Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Голям луфт в предното предаване?

achkabg123 снимка achkabg123 11 юли 2021 - 14:44

Здравейте, колеги!
Колата е Astra G 1.8 125 (z18xe) с газов инжекцион.
От почти 1 година имам може би нерешим проблем, от който майсторите само вдигат ръце. Проблема е че като отпусна педала на газта (независимо мега плавно или рязко) и се получава едно придърпване /лашкане/ което продължава около 2-3 секунди, същото се получава и като натисна педала на газта. Пробвах какво ли не, чистене на дросел, откачане буксата на дебитомера и т.н. .. и нищо не помагаше. Преди 2-3 месеца взе да прекъсва в ниските обороти и отидох в сервиз, там ми смениха бобината и свещите. Прекъсването в ниските изчезна , обаче въпросното придърпване /лашкане/ остана. Установиха, че има тампон на мотора за смяна. И Понеже не съм толкова голям спец и не можах да разбера добре, но тогава качиха колата на подемника и гледаха предното предаване и казаха, че има голям луфт в карета, диференциал и скоростна кутия. И явно като дам газ и като отпусна и то си обирало луфта. В такъв случай, как се процедира с ремонта, какво се прави, колко пари би излязло, заслужава ли си?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юли 2021 - 18:10

Това ми се струват глупости, луфтове ала-бала.
И аз усещах нещо подобно, но си беше от тъпия заден тампон на двигателя. След като направих твърд преден(запълнен с NOVOL 630 по препоръка на колеги) + двата странични нови и те запълнени със същото, няма и помен от такова нещо.
Двигателят буквално се балтае когато се развали тоя заден тампон и създава усещане за придърпване, но те съветвам да си направиш и запълнен преден, за да помага на задния.
Съветвам те, да си купиш и давта странични, така и така ще сменяш. Но задължително предварително ги напълни всичките с НОВОЛ, изчакай да втвърди поне 24 часа и така ги сменяй.

При мен с дизел няма проблем, а при теб с бензина още повече няма да има. И ще стане бетон.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 юли 2021 - 18:16
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 юли 2021 - 11:00

На канал с дръпната ръчна, на първа и задна скорост, като си поиграеш леко със съединителя, ще си покаже къде е луфта. :-)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 16 юли 2021 - 09:14

 Д-и-м-о-в, на 11 юли 2021 - 18:10, каза:

Но задължително предварително ги напълни всичките с НОВОЛ


И твоите тампони не са мръднали с този NOVOL 630, така ли ? (Питам, защото ми трябва за да си напълня едни малки тампони на жилата на скоростите). Държи ли на малко по-високи температури това нещо (примерно 55°C) ?
Мнението беше редактирано от javor_bg: 16 юли 2021 - 10:23
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 юли 2021 - 10:55

Безгрижно.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 юли 2021 - 20:51

 javor_bg, на 16 юли 2021 - 09:14, каза:

И твоите тампони не са мръднали с този NOVOL 630, така ли ? (Питам, защото ми трябва за да си напълня едни малки тампони на жилата на скоростите). Държи ли на малко по-високи температури това нещо (примерно 55°C) ?


Не, не са мръднали. Знаеш какво е да палиш постоянно дизелов двигател, предполагам. Особено такъв, нямащ балансиращи валове. Въпреки всичко, държат, а взех най-евтините и ги наблъсках с Новол. Грам не съжалявам, даже още споменавам с добро колегите, които ми казаха. :)

55 градуса? Вътре при двигателя, особено с долна кора, става много повече от 55, ти говориш за 55. Слагай, не бой се.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 юли 2021 - 20:52
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 17 юли 2021 - 21:34

Хубаво, благодаря ви много ! Направих процедурата вчера и има малък ефект. В хладилник , ако съхранявам флакона има ли шанс да изкара повече ?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 юли 2021 - 11:16

Каква процедура си направил?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 юли 2021 - 13:58

Напълних докъдето може тампоните на жилата на скоростите с полиуретана.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg