Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Opcom OBD Vectra C facelift

a701 снимка a701 19 февруари 2012 - 00:12

Здравейте колеги , днес си купих устройство наречено Opcom Obd или нещо от сорта ! Свързах го с колата ми ( вектра 2006 1.9 цдти ) и в общи линий разбрах как работи и ми предостави много информация - изтрих няколко грешки , направих множество тестове и др.
Въпроса ми сега е към някой който е на ти с този уред да каже дали мога да направя следното и как :
1. да си нулирам километрите до следващия сервиз на колата
2. да програмирам допълнителен ключ на колата
3. да активирам разни функций като например да ми пиши когато съм без колан

благодаря предварително !:))
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 19 февруари 2012 - 01:15

Здрасти,колега и честита придобивка! На моменти върши наистина доста полезна работа. Да минем и на въпросите,чиито отговори пиша по спомен на интерфейса как стават.

1. Меню Engine>Programming>Reset oil life. Но процедурата за нулиране на инспекцията става по-лесно и без ОП–КОМ. Вкарваш ключа до положение 1,натискаш и задържаш копчето за нулиране на одомера и въртиш ключа до положение 2(на контакт). На одомера се появява "INSP----"
2. Menu Body>Immobiliser>Programming>New Transponder Keys. Eто и подробно описание на това меню ТУК.
3. Може да активираш различни функции. Тази за колана е в менюто Body>Airbag>Programming.

Това е от мен! Поздрави! :)))
Отговори

a701 снимка a701 19 февруари 2012 - 11:32

Благодаря , благодаря , благодаря
още днес ще опитам !
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 20 февруари 2012 - 19:15

само да добавя че програмирането на ключ не е работа за всеки, също така за целта е нужен нов ключ който не е програмиран вече към друг автомобил и секюрити кода на колата, този код също ще ти е нужен за промяна на някой от настройките, и в все пак с оп-ком не може да се прави всичко което може да се прави с интерфейс работещ на дилърско ниво, все пак има достатъчно функции за да се вкараш в голяма беля ако не знаеш кво правиш...
Отговори

a701 снимка a701 26 февруари 2012 - 22:25

Колега има ли възможност да се препрограмира стар ключ с Opcom-a ?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 февруари 2012 - 01:28

има възможност ако преди това някой ти е препрограмирал ключа да е като нов иначе няма как, на опел след 98г не може да се програмира вече използван ключ, при вектра Ц със сигурност знам че може да се препрограмира ключа за да стане като нов и пак да се програмира към друга кола...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg