Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

колата гасне в движение

argento_ снимка argento_ 08 юни 2019 - 18:33

Колеги, извинявам се ако е в грешен раздел темата, нека модератор да я премести. Изчетох всичко,което открих по темата. Преди 2 дена колата ми спря в движение.Карам Opel Astra 1.7 CDTI. Опитах се да запаля - не стана. След 30 минути чакане колата запали все едно нищо не е било.Реших, че проблема идва от горивния филтър - смених го, но проблемът си остана. Когато колата е студена пали, но около 20-тата минута угасва. Продухах трасетата от резервоара до горивния филтър, както и трасето за връщащата нафта. Отворих резервоара и изчистих фитъра, който се намира там (имаше доста болкук). Нищо от това не помогна и проблема продължава. Реших, че може да е датчик на КОХ на колянов вал. Оказа се, че дори да го изключа електрически колата не гасне, а само светва чек лампата. Проверих и датчика на маховика, както и всички релета, бушони, кабели и куплонзи. Никъде нищо. Помощ, дайте идеи какво друго може да е?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юни 2019 - 23:57

А за записани грешки провери ли ?

Щом гасне, значи горивото се прекъсва. А щом си почистил всичко, остава да е клапанът на помпата или токът към него. В помпата влиза една букса, извади я , почисти я със спрей, виж има ли резултат.

не знам на рейл-а имаше ли датчик за налягане, мисля че имаше - извади му и неговата букса и по същия начин почисти.

Ако има малко място за игла, може да пробваш да посъбереш контактните площи на пиновете една към друга.

Все неща, които на първо време не изискват пари.... е освен за един спрей.

След това ако нямаш ОП-ком, помоли някой с такъв, да закачите да видите всички ли температури ги показва вярно. На охлаждаща течност, на околна среда, на входящ въздух и т.н.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 юни 2019 - 00:02
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 09 юни 2019 - 14:20

При омегата ми беше подобен случай. Започна да гасне в движение и когато си поиска палеше (2-3 случая). Един следобяд в егати жегата загасна на светофара на 6-то РПУ, айде репатрак и пред блока. На другия ден извиках един гаражен майстор да види за какво иде реч и тя си запали от раз и така докато ме остави в Симеоново. Дръпнах я с колегата до един сервиз и се оказа заминала бензинова помпа. Смениха помпата (в резервоара) и повече не ми е правила ядове. Така беше и с още по-бившият ми форд, но там прекъсваше връзката до помпата. Пуснаха ми други кабели и нещата заспаха.
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 юни 2019 - 15:30

На Z17DTR няма помпа в резервоара. Предполагам, че не свети и чека.
Отговори

argento_ снимка argento_ 09 юни 2019 - 17:22

Благодаря на всички включили се. И помпата почистих днес, но проблемът остава. Утре ще го закарам в отиризиран сервиз на доагностика. Ще пиша, когато има резултат за слеващите с подобен проблем.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 юни 2019 - 20:36

 argento_, на 09 юни 2019 - 17:22, каза:

Благодаря на всички включили се. И помпата почистих днес, но проблемът остава. Утре ще го закарам в отиризиран сервиз на доагностика. Ще пиша, когато има резултат за слеващите с подобен проблем.


Направи една диагностика с педалите да кажеш какви грешки има записани. Може да спестиш някой лев. Нищо не ти пречи.
Отговори

argento_ снимка argento_ 10 юни 2019 - 18:37

 Ne6to Smisleno, на 09 юни 2019 - 20:36, каза:

Направи една диагностика с педалите да кажеш какви грешки има записани. Може да спестиш някой лев. Нищо не ти пречи.

Пробвах диагностика с педалите, показа само ecn 033529.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 юни 2019 - 18:39

Датчик колянов вал. И не е на КОХ, много моля, а на Хол.
Хайде сега много изчерпателно и внимателно да разкажеш какво си правил около този датчик. Сменил ли си го, ако да- с какъв е в момента?

А, сега видях, че си от София. Е що не си звъннал още? Виж си лс-то.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 юни 2019 - 18:45
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 юни 2019 - 14:53

Така, работата се изясни. Датчик колянов вал спира да дава импулси когато мотора стигне около 70 градуса. След като е загаснала така и върти на стартер показания на тоя датчик няма. Когато поизстине се появяват и колата си пали и си работи докато не вдигне пак към 70 градуса. Смяна с нов и колата е отново в играта:-)
След като огледах стария датчик подозирам, че е някакво прекъсване вътре, а не изкривяване на корпуса. Ще го разбера по- късно като го сваря на котлона.

Стария датчик вече е сварен. От 40 градуса нагоре съпротивлението на бобината нараства и при 45 градуса веригата става с безкрайно голямо съпротивление. Като се охлади до около 30 градуса се оправя. Така че работата е ясна окончателно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 юни 2019 - 12:26
Отговори

argento_ снимка argento_ 05 юли 2019 - 11:03

 tisho.74, на 11 юни 2019 - 14:53, каза:

Така, работата се изясни. Датчик колянов вал спира да дава импулси когато мотора стигне около 70 градуса. След като е загаснала така и върти на стартер показания на тоя датчик няма. Когато поизстине се появяват и колата си пали и си работи докато не вдигне пак към 70 градуса. Смяна с нов и колата е отново в играта:-)
След като огледах стария датчик подозирам, че е някакво прекъсване вътре, а не изкривяване на корпуса. Ще го разбера по- късно като го сваря на котлона.

Стария датчик вече е сварен. От 40 градуса нагоре съпротивлението на бобината нараства и при 45 градуса веригата става с безкрайно голямо съпротивление. Като се охлади до около 30 градуса се оправя. Така че работата е ясна окончателно.


Точно така, tisho.74 ме е изпреварил докато аз наай-накрая се добера до форума. Нямаше да се изясни, обаче без неговата огромна помощ. Невероятен професионалист и разкошен човек. Огромни благодарности към него!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 юли 2019 - 11:24

 argento_, на 05 юли 2019 - 11:03, каза:

Точно така, tisho.74 ме е изпреварил докато аз наай-накрая се добера до форума. Нямаше да се изясни, обаче без неговата огромна помощ. Невероятен професионалист и разкошен човек. Огромни благодарности към него!



Честито и да си караш със здраве.

За пореден път се доказва правилото в електрониката. Загряване-изстиване, загряване-изстиване... и така определен брой пъти и фъшва(което и да е, в случая колянов вал датчик). Най-хубавото е че за такива неща, колата сама си казва какво й е, но докато не се види грешката.... се получава гадаене и се тръгва от далече.

Дано си го черпил достатъчно бира :)
Отговори

argento_ снимка argento_ 05 юли 2019 - 12:35

 Д-и-м-о-в, на 05 юли 2019 - 11:24, каза:

Честито и да си караш със здраве.

За пореден път се доказва правилото в електрониката. Загряване-изстиване, загряване-изстиване... и така определен брой пъти и фъшва(което и да е, в случая колянов вал датчик). Най-хубавото е че за такива неща, колата сама си казва какво й е, но докато не се види грешката.... се получава гадаене и се тръгва от далече.

Дано си го черпил достатъчно бира :)


'Д-и-м-о-в' още бира имам да го черпя. Мноооого бира заслужава той :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg