Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

смяна на жило на съединителя

javor_bg снимка javor_bg 05 октомври 2007 - 16:39

Евала на автора на темата :unsure: :mhihi:

Начи най-добре е човек да си има едно жило у багажника за 15 лева :clap: :mhihi:

Винаги съм се чудел дал не може да се сложи някакъв "маншон" с грес там дето се къса жилото.
Отговори

Opel КАПЧИЦА снимка Opel КАПЧИЦА 07 октомври 2007 - 11:28

Колеги,здравейте.Аз също имах проблеми с евтини жила.Решението е жило ATE немско вървят от 25-45лв,зависи от C14NZ,Астра,Кадет,Вектра,C20XE и т.н. :mhihi: .Колкото до смяната на жилото тя става точно за 10мин. от до :bou: ,просто преди де започнете работа огледайте МНОГО внимателно цялата ситуация,когато сте сигурни запретвайте ръкави и УСПЕХ.
Отговори

Гостali baba_* 25 март 2008 - 16:52

Да предположим, че при авария нямаме в момента резервно жило. Възможно ли е да се придвижим до сервиз като вместо скъсаното жило сложим някакъв кабел или тънко въже притегнато здраво между педала и вилката . В края на краищата това е механика , а не хидравлика. Може ли по-подробно да се обясни смяната на жилото без сваляне на педала. Къде е чалъма при закачането на лоста на педала?
Отговори

Pinto снимка Pinto 26 март 2008 - 10:22

 Opel КАПЧИЦА, на Oct 7 2007, 10:28 AM, каза:

Колеги,здравейте.Аз също имах проблеми с евтини жила.Решението е жило ATE немско вървят от 25-45лв,зависи от C14NZ,Астра,Кадет,Вектра,C20XE и т.н. :dance: .Колкото до смяната на жилото тя става точно за 10мин. от до :bou: ,просто преди де започнете работа огледайте МНОГО внимателно цялата ситуация,когато сте сигурни запретвайте ръкави и УСПЕХ.


Колега, къде продават тия жила АТЕ. Искам да си взема за Астрата.
Отговори

peterl снимка peterl 16 май 2008 - 16:35

Скърцането когато се натисне съединителя, признак ли е че е тръгнало да се къса жилото?
Отговори

ASTRA_racing снимка ASTRA_racing 16 май 2008 - 17:01

и аз сам така но незная на какво се дължи това Скърцане .ако някой знае да казва

ПОЗДРАВИ :doh:
:unsure: :somad: :somad: :somad:
Отговори

deforse снимка deforse 20 май 2008 - 21:34

 peterl, на May 16 2008, 05:35 PM, каза:

Скърцането когато се натисне съединителя, признак ли е че е тръгнало да се къса жилото?


Мисля, че ти скърца пружината на педала. И при мен скърца и то от доста време, ама все нямам време да залегна да я посмажа. Мисля, че е тя.
Отговори

peterl снимка peterl 21 май 2008 - 15:35

То при мен не е точно скърцане...не мога да ви го обясня.Както и да е, ще карам и квото стане
Отговори

gradev снимка gradev 02 юни 2008 - 21:18

Жило на съединител на Кадет - доста доволен съм от RICAMBIFLEX внос на ЕВРО 07, цена на дребно около 10 лева, кара с години, за смяна на жилото стигат 2 пръста и евентуално отверка, стига предишното жило да не е било някакво бясно менте което не иска да излезе от педала... 2-3 сантиметра разлика с дължината не са фатални, при реглажа обикновено се напасва. Важна е дължината на жилото спрямо дължината на оплетката или както се казва там. Най-гадното от всичко е позата в която се сменя жилото :mhihi:
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 26 октомври 2009 - 22:24

Колеги, няма да ви казвам, че днес около 20:00ч. под "Моста на влюбените" (до НДК-то) ми се скъса жилото, точно като изключвах от скорост и за да ми е още по-гадно бях в средната лента ......
В последствие се оказа, че ми се е счупила желязната пластинка, която се закача на педала и колко съм ... :61: ... но както и да е!
Относно това първо искам да изкажа и аз благодарности на колегата zlatev за това, че толкова достъпно (щом аз го разбрах) е обяснил всичко и второ ако може колегата gradev да каже от къде е закупил жилата, които ползва ... :61:
p.s. намерих сайта на euro07 (за което благодаря на колегата gradev, просто малко късно се сетих да "попитам чичко Гугъл" :newsm05_41: ) и утре ще ходя да се мъча да видя какво съм разбрал :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 27 октомври 2009 - 18:10
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 27 октомври 2009 - 09:21

p.s. "2" да ви покажа и проблема си: ►►► а останалата част от жилото си е ОК.Публикувано изображение
ако някой се сети за някакво решение (различно от "ново жило") да казва навреме ...
Отговори

GTN снимка GTN 22 декември 2009 - 13:57

Здравейте колеги, и на мен ми се наложи да сменям жило тия дни. Моето жило не е точно като на снимките на колегата. И кукичката е по-различна, и частта от към съединителят е по-различна. Ето така изглежда:
http://www.euro07.bg...ge.php?id=68553
Купих го от Евро07.Марка RICAMBIFLEX, номер (на производителят) 01.361.438.
Колата на която го сменях е Астра 1.7TDS '97 Исузо, внос от Италия, с допълнително слаган климатик още от магазина (не е оригинален опелски). Самата смяна не е много трудна,на мен ми отне около 30-40 мин, но в кучи студ и с преваляване на сняг.
За да е по лесно се развива казанчето на антифирза, тъй като под него се намира отвора през който минава жилото. Тук може да се наложи да се махне някоя кутйка с релета (на мен ми се наложи). След това вече смазаното жило с мас се пъха в отвора на максимум. От вътре с една дълга и здрава пинсета или някой закривен кабел се накланя жилото и се плъзга в канал на педала. За целта първо се сваля пластмасата при педалите. Държи се на 2 пластмасови тапички. Няма нужда да се развива болтове и гайки, нито да се маха пружината на педала, макар че тя лесно се маха и слага. И това е след това се закача при съединителя и всичко се връща в обратен ред. Стойките и позите, които човек трябва да направи са достойни за рекордите на гинес. Аз я ремонтирах колата пред една автобусна спирка и сигурно много народ съм разсмял.
Мнението беше редактирано от GTN: 22 декември 2009 - 13:57
Отговори

emo-73 снимка emo-73 09 януари 2010 - 12:17

 NOVOBRANEC, на 27 Oct 2009, 8:21, каза:

p.s. "2" да ви покажа и проблема си: ►►► а останалата част от жилото си е ОК.Публикувано изображение
ако някой се сети за някакво решение (различно от "ново жило") да казва навреме ...



Твоят проблем се решава с електрожена.Аз вече второ година карам със заварено жило,и всичко е О.К.
Отговори

Icho_87 снимка Icho_87 26 ноември 2010 - 19:21

Днес и на мен ми се наложи да сменям жило. Прочетох описанието на колегата, но не мога да виждам снимките. Въпреки това се справих. Най-кофти момента е като си в поза под педалите: прагът опира на кръста, с устата държиш фенерчето, с едната ръка отвертка и с другата телефона за инструктаж :)
Като цяло мога да кажа, че като сменях жилото на скоростите на колелото ми видях повече зор :)
Един съвет: като откачите пружината, за да махнете чопчето на жилото от дупката, после я откачете и от другия край. Почвайте сглобяване както следва: 1)жило 2)пружина при жилото 3)пружина за планката. при мен така стана изключително лесно.

П.С. Относно въпроса със скърцането - моя почна да скърца 2-3 месеца преди да се скъса!!! На моменти дори усещах как като го пусна и заяждаше. С новоти жило е перфектно - върви като пирон в кисло мляко - колкото мазно, толкова и безшумно :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от Icho_87: 26 ноември 2010 - 19:23
Отговори

mart снимка mart 27 ноември 2010 - 20:45

Преди две години мисля смених и аз жиолото макар, че мойто си ми беше здраво но сега имам резерва старото жило. Проблема с скърцането и тегавия педал го имах и при двете жила бях се засилил да сменям съединител но един приятел монтиор ми прегледа колата и каза, че съдинителя не е толко зле и да не се занимавам с глупости напълни една спринцовка с масло и лека по лека свали жилото пусне малко масло от спринцовката върху самото жило раздвижва масло раздвижва и така тази операция 1 час накрая го монтира в момента няма скърцане педала е мек. Попитах от къде да си купа читаво жило той каза, че незнае и че сичките са боклуци и той ги лекува по този начин. Така, че който има проблем да пробва при мен имаше ефект. Поздрави
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 29 ноември 2010 - 13:54

 o.kamenov, на 20 May 2008, 21:34, каза:

Мисля, че ти скърца пружината на педала. И при мен скърца и то от доста време, ама все нямам време да залегна да я посмажа. Мисля, че е тя.


При мен освен скърцането,започна да затяга и педала,много трудно се натискаше. Процедурата е лесна,просто трябва малко време.
Проблема е в педала,той се движи около 1 ос. Та по същество.
Сваляте педала (развива се една гайка номер 15 и се избива оста),чистите оста,почиствате и канала на педала след което смазвате с грес и след всичко това ще видите колко лесно се натиска съединителя.
Процедурата е близо 15 мин,ефекта при мен беше УАУ - правих го в събота.
Поздрави.
Отговори

manqk_astra снимка manqk_astra 03 септември 2012 - 20:06

Ако колегата поднови снимките ще съм му адски благодарен.
Отговори

didko_just снимка didko_just 04 септември 2012 - 16:13

Като стана въпрос за марката на жилата ,да попитам и аз.Изпадна ми едно оригинолно жило GM ,но е за Cavalier MK3.Кода на двигателя и скоростната кутия съвпадат но .......англичаните без да искат :newsm05_41: сложили педала на съединитела отдяно.Ще има ли проблем ако общата дължина на жилото е по-дълга от такова за кола с ляв волан.Иначе захващането към педала и към кутията е идентично.
Отговори

niko64 снимка niko64 03 март 2013 - 04:14

А аз как да разбера да ли е жилото като съм гол и бос по тази тема.
Моят проблем е такъв тръгвам си от работа и на вторият завой ми олекна изцяло педала на съединителя.Сега се чудя ако отидя в сервиза да не ми кажат пич съединителят ти е заминал.
Моля за съвет как да разбера къкъв ми е проблема.Дали е жилото или съединителя за смяна.
Пропътувх 150 км,на оборотно превключване на скоростите.Без съединител.
Колата ми е Опел Зефира 1.6 16V.1999 г. 101 к.с.бензин.
Мнението беше редактирано от niko64: 03 март 2013 - 04:18
Отговори

drobzz снимка drobzz 30 юли 2014 - 10:31

Дали автора на темата ще може да качи снимките отново. Днес скъсах жилото и ще трябва да го оправя в полеви условия. Брагодаря за темата и така е полезна.

При мен се скъса на около 55 000км. Човекът от който взех колата каза че и е сменил жилото(това е била причината за продажба на колата от собственика и в чужбина :) ).

Ако започне да скърца взимате WD40 изкарвате жолото от страната на скоростната кутия и пръскате в отвора на жилото и издърпвате жилото. Така няколко пъти докато не спре да скърца. Така смаската стига до другия край на жилото.
Мнението беше редактирано от drobzz: 30 юли 2014 - 10:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg