Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Дилеми за ГИ

30e снимка 30e 10 септември 2009 - 15:24

Темата не е за Опел а за 406-цата

Та варианти за ГИ се оказаха срашно много, четох, четох и още повече се обърквам..

1. Дримджет при Мишо 2,0 16V ~1100
2. Някъв Зенит Тук ~1400
3. БРЦ Тук ~1500-1600
4. Ловато - никва идея къде и колко $
5. Изиджет, незнам си къв джет и пак в порядъка на 1300...
6. Фобос
7. Некви БГ ГИ-та някъде и всички глупости дет прочетох

Та колата не е моя а на "кандидаттъста" :flag: и главата вече ми изпуши тотално - той звъни и търси някакви...
Беше се насочил Емо-газ ама му дадох да прочете това При голфовете и се отказа...

Дайте някъв съвет че от толкова четене вече ми се бъркат кои стават и кои не :flag:
Отговори

spasito снимка spasito 10 септември 2009 - 15:28

На моя тъст на омегата x20xev сложихме при Мишо вече втора година няма никакви проблеми даже беше и на изплащане
Отговори

30e снимка 30e 10 септември 2009 - 15:30

 spasito, на 10 Sep 2009, 04:28 PM, каза:

На моя тъст на омегата x20xev сложихме при Мишо вече втора година няма никакви проблеми даже беше и на изплащане


Не е идеята дали при Мишо - мойте кошници всичките там ги правя попринцип, а какво сте монтирали като марка и като пари ?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 10 септември 2009 - 15:33

Аз лично мога да ти предложа да се обадиш на ето този човек ->
0889 711 551 - Васил

Това е човекът, който пипа моите коли с АГУ от повече от 5 години.
Кажи му, че "Божо с Корсата" ти е дал телефона му - ще ти отговори на всички въпроси и по телефона.
Имам му 150% Доверие, т.ч. звънни му без да се замисляш :flag:

Монтирахме при него 2 ГИ Стефанели на служебни ФИАТ-ки -> 2 години напълно безпроблемна употреба.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 10 септември 2009 - 15:34
Отговори

proleten снимка proleten 10 септември 2009 - 15:33

Пич,това е форум на опел,във форума на пежо нямате ли раздел газови уредби.Мисълта ми е,че пишещите във форума са запознати повече с особеностите на опел,възможно е някои модели на пежо да не им понася газовата уредба.Иначе от 6 месеца карам с ГИ фобос и нямам проблеми.Върви като на бензин и харчи малко повече,има три режима на работа - икономичен,нормален и спортен.Успех!
Отговори

spasito снимка spasito 10 септември 2009 - 15:33

Беше полски за около-1300лв ще питам за марката и ще пиша
Отговори

proleten снимка proleten 10 септември 2009 - 15:41

цената пропуснах -1120 лева с монтажа плюс още 70 лева за тороидална бутилка.Предлагат и някаква система за омасляване на клапаните против прегаряне за още стотина лева ,която според мен е полезна но не съм я монтирал
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 10 септември 2009 - 15:52

 proleten, на 10 Sep 2009, 04:33 PM, каза:

Пич,това е форум на опел,във форума на пежо нямате ли раздел газови уредби.Мисълта ми е,че пишещите във форума са запознати повече с особеностите на опел,възможно е някои модели на пежо да не им понася газовата уредба.Иначе от 6 месеца карам с ГИ фобос и нямам проблеми.Върви като на бензин и харчи малко повече,има три режима на работа - икономичен,нормален и спортен.Успех!


Ти що не погледнеш "пича" от кога е регистриран тук,и тогава да му лафиш така.Уважавай по-старшите,и чети внимателно за кво става дума.Ясно пише,Та колата не е моя а на "кандидаттъста".Все бързате да скочите,а не виждаш,че е регнат доста преди да знаеш за Опел Клуб България :flag: .Карай го по-нежно,Луиджи.
Отговори

froluti снимка froluti 10 септември 2009 - 16:05

 30e, на 10 Sep 2009, 04:24 PM, каза:

1. Дримджет при Мишо 2,0 16V ~1100
2. Някъв Зенит Тук ~1400
3. БРЦ Тук ~1500-1600
4. Ловато - никва идея къде и колко $
5. Изиджет, незнам си къв джет и пак в порядъка на 1300...
6. Фобос
7. Некви БГ ГИ-та някъде и всички глупости дет прочетох


Колега,

Аз съм се насочил към Bigas - http://bigas-bg.com/
за астрата Г, но никъде не си я споменал! Дадоха ми цена от 1350 лв всичко и за X18XE1 ми казват че наистина ще ми върши работа... след около месец мисля да я слагам ... някакво мнение?!? :flag:

П.П. Като допълнение искам да напиша, че това ми бе дадено като инфо и цена от газаджии на които имам доверие (правя си 7 години старата кола при тях на газ) и при които това е един от 3те ГИ (+ Стефанели и Ловато) които предлагат, а и това не е най-скъпия от 3те!
Мнението беше редактирано от froluti: 10 септември 2009 - 16:12
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 10 септември 2009 - 16:07

В София не знам каква е цената, но в Шумен ГИ "Фобос" за 4-ри цилиндров двигател според сервиза/майстора/ варира от 1000-1200 лв. Аз съм с такъв, поставен преди една година /1300 лв/ на Вектрата от профила ми, навъртял съм над 20 000 км. и съм доволен от вървежа и разхода на колата /когато не ме цакат на газстанцията, но това е тема на друг разговор/. Сайтът за този газов инжекцион е fobos-bg.com и мисля че там бяха дадени и дистрибуторите в България така че, ако ти представлява интерес може да провериш за гр. София как стои въпроса!
Отговори

30e снимка 30e 10 септември 2009 - 16:09

 froluti, на 10 Sep 2009, 05:05 PM, каза:

Колега,

Аз съм се насочил към Bigas - http://bigas-bg.com/
за астрата Г, но никъде не си я споменал! Дадоха ми цена от 1350 лв всичко и за X18XE1 ми казват че наистина ще ми върши работа... след около месец мисля да я слагам ... някакво мнение?!? :flag:


Щом Мишо няма софт за тия - значи няма да се слага :flag: Идеята е нещо което подлежи и на ремонт че кой знае къде ще я монтират...

Колегата Пролетен - натоварили са те с бутилката - навсякъде е 50 кинта отгоре...

Зиги твоя човек каза няква с БГ комп ~1000, Зенит-а който всички казват че е италиански 1250, Ловато 1350 и бигаз май каза за 1350...
Отговори

proleten снимка proleten 10 септември 2009 - 16:46

Колега 30е, ГИ съм го монтирал във фирмения сервиз на Фобос край с .Долни Богров в началото на месец април 2009г.В сайта на фирмата все още цената на тороидална бутилка е 70 лева.Възможно е по други сервизи да е по евтино,но бях събрал добри отзиви за монтажа във посочения сервиз.

Колега Елторо,това което казах и продължавам да твърдя е че колегата ще намери по-компетентни мнения във форума на пежо когато става въпрос за 406.Не знам за какво нахвърляне говориш.А за за по-старши и младши не ме връщай в казармените години.
Отговори

30e снимка 30e 10 септември 2009 - 19:02

 proleten, на 10 Sep 2009, 04:41 PM, каза:

Предлагат и някаква система за омасляване на клапаните против прегаряне за още стотина лева ,която според мен е полезна но не съм я монтирал


Това сега го видях :flag: Явно и Фобоса отпада, щом са такива разбирачи - по-голяма глупост наскоро не бях чел и се смея искренно :flag:


 proleten, на 10 Sep 2009, 05:46 PM, каза:

Колега Елторо,това което казах и продължавам да твърдя е че колегата ще намери по-компетентни мнения във форума на пежо когато става въпрос за 406.


Колега мислиш ли че има значение каква е колата - аз си мисля че не ! В тази тема сондирам мнения за Марката и Сервиза за монтаж, както и Цена.
На всичкото отгоре не е за мен /ако беше досега Мишо да ми я е монтирал и да се возя/, но човека иска да му сондирам какво що и не иска да се доверява "на сляпо".

Ако искаш мога да напиша горе че е за някой от 4-те ми Опела - ще има ли разлика ???
Отговори

doolettle снимка doolettle 10 септември 2009 - 20:05

От това до което съм се докосвал смея да твърдя, че основната разлика е в компютрите и софт-а. Другите компоненти които са от по-голямо значение за изпарителя и дюзите. Изпарителя тряа да насмогва да храни, да държи равномерно налягане и да не "пулсира" (рядко но все пак) а дюзите да са що годе прецизни. Те скапаните дюзи си личат и по вънщния вид (изглеждат нескопосано направени) но това не е основен критерий. По важно е компа да се справя добре и ако всичко това е монтирано както тряа значи си уцелил. Аз съм ползвал POWERJET и добре се справяше но има и много по добри. Идеята ми е като търсиш да обръщаш внимание какъв е компа. Не се занимавам професионално но всички ГИта (пауърджет, аег, заволи и още една с кучамарка) които съм виждал са с много близък софт. Поговори с Мишо по въпроса и той ще те осветли.
Отговори

oci снимка oci 10 септември 2009 - 23:27

Ами какво да ти кажа - квото и да избереш се ще си викаш абе дали не трябваше другата :19a: АЗ преди 10тина дни се чудех на втория ми личен опел(X20XEV) къде да сложа ГИ. След много чудене и проверяване реших да го направя по най-лесния начин. Ако не си бях по Враца тези дни щях да отида при 2.0 16V, въпреки че дори не го познавам. Просто досега не съм чул оплакване от него(но ти сам каза че всичките ти коли са при него та затова спирам до тук). Но най-близо ми беше Монтана и отидох там. Газовата е EasyJet и е сигурно най-евтината на пазара в момента - 920лв. Има си 3 режима на каране - нормален, икономичен и "спортен" :19a: Кабела за настройване заедно със софтуера струва 200лв. Доволен съм от монтажа - с аутоскенера като гледам времето на дюзите(бензиновите) няма абсолютно никаква разлика бензин-газ. Това до колкото съм чел е важно за правилното функциониране.

Най-много ме издразни обаче следното - звъня на тея от фобос и ги питам: каква е разликата м/у EasyJet(920лв) и по-скъпия вариант Фобос(1000 и нещо). Отговора беше: ами по хубава е системата, май има и някаква разлика в компютрите. Та те самите не знаят какво продават и не могат да ме убедят да им дам повече пари.

Като цяло не мисля, че има съществена разлика в газовите инжекциони на пазара. За мен по важното беше да е разпространена марка за да мога когато не ми изнася при определен "майстор" да се обърна към друг :flag:


ПП А колко лесно беше на старата кола(C20NE). Аз баща ми и два дни веселба в гаража... :flag:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 11 септември 2009 - 11:11

 30e, на 10 Sep 2009, 05:09 PM, каза:

Зиги твоя човек каза няква с БГ комп ~1000, Зенит-а който всички казват че е италиански 1250, Ловато 1350 и бигаз май каза за 1350...


Ами общо взето от вариантите, които ти е дал Васил най-доброто е БиГаз... Това е наитсина най-доброто на пазара. То затова и цената му е такава.

Трябва да решите колко пари сте сколнни да похарчите за това удоволствие, защото разлика от 350лв не е за пренебрегване :flag:
Отговори

rade6ki снимка rade6ki 22 октомври 2009 - 22:03

 oci, на 11 Sep 2009, 0:27, каза:

Ами какво да ти кажа - квото и да избереш се ще си викаш абе дали не трябваше другата :excl: АЗ преди 10тина дни се чудех на втория ми личен опел(X20XEV) къде да сложа ГИ. След много чудене и проверяване реших да го направя по най-лесния начин. Ако не си бях по Враца тези дни щях да отида при 2.0 16V, въпреки че дори не го познавам. Просто досега не съм чул оплакване от него(но ти сам каза че всичките ти коли са при него та затова спирам до тук). Но най-близо ми беше Монтана и отидох там. Газовата е EasyJet и е сигурно най-евтината на пазара в момента - 920лв. Има си 3 режима на каране - нормален, икономичен и "спортен" :huh: Кабела за настройване заедно със софтуера струва 200лв. Доволен съм от монтажа - с аутоскенера като гледам времето на дюзите(бензиновите) няма абсолютно никаква разлика бензин-газ. Това до колкото съм чел е важно за правилното функциониране.

Най-много ме издразни обаче следното - звъня на тея от фобос и ги питам: каква е разликата м/у EasyJet(920лв) и по-скъпия вариант Фобос(1000 и нещо). Отговора беше: ами по хубава е системата, май има и някаква разлика в компютрите. Та те самите не знаят какво продават и не могат да ме убедят да им дам повече пари.

Като цяло не мисля, че има съществена разлика в газовите инжекциони на пазара. За мен по важното беше да е разпространена марка за да мога когато не ми изнася при определен "майстор" да се обърна към друг :icon_razz2:


ПП А колко лесно беше на старата кола(C20NE). Аз баща ми и два дни веселба в гаража... :excl:


Стараем се, колега!Поздрави от Монтана!Много безаварийни километри!
Отговори

30e снимка 30e 23 октомври 2009 - 10:22

В крайна сметка сложи Зенит която е нещо полско-италианско за 1200 кинта някъде си неразбрах къде точно но ако има интерес ще го питам... Засега около 2к км. и никви грижи :icon_razz2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg