горивовъздушната смес е по голяма и искрата не успява да пробие. Успех.
Отговори

npace снимка npace 01 юли 2013 - 22:04

Нещата са доста които трябва да се погледнат.Като за начало от къде ти е взет сигнала за това че мотора работи?С какъв изпарител беше и какъв ти сложиха след това?Проверил ли си вакумите?Бобина?Кабелите какви са?
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 юли 2013 - 08:52

Споменавал ли си на газаджията за този ти проблем, да не би да не е настроена нещо или да уляга изпарителя?
Отговори

vesko271 снимка vesko271 02 юли 2013 - 13:56

Днес ходих в сервиза дето ми сменяха кабелите и свещите. При оглед се оказа , че прехвърля искра на 3-ти цилиндър.Махнаха металните предпазители на кабелите и нещата се нормализираха. След което я закарах при газаджиите за донастройка както бяха обяснили при монтажа, за мое учудване тя стана на ухо.
Казах за проблема който имах по-рано те само попитаха какви кабели съм сложил и толкоз.
Старите кабели бяха "ъпдейтвани" по същия начин.Дали ще има проблеми да се кара така? Кабелите са магнети марели в сервиза ми казаха, че само такива излизали за този модел.
Отговори

npace снимка npace 03 юли 2013 - 09:55

 vesko271, на 02 юли 2013 - 13:56, каза:

Днес ходих в сервиза дето ми сменяха кабелите и свещите. При оглед се оказа , че прехвърля искра на 3-ти цилиндър.Махнаха металните предпазители на кабелите и нещата се нормализираха. След което я закарах при газаджиите за донастройка както бяха обяснили при монтажа, за мое учудване тя стана на ухо.
Казах за проблема който имах по-рано те само попитаха какви кабели съм сложил и толкоз.
Старите кабели бяха "ъпдейтвани" по същия начин.Дали ще има проблеми да се кара така? Кабелите са магнети марели в сервиза ми казаха, че само такива излизали за този модел.


Няма проблем да караш така.Доста хора си "модифицират" кабелите по този начин точно поради тези проблеми които се появяват.За твоята кола има 100 марки кабели, това че те нямат други е тема на друг разговор.Следващия път като ти трябват кабели потърси Herth+buss на супер цени са и са много добри.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 07 юли 2013 - 14:24

 vesko271, на 02 юли 2013 - 13:56, каза:

Днес ходих в сервиза дето ми сменяха кабелите и свещите. При оглед се оказа , че прехвърля искра на 3-ти цилиндър.Махнаха металните предпазители на кабелите и нещата се нормализираха. След което я закарах при газаджиите за донастройка както бяха обяснили при монтажа, за мое учудване тя стана на ухо.
Казах за проблема който имах по-рано те само попитаха какви кабели съм сложил и толкоз.
Старите кабели бяха "ъпдейтвани" по същия начин.Дали ще има проблеми да се кара така? Кабелите са магнети марели в сервиза ми казаха, че само такива излизали за този модел.

С сигорност ще купуваш нови кабели ако не сложиш маркучи на лулите
Отговори

npace снимка npace 07 юли 2013 - 23:15

 Marko_spiro, на 07 юли 2013 - 14:24, каза:

С сигорност ще купуваш нови кабели ако не сложиш маркучи на лулите


Колега виждам че се намесваш в доста теми, нека се знае пък за твоя мотор че има кабели със и без метални цилиндри.Не бъркай хората, не е задължително да има такова нещо и да се слагат "бай ганьовщини".Кабелите за SE моторите имат такива метални "предпазители" както ги нарича колегата на 1-ви,2-ри и 3-ти цилиндър а на 4-ти не.Продават се "афтърмаркет" кабели без такива "предпазители" също така.

Колега Веско, този кабел който е избил към "предпазителя" ще работи известно време и след това пак ще ти направи мизерия.Карай си така щом си работи мотора и като сдъхне отново тогава му мисли.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 08 юли 2013 - 09:20

 npace, на 07 юли 2013 - 23:15, каза:

Колега виждам че се намесваш в доста теми, нека се знае пък за твоя мотор че има кабели със и без метални цилиндри.Не бъркай хората, не е задължително да има такова нещо и да се слагат "бай ганьовщини".Кабелите за SE моторите имат такива метални "предпазители" както ги нарича колегата на 1-ви,2-ри и 3-ти цилиндър а на 4-ти не.Продават се "афтърмаркет" кабели без такива "предпазители" също така.

Колега Веско, този кабел който е избил към "предпазителя" ще работи известно време и след това пак ще ти направи мизерия.Карай си така щом си работи мотора и като сдъхне отново тогава му мисли.

Тук в форума сме се събрали да си помагаме:32г.карам и ремонтирам автомобили,дали разбирам не знам,защо ме търсят съседи,приятели и техните приятели това също не знам.Сега,алуминиевите предпазители на лулите се слагат да отразяват топлината на двигателя,без тях гумената изолация дава фира до 3 месеца и започват едни гърмежи пак-доказано,точно заради това се слага маркуч силиконов или маслоустойчев те издържат на високи градуси,при нови кабели алуминките не се изхвърлят само пружинките ако има такива,и точно сега чакам един Канадски Форд 6-так 3500куб.230к.защо забива муцуна,на 5,07 му е сложена обикновена газова и ще го напрявя и то с "бай ганьовщини"време е да обличам престилката,все пак съм и началник
Отговори

npace снимка npace 08 юли 2013 - 23:29

 Marko_spiro, на 08 юли 2013 - 09:20, каза:

Тук в форума сме се събрали да си помагаме:32г.карам и ремонтирам автомобили,дали разбирам не знам,защо ме търсят съседи,приятели и техните приятели това също не знам.Сега,алуминиевите предпазители на лулите се слагат да отразяват топлината на двигателя,без тях гумената изолация дава фира до 3 месеца и започват едни гърмежи пак-доказано,точно заради това се слага маркуч силиконов или маслоустойчев те издържат на високи градуси,при нови кабели алуминките не се изхвърлят само пружинките ако има такива,и точно сега чакам един Канадски Форд 6-так 3500куб.230к.защо забива муцуна,на 5,07 му е сложена обикновена газова и ще го напрявя и то с "бай ганьовщини"време е да обличам престилката,все пак съм и началник


Господин Началник, можете да правите каквото си искате но това не значи че е правилното или най-доброто.Възрастта също не е критерии по който се определя компетентността на човек.Сега ще ти обясня някой неща които ти убягват и дано този път след 32 години ремонти и побългарявания най-накрая вземеш да си сложиш очилата и да прочетеш това което ти пиша внимателно!

Металните предпазители на лулите не са сложени от Хер Инженер в Германия безцелно а с определена функция.Пружините под тях - също.Премахването им е спасяване на положението но временно.Ако си закупиш кабели на Беру или на Бош за истинската сума и отгоре на това оригинални, след 3 месеца ще си забравил че си ги сменял.След 5 години ще ги смениш пак защото са консуматив.Същото важи за "причукването на свещите" и за ленивата ламбда сонда.Такива неща струват пари и се сменят като им дойде времето.Като нямаш пари да си караш колата като европеец, бягай да си купиш ВАЗ 2107.

С пръдня боя - не става!

Мерси +30%
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 09 юли 2013 - 15:46

[quote name='npace' timestamp='1373318993' post='1126461']
Господин Началник, можете да правите каквото си искате но това не значи че е правилното или най-доброто.Възрастта също не е критерии по който се определя компетентността на човек.Сега ще ти обясня някой неща които ти убягват и дано този път след 32 години ремонти и побългарявания най-накрая вземеш да си сложиш очилата и да прочетеш това което ти пиша внимателно!

Металните предпазители на лулите не са сложени от Хер Инженер в Германия безцелно а с определена функция.Пружините под тях - също.Премахването им е спасяване на положението но временно.Ако си закупиш кабели на Беру или на Бош за истинската сума и отгоре на това оригинални, след 3 месеца ще си забравил че си ги сменял.След 5 години ще ги смениш пак защото са консуматив.Същото важи за "причукването на свещите" и за ленивата ламбда сонда.Такива неща струват пари и се сменят като им дойде времето.Като нямаш пари да си караш колата като европеец, бягай да си купиш ВАЗ 2107.

С пръдня боя - не става!

Мерси +30%
Още динозаврите бяха живи и имаше един техникум Вилхем Пик с Д.В.Г.и 2 г. бях на война,след това Тех. Университет пак с Д.В.Г.Държавният изпит ми беше двигател на АН-2 още ги прявят и летят успешно,и питам каква е разликата между бензинов автомобилен двигател и бензинов самолетен двигател.И съм тук да помогна с елементарни и ефикасни неща,всеки знае скъпото и новото но дали всеки може да си го позволи,като вчера на Сашо подарък джип ама 2000лв.мито едвам ги събрал от роднини и приятели и да сложи ГИ за 1800лв.и как ще стане а,или да го закара в паркинга и да събира прах но сложи обикновена газ за 600лв.Л.Ренцо ел. и с малко хитрини и регулировка от моя страна и Форда зацъка като часовник и проба Горубляне -Ихтиман и обратно скорост 130-150 можеше още но това стига разход на 100км.15л.газ а на бензин 12л.му дава завода извън градско а в града 16л.бензин,просто съм доволен от себеси и една стотинка не съм взел за работа просто ме кефят големите мотори.А
Отговори

npace снимка npace 09 юли 2013 - 22:46

Динозаврите и АН-2 не ги познавам.Сашо - също не го познавам, да е жив и здрав!Оттук следва че TDI не е дизел а газо-метаново карбураторен инжекцион без запалителна бобина но със подгревни свещи и дроселна клапа на аспуха.Това е един вид хибриден автомобил сътворен от електрожен "КРАКРА", три лагера, метла и сифон от обществена тоалетна.Интересното при този модел е че работи от време-на време и коефециента на изпреварване на времето е отрицателен спрямо правителството.Оттук си правим извода че чумандолейката е част от чистифляктора на територизирящия чукундулизатор, който служи за перфонация на джапанки.Модела разбира се е "BOOMERANG" (сини).

МЕРСИ!
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 09 юли 2013 - 22:59

 npace, на 09 юли 2013 - 22:46, каза:

Динозаврите и АН-2 не ги познавам.Сашо - също не го познавам, да е жив и здрав!Оттук следва че TDI не е дизел а газо-метаново карбураторен инжекцион без запалителна бобина но със подгревни свещи и дроселна клапа на аспуха.Това е един вид хибриден автомобил сътворен от електрожен "КРАКРА", три лагера, метла и сифон от обществена тоалетна.Интересното при този модел е че работи от време-на време и коефециента на изпреварване на времето е отрицателен спрямо правителството.Оттук си правим извода че чумандолейката е част от чистифляктора на територизирящия чукундулизатор, който служи за перфонация на джапанки.Модела разбира се е "BOOMERANG" (сини).

МЕРСИ!

МОЛЯ!
Отговори

doko снимка doko 10 юли 2013 - 08:13

 npace, на 09 юли 2013 - 22:46, каза:

Динозаврите и АН-2 не ги познавам.Сашо - също не го познавам, да е жив и здрав!Оттук следва че TDI не е дизел а газо-метаново карбураторен инжекцион без запалителна бобина но със подгревни свещи и дроселна клапа на аспуха.Това е един вид хибриден автомобил сътворен от електрожен "КРАКРА", три лагера, метла и сифон от обществена тоалетна.Интересното при този модел е че работи от време-на време и коефециента на изпреварване на времето е отрицателен спрямо правителството.Оттук си правим извода че чумандолейката е част от чистифляктора на територизирящия чукундулизатор, който служи за перфонация на джапанки.Модела разбира се е "BOOMERANG" (сини).

МЕРСИ!




Хахахахаха. Спечели ме. Браво.
Отговори

vesko271 снимка vesko271 15 юли 2013 - 11:01

Не бях влизал 10 дни ,че бях на почивка и темата ми е станала чудничка. Благодаря за отговорите и да кабелите почнаха да снасят. Колата започна да придърпва отново. Какво да правя да слагам старите кабели, да надявам маркучи на тези(махнати са железните части) или да купувам нови? Придърпването го прави само около 1500 -1600 оборота.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 15 юли 2013 - 12:16

 vesko271, на 15 юли 2013 - 11:01, каза:

Не бях влизал 10 дни ,че бях на почивка и темата ми е станала чудничка. Благодаря за отговорите и да кабелите почнаха да снасят. Колата започна да придърпва отново. Какво да правя да слагам старите кабели, да надявам маркучи на тези(махнати са железните части) или да купувам нови? Придърпването го прави само около 1500 -1600 оборота.

Слагай маркуч и карай следващите 5г.ако намериш силиконов още по добре ф19 или ф 20
Отговори

npace снимка npace 16 юли 2013 - 22:15

Колега Марко ли си, Спиро ли си, извинявам се че пак ти лазя по нервите НО, Х20SE, също така Х16SZR имат такива метални цилиндри които са на самата глава и не се махат.К'во правим тогава?
Мнението беше редактирано от npace: 16 юли 2013 - 22:16
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 17 юли 2013 - 05:52

 npace, на 16 юли 2013 - 22:15, каза:

Колега Марко ли си, Спиро ли си, извинявам се че пак ти лазя по нервите НО, Х20SE, също така Х16SZR имат такива метални цилиндри които са на самата глава и не се махат.К'во правим тогава?

Свещите сигорно се вадат с тръбен ключ!
Отговори

npace снимка npace 17 юли 2013 - 08:08

 Marko_spiro, на 17 юли 2013 - 05:52, каза:

Свещите сигорно се вадат с тръбен ключ!


Опитах, не става!Дай друга идея, нещо с тампон и йод трябва да е!?
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 17 юли 2013 - 16:26

 npace, на 17 юли 2013 - 08:08, каза:

Опитах, не става!Дай друга идея, нещо с тампон и йод трябва да е!?

Става как да не става,стига да се знае какво е тръбен ключ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg