Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Omega B

ръжда помощ снимки

ivo_loki снимка ivo_loki 06 юни 2008 - 07:27

 Piron45, на Jun 6 2008, 07:14 AM, каза:

Значи колеги,
не се лъжете с този ръждо-преобразувател. Първо че самото му име означава че би трябвало да преобразува ръждата в друго съединение / от метален окис или оксид /. Но в повечето случаи когато е некачествен вместо да подобрява нещата ги влошава. Той самият предизвиква появата на ръжда понеже съставките му не са балансирани, така че евентуално ако се маже то е защото има останала ръжда която не може да се изчисти , язви по ламарината. Но истината е ако е възможно ламарината да се изчисти докато лъсне хубаво и след това да се запечати с подходящ грунд преди всичко останало, не ви трябва да мажете с никакъв ръждо-преобразувател.

Винаги е по добре да не се чака да изгние и да се налага рязане и заварки, това вече означава че периодически там където е заварявано ще избива ръжда и пак трябва да се прави.Заварката променя състава на ламарината и с каквото и да го мажете не може да се избегне Електрокорозията която неминуемо възниква между молекулите на два съединени различни материала.

Другото е една забележка към колегите които предпочитат да си карат колите докато изгният добре и после да ги продадат на някой бунак който да се оправя. Това за мен си е двоен стандарт, Бунака купил колата макар и Опел фен значи не ни е колега. Колеги са само хората с хубавите коли така ли ? Вярно е че всички нямат еднакви възможности и всеки сам решава какво да си купи, но поне да не сме арогантни.
Извинявам се за Спама :mhihi:
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 06 юни 2008 - 08:00

естествено ,че са колеги.Но смятам , че човек трябва да се държи добре с колата си ,да я уважава и да се грижи за нея .Ако прави това тя ще му се отплати по същия начин.
По отношение на парите .Както казва един мой приятел .Пари като шума ,намират се.Като нямам пари гледам да си изкарам.Като не мога да си позволя нещо ,работя по въпроса .
Кроки излезе от бокса другата седмица ще пусна една фотосесийка .Като цяло съм доволен но малко ме е яд ,че майсторите са направили тези неща ,които съм им казал а тези които не съм не са.те са много дребни и май само аз ги виждам :mhihi: другата седмица ще ви покажа.
да карам омега е чест за мен. :mhihi: :blink:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 06 юни 2008 - 17:10

Извинявам се че чак сега се включвам ама бях малко болен. Колега първо евала за любовта ти към колата и за мерака да си я караш още дълго. Голяма кола е и не е лоша за семейна. Явно при тебе положението не е чак толкова зле. Решил съм и аз да се захващам с мойта че да има вид. Я ми кажи като спомена ръждопреобразувател немски на Wurth ли имаше предвид? Един познат ми каза че след като се намаца с ръждопреобразувателя се получавал защитен слой и той боядисвал отгоре и нямало после проблем. Тоест не падала боята. Иначе идеята за въпросната ракета съм я виждал на живо и не е зле, само дет хвърчат искри малко :mhihi:

На мене даже няма да ми трябва оригинална боя да слагам а ще си сложа черна да мога да си го боядисвам от време на време. Върху "лъсналата" ламарина след минаването със шкурките и ръждопреобразувателя трябва ли да слагам задължително шприц кит или може да сложа боди сиво и после черната боя?
Отговори

Vectra_A снимка Vectra_A 07 юни 2008 - 20:18

значи за ръждопреобразователя на wurth, мога да кажа че е супер
но трябва да се знае че когато се ползва, мястото на което ще се нанася трябва да е много добре почистено от прах,
нанася се с четка, като не се бърка директно от баката(защото се прецаква цялото количество), а се отсипва помалко някъде другаде.
колата задължително не трябва да е на слънце, защото слънцето пречи на процеса за да се получи филма за който говорите
действието и химичните процеси траят около 2-3 часа (значи че мястото което обработвате не трябва да се пипа през това време)
след това намазаното място не трябва в никакъв случай да се измива а може диретно да се нанася с каквото желаете
кит, грунд и т.н

успех
и дано сте доволни :bou:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg