Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Обучените на ключ - въпроси

ivooo снимка ivooo 17 февруари 2013 - 15:51

Здравейте,

от известно време съм се наел да си направя втори-резервен ключ за колата (Вектра Ц 2003)
както е известно на повечето от вас чипа на вектрата не подлежи на повторно програмиране или поне не е лесно, но при мен не това е проблема. Смених си чипа с нов и го обучих за моята кола.
Паля без проблем, но питането ми идва от там, че искам да си подкарам и дистанционното, защото не отключва и заключва.

Изрових интернет, но навсякъде говорят за синхронизиране на ключ, което е ясно и не помага. На др места казват, че през ОП-ком в менюто BODY има central locking, но уви.... при мен няма !! пробвах с 2 оп-кома и няма и няма.


Моля за помощ със съвети или действия :)
Отговори

hudson снимка hudson 17 февруари 2013 - 18:59

Синхронизирането на дистнационното върши работа, САМО ако предварително дистанционното е записано в паметта на колата.
Ако не намериш нужното ти меню, в краен случай ще трябва да прежалиш една двайсетачка при оторизиран дилър.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 17 февруари 2013 - 19:16

20лв Друг път. В представителството на опел ми взеха 50лв само за ключ за обучаване на нова централна електроника за опел виваро.Като електрониката си я обучих аз а те само ми написаха ключа на 1 лист.
Отговори

hudson снимка hudson 17 февруари 2013 - 19:35

Ами като живееш в такъв скъп град - така е :mhihi:
А сега да се изясним - взеха ти 50 лв за ПИН кода на имото или за записване на ключ в имото?
Защото ако е първото, навсякъде е петдесетарка, но пък ако си имаш CARPASS картончето, не се налага да ги даваш.
Отговори

ivooo снимка ivooo 17 февруари 2013 - 20:41

ето как изглежда менюто BODY на вектрата :

Публикувано изображение

за разлика от това на Астра Г примерно, където има меню Central Door Lock - CDL !! забравих да го снимам да ви покажа.


и др което ми направи впечетление :

Публикувано изображение

виждате че CDL или това на 2 ред е NOT Available !!! ама дали трябва да е така не знам.... сиво и не може да се коригира.

ще изчакам някой от тук ако има решение на проблема, а ако не .... ще търся помощ в някой ключар или опел представител
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 18 февруари 2013 - 20:30

 hudson, на 17 февруари 2013 - 19:35, каза:

Ами като живееш в такъв скъп град - така е :mhihi:
А сега да се изясним - взеха ти 50 лв за ПИН кода на имото или за записване на ключ в имото?
Защото ако е първото, навсякъде е петдесетарка, но пък ако си имаш CARPASS картончето, не се налага да ги даваш.


Взеха ми за пин код ,имото аз си го направих с оп-кома.
Отговори

Br1ce снимка Br1ce 28 юли 2013 - 10:22

Здравейте,поръчах си нова платка с чип от йбеи за вектра ц,но как става обучението.Ходих при автоключар и тои ми каза че трябва да имам ПИН на колата и тогава можел да пробва дали ще стане.ПИН нямам,но в ОПЕЛ го изкарвали за 48лв.Друг начин имали за обучение?
Отговори

ivooo снимка ivooo 28 юли 2013 - 11:17

 Br1ce, на 28 юли 2013 - 10:22, каза:

Здравейте,поръчах си нова платка с чип от йбеи за вектра ц,но как става обучението.Ходих при автоключар и тои ми каза че трябва да имам ПИН на колата и тогава можел да пробва дали ще стане.ПИН нямам,но в ОПЕЛ го изкарвали за 48лв.Друг начин имали за обучение?



Няма !
трябва ти CAR PASS
Отговори

Br1ce снимка Br1ce 28 юли 2013 - 12:15

Ясно значи ще се ходи в Опел.Благодаря!
Отговори

помагащ снимка помагащ 28 юли 2013 - 16:01

 ivooo, на 17 февруари 2013 - 20:41, каза:

ето как изглежда менюто BODY на вектрата :

Публикувано изображение

за разлика от това на Астра Г примерно, където има меню Central Door Lock - CDL !! забравих да го снимам да ви покажа.


и др което ми направи впечетление :

Публикувано изображение

виждате че CDL или това на 2 ред е NOT Available !!! ама дали трябва да е така не знам.... сиво и не може да се коригира.

ще изчакам някой от тук ако има решение на проблема, а ако не .... ще търся помощ в някой ключар или опел представител

Извинявай колега но като чета какво си написал направо умирам от смях от самонадеяността и невежеството ти .
Наскоро един друг колега пак тук от форума си омаза радиото и дисплея с тази измислица ОПКОМ .
От написаното е видно че нямаш ни най-малка представа от структурата и работата с вектра ц , а за транспондерите и работата им с централно .
Засега само ще кажа че въпросната функция не е това което е написано там . Какво според теб означава мъртво заключване ?
Мнението беше редактирано от помагащ: 28 юли 2013 - 16:03
Отговори

ivooo снимка ivooo 28 юли 2013 - 21:07

 помагащ, на 28 юли 2013 - 16:01, каза:

Извинявай колега но като чета какво си написал направо умирам от смях от самонадеяността и невежеството ти .
Наскоро един друг колега пак тук от форума си омаза радиото и дисплея с тази измислица ОПКОМ .
От написаното е видно че нямаш ни най-малка представа от структурата и работата с вектра ц , а за транспондерите и работата им с централно .
Засега само ще кажа че въпросната функция не е това което е написано там . Какво според теб означава мъртво заключване ?



Хахаха ей не се беше обаждал отдавна.
както сам виждаш не претендирам за знания в областта и точно за това пиша и питам тук :), но определено очаквах някой да помогне.
Щом пък си толкова помагащ да беше помогнал, а не да парадираш с някакво там знание..... и да се изтъкваш колко си най най.

Проблема съм си го решил, че ако трябва да чакам от февруари месец до сега Ти да се появиш и да ми отвориш очите.... лошо :(

не не знам какво е мъртво заключване и ако не ти е под нивото може да обясниш на мен и на останалите колеги.

Благодаря.
Мнението беше редактирано от ivooo: 28 юли 2013 - 21:08
Отговори

помагащ снимка помагащ 29 юли 2013 - 20:51

 ivooo, на 28 юли 2013 - 21:07, каза:

Хахаха ей не се беше обаждал отдавна.
както сам виждаш не претендирам за знания в областта и точно за това пиша и питам тук :), но определено очаквах някой да помогне.
Щом пък си толкова помагащ да беше помогнал, а не да парадираш с някакво там знание..... и да се изтъкваш колко си най най.

Проблема съм си го решил, че ако трябва да чакам от февруари месец до сега Ти да се появиш и да ми отвориш очите.... лошо :(

не не знам какво е мъртво заключване и ако не ти е под нивото може да обясниш на мен и на останалите колеги.

Благодаря.

Ха-ха просто ме кефиш със самонадеяността си, но предполагам се сещаш на кого е присъща безрасъдната смелост , а за останалото се чете а не се налива с фунията в главата .
Отговори

ivooo снимка ivooo 29 юли 2013 - 21:55

 помагащ, на 29 юли 2013 - 20:51, каза:

Ха-ха просто ме кефиш със самонадеяността си, но предполагам се сещаш на кого е присъща безрасъдната смелост , а за останалото се чете а не се налива с фунията в главата .



С тези си постове хич не помагаш !!
ама то вярно, че при теб всичко е с/у пари :(

Ако няма какво да кажеш по темата моля те не пиши излишно

Благодаря всемогъщи !
Отговори

помагащ снимка помагащ 30 юли 2013 - 19:13

 ivooo, на 29 юли 2013 - 21:55, каза:

С тези си постове хич не помагаш !!
ама то вярно, че при теб всичко е с/у пари :(

Ако няма какво да кажеш по темата моля те не пиши излишно

Благодаря всемогъщи !

Да ти наистина не искаш да разбереш какво точно искам да кажа :
1. При писане на неверни неща( да не кажа по-тежки думи) ти не помагаш , а объркваш хората и те харчат сили и пари за го разберат не дай боже има и непоправими щети
2. Самоувереността никога не е водела до добро прочети хубово какво съм ти написал за смелчаците
3. Незнам с какво се занимаваш , но съм сигурен че това с което си си счупил главата или си изразходвал доста сили и пари така лесно не го даваш FREE
4. В продължение на предната точка ще кажа че ума и информацията са най-скъпото нещо
5. защо си мислиш че като си купиш едно кабелче за 40лв и си господ не не си и затова ти написах че съм се сблъсквал с пораженията които той нанася било то от неговото качество и възможности или от уменията и знанията на оператора
6. а и в крайна сметка всичко е пари защото тук има хора които са вложили десетки години усилия и десетки хиляди лева за да постигнат тези резултати ,а ти тариката с кабелчето искаш същите резултати ,не става , в магазина искат пари а не колко си велик
7. типа който описвам се доказва и от твоето изявление за мъртвото заключване , не те ли зачовърка какво е това да отвориш един TIS2000 ( ако знаеш какво е това и че го има FREE и интернет ) и да се информираш , но явно не
И накрая искренно се надявам да не се занимаваш с ремонт на автомобили , защото това наистина ще __________ .
Мнението беше редактирано от помагащ: 30 юли 2013 - 19:15
Отговори

stei снимка stei 30 юли 2013 - 22:03

Малко извън темата защото тя така или иначе се превърна в спор. По въпроса кой разбира и кой не мога само да кажа че помагащия е човека който за мен е на ти с електрониката на Опел. Казвам го от личен опит и то не веднъж. А това че работата и знанията струват пари то е ясно не може с години да си се обучавал и влагал средства и да работиш за мерси.
Отговори

qwer6 снимка qwer6 30 юли 2013 - 22:19

То, че информацията и знанията си имат цена е повече от ясно. Но последно когато проверих, това беше свободен, публичен форум. Тоест, грешното място за платена информация и безплатна реклама :icon_wink2: Въпросният господин помагащ не е такъв, ако е тук за да ни обясни че не предлага безплатна информация. FREE сърч в интернет? Познай какво, ТОВА Е Интернет!
Отговори

ivooo снимка ivooo 30 юли 2013 - 22:27

 qwer6, на 30 юли 2013 - 22:19, каза:

То, че информацията и знанията си имат цена е повече от ясно. Но последно когато проверих, това беше свободен, публичен форум. Тоест, грешното място за платена информация и безплатна реклама :icon_wink2: Въпросният господин помагащ не е такъв, ако е тук за да ни обясни че не предлага безплатна информация. FREE сърч в интернет? Познай какво, ТОВА Е Интернет!


:beer:
Отговори

ivooo снимка ivooo 30 юли 2013 - 22:36

 помагащ, на 30 юли 2013 - 19:13, каза:

Да ти наистина не искаш да разбереш какво точно искам да кажа :
1. При писане на неверни неща( да не кажа по-тежки думи) ти не помагаш , а объркваш хората и те харчат сили и пари за го разберат не дай боже има и непоправими щети
2. Самоувереността никога не е водела до добро прочети хубово какво съм ти написал за смелчаците
3. Незнам с какво се занимаваш , но съм сигурен че това с което си си счупил главата или си изразходвал доста сили и пари така лесно не го даваш FREE
4. В продължение на предната точка ще кажа че ума и информацията са най-скъпото нещо
5. защо си мислиш че като си купиш едно кабелче за 40лв и си господ не не си и затова ти написах че съм се сблъсквал с пораженията които той нанася било то от неговото качество и възможности или от уменията и знанията на оператора
6. а и в крайна сметка всичко е пари защото тук има хора които са вложили десетки години усилия и десетки хиляди лева за да постигнат тези резултати ,а ти тариката с кабелчето искаш същите резултати ,не става , в магазина искат пари а не колко си велик
7. типа който описвам се доказва и от твоето изявление за мъртвото заключване , не те ли зачовърка какво е това да отвориш един TIS2000 ( ако знаеш какво е това и че го има FREE и интернет ) и да се информираш , но явно не
И накрая искренно се надявам да не се занимаваш с ремонт на автомобили , защото това наистина ще __________ .




Господин Помагащ,

ама наистина не мога да разбера какво ти прави кеф да се заяждаш и да парадираш с това колко си наясно с нещата. Не те познавам и не бих могъл да оспоря това колко знаеш, ама не ти прави чест да се държиш така първо на годините ти и второ на потребител от опел форум.

Ако погледнеш малко по внимателно в това което съм писал в темата ще разбереш, че не съм от хората които дават акъл, а точно обратното.... и чакам съвети от такива като теб които разбират, но уви !!:( не знам защо реши, че подвеждам хората при условие, че единствено задавам въпроси !!!!! и да правя някой заключения, но те не са само мой, а са споделени с хора от форума или професионалисти в областта си.

И за твое спокойствие ОП-КОМ нямам :) нито за 40 нито за 5лв спи спокойно.

След като не искаш да споделяш знания тук просто не пиши !!! или си пусни телефон от онези кратките за СМС и с/у 1,2лв да раздаваш знание.

Благодаря, че ми разводни темата макар и от преди 7-8 месеца и помощ никаква, а само приказки.
Отговори

ivooo снимка ivooo 30 юли 2013 - 22:42

 stei, на 30 юли 2013 - 22:03, каза:

Малко извън темата защото тя така или иначе се превърна в спор. По въпроса кой разбира и кой не мога само да кажа че помагащия е човека който за мен е на ти с електрониката на Опел. Казвам го от личен опит и то не веднъж. А това че работата и знанията струват пари то е ясно не може с години да си се обучавал и влагал средства и да работиш за мерси.


Колега .... не казвам нищо лошо спрямо човека. И аз съм останал с впечетление, че той е доста навътре с нещата ама се съгласи, че щом е тук както ти така и аз то трябва да си помагаме ...... и никой не карам да ми работи за без пари. Ама едно е да работиш ФРЕЕ, а друго е да дадеш напътствия и да си пич. Така виждам аз нещата.
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 31 юли 2013 - 06:48

Колеги,от до тук прочетените спорове,мисля,че Помагащ просто иксаше да каже следното:
Ако не си на Ти с програмките,просто не се занимавай,че пораженията са по-големи,отколкото да дадеш на някой 2-3 лева за услугата.
Автора май го разбра погрешно,и започна един безмислен спор,за това кой колко отбира от електроника.Така го виждам аз,не се дърляйте за глупости,никой никого не кара да помага фрии,или да го спре да си бърка по колата сам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg