Опел Клуб България: Всичко за скоростните кутии на Опел - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 7 Страници +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Всичко за скоростните кутии на Опел Предавателни числа. Влагане в автомобили.

#121 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Населено място:С-С
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 23 октомври 2019 - 11:54

Да му го кажем направо така на човека: Кутията ти е съобразена с това, с което разполагаш "под капака". Ако слагаш "по-дълга кутия", ще започнеш да имаш усещането за нямане на мощност.

Тъй че ако имаш мухи в главата да слагаш кутия от дизел(отделен въпрос е дали става/пасва, говорим чисто теоретично), то по-добре си купи направо дизел. Всичко друго е безмислено за тая колосална мощност 60 коня на 1.4 двигател.

С други думи, ако смяташ че случайно са сложили такава кутия (такава имали под ръка в склада), грешиш тотално. А че на теб ти идват "къси", означава че не си за тая кола с тоя двигател и тия скорости. Решението е друга, сядаш мериш, пробваш и казваш "А, ей това е добре".
И само за информация, на слабите бензинови мотори се слагат къси скорости, защото нито мощност като хората, нито въртящ момент като хората. Съвкупността от двете неща го налага, не че така искат.

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 октомври 2019 - 12:05

"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

#122 Потребителят не е активен   plamentodorov 

• Прясно излюпен...

• Автомобил:corsa b 14nz
  • Населено място:Шумен
  • Регистриран: 22.10.2019

Публикувано: 23 октомври 2019 - 12:31

благодаря на отзовалите се. Просто със 100 на 3000 оборота наистина ми се вижда високи и исках поне вариант до 2500 да измисля да паднат

#123 Потребителят не е активен   plamentodorov 

• Прясно излюпен...

• Автомобил:corsa b 14nz
  • Населено място:Шумен
  • Регистриран: 22.10.2019

Публикувано: 23 октомври 2019 - 12:37

Като цяло нямам очаквания за вървене кой знае какво от колата, взел съм я да е икономична, но извънградско ми гори 8,което мисля, че е малко повече отколкото трябва

#124 Потребителят не е активен   JorkataG 

• Истински Опел МАНИАК !!!

• Автомобил:Astra H Z17DTH SW
  • Населено място:Гулянци
  • Регистриран: 18.03.2010

Публикувано: 23 октомври 2019 - 12:45

Човече не знам кво очакваш. Служебната корса е 1,0 и гори, и и дават да гори 7,2-7,4/100. Така че с твойта 1,4 не знам как ти се вижда 8/100. А за номера със 100 на 3к оборота зависи и на коя скорост го прайш тоз номер. Май Димов правилно констатира че тая кола не е за теб. Или пък още не си и свикнал да я коткаш.

Мнението беше редактирано от JorkataG: 23 октомври 2019 - 12:49

Публикувано изображение
Ако нещо не е развалено - побъзикай го, може пък да се счупи ... :)
Изкарали умовете на пазара, всеки пак своя ум си купил.
Публикувано изображение

#125 Потребителят не е активен   sathv 

• Спазва ЗДвП

• Автомобил:Corsa X12XE; Astra Clasic Z16XEP
  • Населено място:Габрово
  • Регистриран: 15.06.2012

Публикувано: 23 октомври 2019 - 13:09

Със 100 на 3000 оборота е идеален режим за този двигател. Със 100 на 2500 ще стигне минимум 10/100. Отделно динамиката ще умре. Ще изпреварваш на 3-та. То при 2500 оборота този двигател няма и 30 коня.

#126 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Населено място:С-С
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 23 октомври 2019 - 16:29

Виж мнениеplamentodorov, на 23 октомври 2019 - 12:37, каза:

Като цяло нямам очаквания за вървене кой знае какво от колата, взел съм я да е икономична, но извънградско ми гори 8,което мисля, че е малко повече отколкото трябва

Икономична и на 2500 със 100 , при това маломощен бензин - е няма как да стане. Горе колегата ти е загатнал за режим на двигателя.
Виж горе JorkataG каква му е колата и колко разход има за близо 10к километра. Да не говорим че е комби и с близо 400 кила по-тежка от твоята. Неговата със 100(ако има 6 скорости) ще е на 2000 оборота и ще гори извъградско да кажем 4.5/100. Това, което виждаш, му е смесеният разход.
Само ще кажа че в Corsa C, неговият двигател го има също и е само със 180 кила отгоре твоята, само че е с друга горивна система, която повечето хора не я предпочитат пред БОШ, с каквато е на неговата Астра... което обаче не значи че е някаква мега боклук система.

Същия двигател го има и в Civic VII Fastback , но там вече е БОШ система, даже по-истинска.

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 октомври 2019 - 17:16

"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

Споделете тази тема чрез:

• 7 Страници +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители