Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

проблем с оборотомера

DDD123 снимка DDD123 12 декември 2018 - 09:43

Здравейте, имам проблем с оборотомера. Не винаги, но доста често, особено зимата стрелката не показва точни показания. При подаване на газ се вдига и сваля, но показанията не са точни. Понякога на празен ход седи на 0. Някой намерил ли е решение на проблема?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 декември 2018 - 09:58

Колата зарежда ли правилно? Акумулатора здрав ли е?

Не знам от къде взема информация за оборотите, но е примерно от датчик колянов вал или от датчик на скорости. Предполагам може да има проблем с буксата на датчика от който взема сигнал.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 декември 2018 - 09:59
Отговори

DDD123 снимка DDD123 12 декември 2018 - 10:54

Колата не зарежда нормално след 2 ремонта на алтернатора, 13.2-4 в общия случай. Два пъти сменяха реле регулатора, два пъти се оправяше тока за 1 седмица и после пак се сриваше. Акумулаторът е ок. Но колата работи с този ток вече 3та година и не знам как той може да е вързан с този проблем, обикновено електрониката работи на 5V дори, нямам информация за астрата.
До колкото знам таблото се ръководи от ECU-то, не от алтернатора.
Колата няма записани грешки.
Някой ако е имал проблем с алтернатора да каже отразило ли му се е на оборотомера?
Мнението беше редактирано от DDD123: 12 декември 2018 - 10:56
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 декември 2018 - 15:35

Най- вероятно когато решиш въпроса с напрежението ще се оправи и оборотомера, освен ако не е прецакан нещо вътре при пикливо връщане на километри например.
Междувременно гледам си от София, може да я видя какво отчита компа и таблото за тия пусти обороти и да видим къде се къса нишката.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 декември 2018 - 15:36
Отговори

DDD123 снимка DDD123 12 декември 2018 - 16:38

Благодаря за предложението, но компютърът отчита точните обороти. За сега съм вдигнал ръце от напрежението. Букси се пресоваха, алтернатора се сваля 2 пъти, диодния блок уж е в ред, на стенд дава точен ток, като се постави на колата, мина единия път седмица, а другия път 3 часа и тока се срина. Може би има общо с това, че двигателя го нагрява.., защото на стенд няма проблем. Ако изникне друг ремонт ще го пробвам още един път алтернатора.. Иначе колата е купувана от България и съм я проверявал за история в опел, когато я взимах, мисля че няма намеси, съвпадаха числата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 декември 2018 - 16:55

Зареди акумулатора на зарядно и ако спре с мизериите, ще знаеш какъв е проблема.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 декември 2018 - 20:28

 DDD123, на 12 декември 2018 - 16:38, каза:

Благодаря за предложението, но компютърът отчита точните обороти. За сега съм вдигнал ръце от напрежението. Букси се пресоваха, алтернатора се сваля 2 пъти, диодния блок уж е в ред, на стенд дава точен ток, като се постави на колата, мина единия път седмица, а другия път 3 часа и тока се срина. Може би има общо с това, че двигателя го нагрява.., защото на стенд няма проблем. Ако изникне друг ремонт ще го пробвам още един път алтернатора.. Иначе колата е купувана от България и съм я проверявал за история в опел, когато я взимах, мисля че няма намеси, съвпадаха числата.

Чудесно, значи всичко ти е наред, щом е така.
Отговори

DDD123 снимка DDD123 13 декември 2018 - 09:24

 Ne6to Smisleno, на 12 декември 2018 - 16:55, каза:

Зареди акумулатора на зарядно и ако спре с мизериите, ще знаеш какъв е проблема.

Ще го заредя по празниците и ще пробвам.
Отговори

DDD123 снимка DDD123 05 февруари 2019 - 14:12

Зареден е акумулатора и алтернаторът е ремонтиран и проблемът се случва доста по-рядко, но се случва. Някой път при подаване на газ стрелката се сецва, спира и пада с 1/2 см надолу и си остава така, започва да показва неточно. Лятото проблема почти изчезва. Чува се и някакъв странен зввук от таблото в този момент. Моторчето някой разглеждал ли е на оборотомера, имам резервен, може ли да се прехвърли само стрелката с моторчето от единия на другия.
Мнението беше редактирано от DDD123: 05 февруари 2019 - 14:19
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 февруари 2019 - 15:38

За да изключиш напълно въпроса със зареждането - като се срине стрелката колко зарежда? Можеш ли да пуснеш на менюто на борда зареждането? Какъв ти е борда?

След като зареди акумулатора, колко време след това не ти прави проблеми. Въпроса е че ти си го заредил, но скапан акумулатор или лошо зареждане може да са си останали. В тоя случай ще работи добре веднага след като си го заредил ли после пак ще се скапе. За това съм ти писал по-горе да заредиш акумулатора.

Напълно възможно е проблема ти да е на друго място, но е безсмислено да продължаваш да търсиш преди да си се уверил че не е в това, а ти явно не си се уверил.

Ето една препоръка как да действаш, за да го изключиш това:

1. разбери с какъв вид борд комп си.
2. намери как се пуска скритото меню или кажи модела да ти кажем има ли такова и като запалиш колата винаги си пускай да следиш зареждането
3. ако няма такава опция с мулисет закрепен някъде ще стане
4. палиш колата и гледаш какво става след 30 секунди. Пускаш къси, дълги, подгрев на задно стъкло, обдухване на предно и климатик, халогени и каквото се сетиш и гледай какво ще стане с зареждането. Ако почне да пада и да пада, значи не смогва. Това зимата се отразява повече заради подгревите на свещите и на стъклата.
5. следи колко е зареждането като се появи проблема. Ако и тогава си е 14, може да го изключиш като проблем.

Написаното е дълго, но се прави за 20/30 секунди. Мисля че няма нищо сложно. Написах го, за да съм сигурен че го правиш както трябва. Ако го изключиш като опция, ще поразровя да видя от къде взема тоя мотор сигнал за оборотите, това ще е следващия заподозрян, но преди него провери всички бушони дали са в добро състояние. Ще има в багажника и при мотора.
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 05 февруари 2019 - 16:46

Странно, но и при мен се е получавало това нещо точно 3 пъти за почти 2 години. На празен ход стрелката е на 0 и се движи съответно с тази корекция от нормалните обороти при подаване на газ( на 1500 об ми показва примерно 750 и т.н.). Не съм обръщал внимание на показанията на борда за волтажа. При гасене и последващо запалване на колата всичко си е било на ред с оборотомера след това. Следващия път, ако ми направи пак такъв номер, ще погледна борда какво показва и ще се заслушам за някакви по-странни звуци, но не виждам някаква тенденция кога се появява, освен че не е било лятото.
Сякаш първоначално не зацепва да се вдигне до 750-800 об,а стои на 0,но това не пречи при подаване на газ да се движи стрелката както е нормално.
Мнението беше редактирано от GeorgiGK: 05 февруари 2019 - 16:52
Отговори

DDD123 снимка DDD123 06 февруари 2019 - 10:34

Проблемът при мен е същия, корекцията при подаване на газ е вярна, но на празни обороти не работи като хората(не винаги). Проблема не се появява само при палене, понякога всичко е наред и след 10 мин каране, първо се срива с 500 оборота и продължава да коригира правилно при подаване на газ и след още време отива на 0.

Проблемът с тока ми е напълно отстранен, под 13.9 не мога да докарам ток с каквито и да е консуматори. Докато се намери истинското решение се пресоваха букси и какво ли не. Все пак ще карам следващите дни на борд и волтаж, за да проверя за този вариант. Дали, акумулатора е идеален няма как да знам, но и на вилка държи (като за възрастта си) и колата не е спирала да пали никога в каквито и да е студове.
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 09 февруари 2019 - 14:48

Днеска пак го направи, но при следващо палене всичко си беше нормално. Сякаш понякога пропуска чисто механично да изпрати стрелката на първоначалната позиция при свободни обороти. Ето и как изглежда когато се появи проблема :

https://youtu.be/tvPKymsuhxI
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg