Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Грешки охладителна система - 00021, 00031 - Астра Г

SpaceWalker снимка SpaceWalker 04 август 2010 - 13:17

Здравейте!

Значи това са грешките които имам.
На охладителната система са:

00031 - External Series Resistor, Circuit Open
Present

00021 - Pushing Blower Motor, Malfunction
Present


За 00021 знам че е перката, ама коя от двете и какво точно, другата грешка не мога да я локализирам.
И двете перки ми работят, но при едната ми липсва първа скорост.
Идей как да оправя проблема?

Поздрави!
Отговори

hudson снимка hudson 04 август 2010 - 13:28

Pushing Blower Motor e външната перка. Ако имаш резистор както е при вектра Б, явно е изгорял.
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 04 август 2010 - 14:15

Имам да, ама има ли отделен резистор, че да го сменя, продава ли се?
Отговори

hudson снимка hudson 04 август 2010 - 15:05

Този резистор се явява като термозащита. Мисля че вече могат да се намерят и готови, ако не се ремонтира стария.
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 04 август 2010 - 15:09

Той ли е причината скоростите на перката да не са наред, смисъл първа ми се губи.
Насока къде може да оправя моята перка, видях че нова е към 200лв.
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 04 октомври 2010 - 10:31

Още е актуален проблема, някой идея?
Отговори

hudson снимка hudson 14 октомври 2010 - 19:43

Да вдигна темата - и аз се сблъсках със същия проблем при зафира.
Някакви предположения? Като например къде се намира този резистор?
Отговори

hudson снимка hudson 16 октомври 2010 - 20:13

Намерих къде стои този резистор, може ли да помогне някой с инсталирана аутодата, каква стойност трябва да е съпротивлението му?
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 16 октомври 2010 - 20:40

Имате ли решение, аз още си чакам! :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от SpaceWalker: 16 октомври 2010 - 20:40
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 16 октомври 2010 - 22:10

 SpaceWalker, на 16 Oct 2010, 21:40, каза:

Имате ли решение, аз още си чакам! :icon_razz2:


имам едно излишно резистор4е здраво кажи каде да ти го пратя на мен електромотора ми заяде и си купих целия комлект за 20 лв 2 употреба и другите 4асти си стоят подарявам ги
Отговори

overkill снимка overkill 16 октомври 2010 - 22:18

Ами намери си от някъде(втора ръка) перка с работещо съпротивление и направо я смени ,така като чета май че и двете грешки са свързани с тая термозащита !!!
Поне аз така направих и от тогава всичко си е както трябва !!!
Иначе самата термозащита подлежи на ремонт даже имаше и тема на колегата VVAS ако не се лъжа но не я откривам.

Или пък вземи това резисторче на колегата от горния пост аз смених моята перка с такава от Вектра Б безинка 1,6 !!!
Мнението беше редактирано от overkill: 16 октомври 2010 - 22:21
Отговори

hudson снимка hudson 17 октомври 2010 - 10:24

При астра Г/зафира А, и двете перки си имат съпротивление + едно допълнително, закрепено отстрани на вътрешната перка.
Знам че подлежи н ремонт, но не мога да го направя без да знам какво съпротивление трябва да сложа. Ако монтирам с по-голямо или по-малко, пак ще ми дава грешка. :icon_razz2:
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 17 октомври 2010 - 11:59

колега ти знаеш ли какво то4но ти трябва при опел няма много модели на перки а и съпротивленията не са много модели аз си сложих перка от вектра в само елктром. сперката заедно 4е на вектрата са заедно а на астрата се разделят така няма какво толкова да го мислиш какво съпротивление да сложиш взимаш от една морга сьпротивлението за 2;3лв и готово ако няма от къде да ги вземеш аз имам единия вид ще ти взема и другия вид и двете джаджи имат еднакви стоиности само на вектрата съпротивлението е кръгло и влиза в една от пръ4ките на дефузиора щи тиги подария ако не влизаш в един сервиз и колата ше ти е готова без да си блъскаш излишно главата ;
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 17 октомври 2010 - 21:28

Правилно ли разбирам, чи има два резистора на перката на климатика и перката на мотора?
И доколкото съм гледал при мене тези резистори са с по 3 кабела букса от инсталацията и май са запоени към перката.
Смених вече една предна перка и същата работа, грешката същата.
Едон колега ми беше казал, че грешката:

00021 - Pushing Blower Motor, Malfunction
Present

се решава като се сменят четките на предната перка.
Относно веригата нямам идея, дайте малко инфо моля.
:icon_razz2:
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 24 октомври 2010 - 19:16

Някой да има евентуално на снмка къде се намира реостата на Астра Г?
Доколкото подразбрах освен двата реостата на двете перки (но мотора и климатика, които са по 0.3 Ома) имало някакъв отделен с две крачета, той къде се намира?
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 24 октомври 2010 - 19:34

защо продължаваш да търсиш неща които имам само ми кажи кое ти трябва или ми звънни
Отговори

hudson снимка hudson 25 октомври 2010 - 14:32

Моя проблем със съпротивлението се реши по елементарен начин: тръгнах да го демонтирам и тогава видях че буксата му е измъкната - с плаха надежда я включих, запалих колата и о, чудо - гадната лампа вече не светеше. :love_opel:
Закачих диагностиката - нито грешка за съпротивление, нито грешка за предния мотор.

Самия резистор се намира отстрани на вътрешния вентилатор - заставайки пред колата, като се погледне отгоре, се пада отляво, точно до перката - дефакто е закачен на пластмасовия дифузюр.
Ако ми остане време тези дни, ще се опитам да го снимам.
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 24 ноември 2010 - 09:58

При мене проблема се оказа по-брутален.
Буксата за реостата се оказа изрязана от инсталацията ми, поради незнайни причини.
Взех кабел от моргата за 15лв, същия ГМ номер, но с допълнителната букса.
Смених кабела, включих реостата и колата държи температура около 80-90 градуса.
Само в задръстване дига малко над 90 с веднага слиза пак до 90.
Но поне се видя какво е.
Благодаря за помощта на всички!
:icon_razz2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg