Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Кой двигател за Астра Г?

Тази тема е заключена

vinixxx1 снимка vinixxx1 21 декември 2019 - 12:15

Здравейте, бихте ли ми препоръчали бензинов агрегат с малкия данък?
Не търся вържеж, по-скоро здравина, надеждност и тиха работа на мотора.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 декември 2019 - 12:23

Ми то има само един избор в тоя случай и това е 1.6 101 коня (74 киловата).
По-старите мотори са със жило на газта.

И само внимавай с тоя 1.6 да не попаднеш на нацвъкан с добавки до небесата и после като смениш маслото да установиш пиячка на масло яко.... и после ремонт на двигателя.
Здравина и надеждност си личат след смяната на маслото- както казах има два варианта: или да си караш или да правиш основен ремонт.
Играхме го тоя филм с една метанка(това е същия двигател, само че главата му е леко по-различна)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 декември 2019 - 12:29
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 декември 2019 - 14:47

 Д-и-м-о-в, на 21 декември 2019 - 12:23, каза:

И само внимавай с тоя 1.6 да не попаднеш на нацвъкан с добавки до небесата и после като смениш маслото да установиш пиячка на масло яко.... и после ремонт на двигателя.

А как се внимава за добавки?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 декември 2019 - 16:22

Различни работи съм чел, за стъкло и оттенъци , да се виждат някакви парченца из вътре като прашинки. Имаше и с греене, там някакви ореоли оставаха добавките.
Де да знам вече по-съвременните добавки може и да не може да схванеш че е наблъскана. Все пак ако има с него някой по-обигран човек, възможно е да хванат гяволията. Аз само му казвам какви са му шансовете и вариантите, защото тия неща се правят поголовно на изтормозени двигатели и като сложат добавки, мислят че ще стане нов.... някой друг път обаче.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 декември 2019 - 16:25
Отговори

vinixxx1 снимка vinixxx1 21 декември 2019 - 16:45

Какъв разход на гориво да очаквам от 1.6 101?
Става ли на газ?
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 21 декември 2019 - 16:54

Виж си характеристиките. И си оправи описанието на профила, докато не са те баннали.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 декември 2019 - 16:54

 vinixxx1, на 21 декември 2019 - 16:45, каза:

Какъв разход на гориво да очаквам от 1.6 101?
Става ли на газ?


Ако си караш нормално, може да се впишеш в 8-8.5 среден разход. За газ, става, но за нея ще ти трябва мотор в кондиция. Ако както казах попаднеш на изтормозен екземпляр, по-добре си го направи и тогава му слагай газ.
Отговори

k opel e снимка k opel e 21 декември 2019 - 20:25

Астра G със много стар мотор е като купуване на мелница на Девети септември!
Отговори

benzy снимка benzy 21 декември 2019 - 20:53

Астра Г с малък данък - 1.4 90 коня! (Z моторите от 2001/2002 са с електронна газ)
Кораво моторче, вървежно ако му вземаш здравето и икономино ако си го тачиш!
6.1 до 6.5 градско провинцията;
5.3 при 90 на първокласен път;
5.7 днеска по магистралата с 105/110.
Колкото масло сипя толкова точа!

Принципно става и за газов инжекцион, но с ОБД по спомен от преди година и кусур 1000 лв беше предложението на форумния газ гуру за среден клас ГИ, имаше и вариант за 850 или нещо от рода - при средно около 6/100 си карам още на бензин.

1.6 мотора ако не беше абсолютно тото щях да си го взема и аз, но след като изчетох всичко де може за него разбрах простия факт, че няма как да познаеш дали е масларка без да смениш маслото, да промиеш двигател и да минеш едно 1000 км с новото... и пак не е гаранция - може да си късметлия и да не бара, тогава е много добре, ама може и да ти съса главата аз лично заложих на сигурното.
Мнението беше редактирано от benzy: 21 декември 2019 - 23:30
Отговори

fanatic снимка fanatic 22 декември 2019 - 20:42

Има милион теми, прочети първо и ако имаш още въпроси тогава питай .
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg