Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Опел астра Ф датчик дроселова клапа

Lafa снимка Lafa 12 март 2017 - 11:17

Здравейте имам проблем с астра 1.6 16 екотек комби пълна инжекция 74 кв 1995 година в оборотите между 1200 и 2000 колата не може да се изреже глъхне казаха ми че датчикът (потенциометър) на дроселова клапа не работи а трябва да е сменян в сервиз на опел свалихме дросела и се оказа че е чисто нов обаче от 1.6 моно инжекция имат ли някаква разлика двата.
Колата ходи на 3 диагностики но не успяха да я свържат в единият сервиз казаха че компютърът е за смяна колата дала ще работи ако е от него .
При изваждане на буксата на инертният датчик за дросела и подаване леко гас колата гасне от там стигнаха до заключение че е потенциометъра и че сместа е бедна моля по запознатите с тия коли да дадат някакъв савет благодаря
Отговори

Коцето снимка Коцето 12 март 2017 - 16:12

На диагностика на живи данни тоя датчик се вижда идеално дали работи и как работи, дори няма нужда двигателя да е запален.
Отговори

Lafa снимка Lafa 13 март 2017 - 04:26

Пробвана е на три диагностики и на трите не може да се свърже с компютърът.... Прегледана е буксата няма окис всичко е наред препоръчаха ми да сменям компютъра и да опитаме отново
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 март 2017 - 10:17

Това е кофти, но ако компа не я "вижда" трябва да вади грешка защото преди всяко палене проверява всеки датчик. Другия вариант е да се провери опроводяването между компа и датчика.
Отговори

Lafa снимка Lafa 13 март 2017 - 14:35

Забелязах че на смукач когато е колата върви перфектно проблема го няма днес ще пробвам с окасяване на първите пинове на буксата и ще видя каква грешка ще покаже на таблото
Отговори

Lafa снимка Lafa 13 март 2017 - 16:16

На самодиагностика ми дава грешки 12,34,15,22 някакви предположения ако е възможно благодаря
Отговори

Lafa снимка Lafa 13 март 2017 - 16:30

15 Coolant Temperature Sensor (CTS) High voltage , 22 Throttle position sensor Low voltage , 34 Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve Voltage too high
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 март 2017 - 17:37

Добре, според мен при всички тези грешки има два варианта:
1. или наистина ЕКУ-то се е скапало
2. или проблем в кабелния сноп
Второто с мултицет и малко играчка от майстора лесно се установява.
Отговори

Lafa снимка Lafa 13 март 2017 - 17:55

Ако може информация и снимка къде се намира ЕКУ кабелите мога да ги прозвъня сам занимавам се с електроника и има ли различни модели екута за този двигател и година
Отговори

Silencer снимка Silencer 13 март 2017 - 19:11

Потенциометрите на моно и пълна инжекция са РАЗЛИЧНИ!!! :pardon:
9 години моно, пробвал съм го това, само от пълна инжекция търси. Имат разлика дори и външно да са 1 към 1.
Мнението беше редактирано от Silencer: 13 март 2017 - 19:15
Отговори

боян-м снимка боян-м 13 март 2017 - 21:02

 Lafa, на 13 март 2017 - 17:55, каза:

Ако може информация и снимка къде се намира ЕКУ кабелите мога да ги прозвъня сам занимавам се с електроника и има ли различни модели екута за този двигател и година

Компютъра е под кората в колоната от към пасажера, малко под жабката в дясно. Двата извода на TPS-а са свързани на пин D5- син цвят и D8-чернобял.Третия е свързан с EGR-а и температурния датчик на охладителната течност. Точно на тези трите за които ти дава грешки.
Мнението беше редактирано от боян-м: 13 март 2017 - 23:09
Отговори

Lafa снимка Lafa 13 март 2017 - 23:35

Благодаря ще проверя окабеляването ще сменя датчици и след това ако няма промяна конпютър ще пиша резолтатите дано да са положителни
Отговори

Lafa снимка Lafa 17 март 2017 - 07:46

При изваден датчик на дроселовата клапа и датчик за температурата колата работи няма глъхнене като запаля е на ниски обороти като дам гас остават виски но се реже при вкарване на който и да е от двата датчика пак се проявява проблема изтеглих аутодата много ми помогна .
измерих инсталацията по схемата от нея няма нищо общо с моите схеми няма късо когато се събудя ще измеря и датчиците и ще сравня от аутодата поздрави
Отговори

Lafa снимка Lafa 05 април 2017 - 21:47

Оказа се че датчика на дроселовата клапа е обратен в сервиз на опел са сложели грешен и не подаваше информация на компютъра проблема е решен поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg