Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Спортен смукател за корса C16XE

meth3288 снимка meth3288 15 октомври 2011 - 01:49

доколкото знам в България още никой не е отделил средствата , смукателя + изходящ колектор чуква към 130 кончета .. според клипове в нет-а
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 15 октомври 2011 - 10:15

 borochvoro, на 14 октомври 2011 - 23:09, каза:

Някой правил ли е замерване на дино преди/след да се види реалната полза?


Едва ли, мен лично въобще не ме интересува подобно нещо (все пак с комби 1.6......) НО! Радва ме факта, че смукателя не се нагрява при каране, за разлика от фабричния, колата реагира много по-добре на педала на газта, осезаемо по бързо пълни километража и "диша" по-добре. Разбира се това, което съм написал е конкретно за моя случай и е в комбинация със спортен филтър, махнат катализатор, изведени навън картерни газове, променена изпускателна система с ремус накрая, леко модифициран софтуер и т.н. И пак да кажа за конете при 6200 оборота на този двигател, едва ли имат някакво значение...
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 25 октомври 2011 - 14:28

Здравейте колеги. Искам да питам и за моя мотор дали може да се направи нещо..
знам че блока е същия като на ц16хе х16хе моторчето е Z18xe
та идеята за по-натам ми е такова нещо със филтър генерация и хубава настройка, мисля че ще дърпа доста доволно..

тя и сега си е супер 160 по каквото и да е нанагорно може да си ги държи, но друго си е като се пипне, но няма да е сега че предполагам ще ми се увеличи и разхода, а сега си харчи малко, та като съберем достатъчно парички за тея работи и да може да си я карам със 100 октана с добавка ще има смисъл и от това :)
иначе z18xe какво може да се направи по него
изпускателния колектор същия ли е като 16хе 4-2-1? и по размер ??
Отговори

Гостmoto_sport_* 25 юли 2012 - 17:39

можели да попитам от какъв материал се изработва и с каква дебелина трябва да е
Отговори

cancara снимка cancara 29 януари 2013 - 16:33

колеги важно ли колко милиметра трябва да материала,намерих си супрена ламарина с дебелина 0,8мм и се чудя дали ще е проблем.
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 29 януари 2013 - 22:20

0.8мм според мен е много тънка ламарина. Тя не се ли гъне както си иска? По-принцип самоделките ги правят с 4-5мм алуминий, а оригиналната е доста масивна, но не съм се сещал да я измеря...
Отговори

cancara снимка cancara 30 януари 2013 - 10:07

колега и на мен ми се струва че е танка но не мога да намеря по дебеличка.
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 30 януари 2013 - 10:17

 cancara, на 30 януари 2013 - 10:07, каза:

колега и на мен ми се струва че е танка но не мога да намеря по дебеличка.


0,8 е супер малко. Моя беше от 3мм, като на мястото на болтовете, дето се монтира към долната част на смукателя бях сложил и тръбички, за да не се огъне, като се стегне. А пък какво ще рече "немога да намеря"..? Продават се материали всякакви... Още повече кой ще ти го изработва смукателя? Защо не го попиташ него за материал? Дай на някой майстор размерите, кажи му какво искаш, ще ти изработи и щуцерите и смукателя и материала ще е от него и ще ти струва 100 лева примерно. Незнам как ей така се косиш, че "неможеш да немериш", то на улицата примерно няма как да немериш. Не се обиждай, ама тръгнал си да правиш нещо, пък спънка ти е най-елементарното. Несериозно е.
Отговори

cancara снимка cancara 30 януари 2013 - 12:06

братле на всякъде сам питал намерих 4мм но не дават малко парче.а от о,8 имам много а за изработката на смукателя мисля аз да си го правя.намерих си дросел имам и щуцери.ще направя детайлите и ще пробвам да видя как ще е на здравина.ако не стани ще продължа да търся материал.
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 30 януари 2013 - 12:19

според мен с тия 0.8мм ще се гъне както си иска и въобще няма да можеш да го стегнеш към колектора понеже ще се смачка.
Отговори

cancara снимка cancara 30 януари 2013 - 21:28

днеска нарязах ламарината утре ще я запоя и ще видя как ще стане като здравина,мисля да пусна по една тръбичка отвътре където ще минават болчетата за захващането да стане по здраво.
Отговори

cancara снимка cancara 02 февруари 2013 - 18:42

колеги не знам дали за вас тези 0.8мм са (меки),но аз лично не можах да я изрежа защото като пробвах стопих една бургия,пробвах се и с зегито но на ножчето зъбките му паднаха като на стар пенсионер.и сега съм я дал на лазер,но рязане.;)
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 05 февруари 2013 - 11:01

 cancara, на 02 февруари 2013 - 18:42, каза:

колеги не знам дали за вас тези 0.8мм са (меки),но аз лично не можах да я изрежа защото като пробвах стопих една бургия,пробвах се и с зегито но на ножчето зъбките му паднаха като на стар пенсионер.и сега съм я дал на лазер,но рязане.;)


Никой не е споменавал, че ламарината, която имаш е мека. Това, че е стоманизирана или закалена, не я прави подходяща, даже напротив. Важно е за материала как се разширява при смяна на температурите, как се заварява и т.н. Питаш ни дали е подходяща според нас, казваме ти, че не е. Ти щом смяташ, че е супер за целта, действай. Успех с начинанието!
Отговори

Делиов снимка Делиов 20 февруари 2013 - 15:55

Изчетох темата, но никъде не видях точните размери за изработката му... Постнали сте някакви чертежи - по тях ли да се ръководя? От алуминий ли се прави ? Дебелина 4мм ?
Мнението беше редактирано от Делиов: 20 февруари 2013 - 15:59
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 20 февруари 2013 - 18:02

Намерих профил квадрат 80х80 мм и е дебело 4 мм . Резнахме го от едната страна на 270 мм другата на 260мм заради ъгъла (зависи от колата) Направиха ми на лазер планка за дросела и затапих дупката на егр която е на старото му място .
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 21 февруари 2013 - 14:15

 Делиов, на 20 февруари 2013 - 15:55, каза:

Изчетох темата, но никъде не видях точните размери за изработката му... Постнали сте някакви чертежи - по тях ли да се ръководя? От алуминий ли се прави ? Дебелина 4мм ?


Явно нищо не си прочел, в темата има ВСИЧКО необходимо и като информация и като размери! Я виж пак и кажи кой размер точно те притеснява? А и защо мислиш, че някакви милиметри, с изключение на отворите и мястото на монтаж на дросела, имат някакво значение? И с 5см. по-дълга да направиш кутията няма да сбъркаш, стига да имаш място под капака.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от baidimitar: 21 февруари 2013 - 14:19
Отговори

becinko снимка becinko 04 април 2013 - 12:58

Колеги, който е правил този колектор и е ходил да му го режат на лазер случайно да има готов чертеж на AUTOCAD или CorelDraw ?

Поздрави!
Отговори

venom91 снимка venom91 13 август 2013 - 23:22

аз продавам такъв.. някой ако има нужда да свирка.. :)
Отговори

Андреан снимка Андреан 13 август 2021 - 09:05

Може ли чертеж за Спорния всмукател,аз съм със Х16ХЕ предполагам че са еднакви.Благодаря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg