Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за осветление на табло, километражи и циферблати

saso снимка saso 21 януари 2005 - 13:16

При мен беше по-лесно щото осветявах бяло табло с бели диоди.
Проблема с насочената свелина го реших по следният начин: Изтърках лупите на диодите с доста едра шкурка и вече не се получаваха тези по-осветени кръгове , като снимките в този сайт. Бъцнах (поставих) диодите в предварително направените дупки(точно над местата за крушките). Нагласих ги да светят така, че да ми харесват, горещ силикон и ихууууу!!!

Жалко, че нямам снимки, мен ме кефеше хипер много бялото осветление- лудница, буквално!!!
Отговори

Гостivo_kadeta_* 21 януари 2005 - 14:26

колега как по точно си истаркал лупите на диодите - щото аз много не го виждам как може да стане тва
[btw и аз реших че ше го праа осветлението с бели диоди - 11000 мили кандела]
обаче ми стана интересно как си изтъркал лупите на диодите . . .
нямаше ли да е по лесно с дифузни бели диоди които не светят в точка а ъгъла на разпръскване на светлината при тях е доста по-голям ?

[кажи кое да търкам и почвам и аз] :)
Отговори

saso снимка saso 21 януари 2005 - 14:43

усурках ги у асфалта, да ти усуркам ли и на теб идни
Отговори

Гостivo_kadeta_* 21 януари 2005 - 14:53

е остай не - аз ше ги напраа по друг начин :)
Отговори

Zender снимка Zender 22 януари 2005 - 10:52

Дадох на едно момче да ми прави сини копчетата на вектрата ......те светят синьо като вклуча фаровте,но като натисна копчето да работи светва само горната оранжева лампа че работи ,а другата(диода) гасне! Кажете какво е обаркал? :huh:
Отговори

Гостivo_kadeta_* 22 януари 2005 - 11:25

ми да не е свързал диода на обратно ? ? ? - ако можеш ти да си го обърнеш - пробвай тва
Отговори

saso снимка saso 22 януари 2005 - 12:58

ivo_kadeta, на Jan 22 2005, 11:25 AM, каза:

ми да не е свързал диода на обратно ? ? ? - ако можеш ти да си го обърнеш - пробвай тва

:huh:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 22 януари 2005 - 14:37

Зендер, свързал ги е погрешно пича ...
Отговори

Zender снимка Zender 23 януари 2005 - 08:32

А как бате? :huh:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 23 януари 2005 - 11:03

Ми то грешки достатъчно могат да възникнат
В общи линий системата там е с общ "-" на диодите и плюса към една от другите клеми
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 24 януари 2005 - 21:53

E когато имаш повече свободно време напиши всичко подробно (какви диоди, съпротивления си използвал и т.н.)
Отговори

ГостDochevski_* 25 януари 2005 - 10:36

CooLMaX, на Jan 20 2005, 02:38 PM, каза:

Колеги попаднах на един много хубав сайт, в които е обеснено много добре как да си смениш осветлението на цялото табло, почти за всички модели на Опел. Всичките тези обяснения са подплатени с богат снимков материал. Ето линк: http://www.blauertac.../opel/index.htm

Дано съм бил полезен на някой.

Мерси много за този сайт,на мен ще ми свърши супер работа.Доста добре е показано как се прави всичко за таблото на КАДЕТТ.Още един пут мерси
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 25 януари 2005 - 11:03

Dochevski, на Jan 25 2005, 11:36 AM, каза:

Мерси много за този сайт,на мен ще ми свърши супер работа.Доста добре е показано как се прави всичко за таблото на КАДЕТТ.Още един пут мерси

Моля ще измисля някак си да ми се отблагодариш. :lol: :lol: :lol:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 25 януари 2005 - 21:12

И аз благодарение на сайта си направих някои джунджории.............
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 януари 2005 - 11:03

Myyy, на Jan 16 2005, 09:37 PM, каза:

До преди малко си играх да слагам сини диоди на касетофона и часовника на мойта печка. Използвах 3 мм светодиоди и резистори по 560 ома. Единствено за осветяването на дисплея използвах 5 мм с 240 ома резистор. Там не използвах резистори, а навързах по четири диода последователно. Стана добре. Ако не изгорят до няколко дена, ще пиша.

Някъде бях чел че съпротивлението трябва да е на плюса защо???
На тези диоди който са за габаритите фабрично е на минуса...
Като си навързал четири диода последователно какво стана изгоряха ли или светят щот според мен не трябва да горнат ама...
Ако навържа четири последователно мога ли да ги захраня от старата фасонка на таблото?? Те са с малка консуматси и мисля че не трябва да има проблем за пътечките... Нали :fire:
Отговори

Гостivo_kadeta_* 26 януари 2005 - 16:04

начи съпротивлението няма значение къде ше се сложи дали на "+" или на "-" се тая . . . на които където му допада повече и както е по удобно
за последователното връзване - ако диодите са за 3.2 волта, то тгава могат да се вържат последователно и без съпротивление [резистор] понеже 4 диода x 3.2 волта прай 12.8 волта - така ше светят без никав проблем но само докато не работи колата, а като запалиш вече ше изгорят , за тва се слага некав малък резистор колкото да обере тия два волта и нещо повишение докато колата работи

а колкото до пистите на платката - няма проблем да вареш диодите последователно и да ги захраниш от едната фасонка - ше издържат
[и слагай някав малък резистор при последователното връзване]

УСПЕХ
:fire:
Отговори

Гостivo_kadeta_* 26 януари 2005 - 16:08

в тоя сайт има някои табла са дбре напраени ама спецялно тва за KADETT - крайния резлултат е крайно несполучлв с тия диоди, станало е циганията . . .
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 26 януари 2005 - 21:36

А има ли диоди повече от 3.2?????????? Щото си купих някакви (три) и ги вързах последователно без съпротивлението и си светят още и при запален двигател.....
Отговори

Гостivo_kadeta_* 26 януари 2005 - 22:04

ами има и за 5 волта - ти може би си зел от тях щом са 3 и не горят като са последователно . . .
Отговори

Гостivo_kadeta_* 26 януари 2005 - 23:58

я и аз една корекцийка
лично на мене 4 последователно вързани диода от по 3.2 В са ми горели при запален двигател като са без резистор понеже напрежението на акумолатора докътo рабти колата достига до 14.4 V
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg