Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Скърца отляво , отпред

Angelinoff снимка Angelinoff 19 април 2007 - 11:43

Значи на бавна скорост (20-25) км потропва и като бутам колата на страни(люлея я спряла) пак тропа .. чува се откъм вътрешното каре (към скоростите) , но на пълен завой нищо не тропа - в смисъл не дава признак на сдухано каре.

На висока скорост нема нищо . :n055:

ПП. маншоните са здрави .. дори не са напукани.
Отговори

b_ivanov снимка b_ivanov 19 април 2007 - 12:37

Паразитен хебел беше при мен.
Симптомите ми бяха като твоите: на ниска скорост тропа сякаш нещо се откачило отпред и то главно когато колата се разтресе не отвесно ами по-скоро на страни.
Бая пари ми взеха, но май зависи от модела.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 19 април 2007 - 12:46

Колега , запознат ли си какво е това , че на мене не ми говори нищо ?

Опасно ли е да карам така ?
ПП. вчера се разтропа така ... преди немаше грижа.
Отговори

Гено снимка Гено 19 април 2007 - 13:11

Angelinoff, на Apr 19 2007, 11:43 AM, каза:

Значи на бавна скорост (20-25) км потропва и като бутам  колата на страни(люлея я спряла) пак тропа .. чува се откъм вътрешното каре (към скоростите) , но на пълен завой нищо не тропа - в смисъл не  дава признак на сдухано каре.

На висока скорост нема нищо . :n055:

ПП. маншоните са здрави .. дори не са напукани.
 

да не си счупил биелетка?
не знам как са на Корсите, но сигурно се вижда
Отговори

zeifod снимка zeifod 19 април 2007 - 13:14

Не знам какво е хебел ама при мен тропа така от лагера на амортисьора.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 19 април 2007 - 13:28

Ми лежех под колата нищо видимо счупено няма ... А пък и тия потропвания не оказват никакво влияние на волана (луфт, вибрации и т н )
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 19 април 2007 - 13:38

Angelinoff, на Apr 19 2007, 01:28 PM, каза:

Ми лежех под колата нищо видимо счупено няма ... А пък и тия потропвания не оказват никакво влияние на волана (луфт, вибрации и т н )
 



Накрайник , шарнир , тампони на носача , разхлабен лагер на главината ( или заминал).Ако е биалетка ще ти се люшка предницата странично и ще е нестабилна.Биалетите са всъщност тампоните на стабилизиращата щанга на предницата.
Отговори

Swing снимка Swing 19 април 2007 - 14:22

Кормилните системи с рейка нямат паразитен хебел, така че Корсата няма такова нещо. Биалетки също няма. Стабилизиращата щанга е закрепена към едната част от носача с две U-образни планки.
На мен проблема ми прилича на преден лагер. Вдигни я на крик, подпри стабилно, разклати колелото и ще видиш дали е това. Ако не е, сваляш гумата и почваш отново с разклащане да проверяваш всичко по окачването. Предполагам, че ще откриеш проблема. Успех! :n055:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 19 април 2007 - 14:26

Мерси колега ! Ще видя този уикенд ще я надигна . После ще докладвам.
Пфу , как ме наплашиха с тия хебели .. какви ли не цени видех .
:n055:
Отговори

Мишо снимка Мишо 19 април 2007 - 15:28

И аз имам същия проблем след влизане със 100 в една Зверска дупка... Тея дни ще влиза в бокса да я погледнат. Ще пиша като видят майсторите какво съм успял да строша :n055:
Отговори

eftimov-vectra снимка eftimov-vectra 19 април 2007 - 15:38

аз имах сащтия проблем и на края излезе шарнир
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 20 април 2007 - 07:40

Мишо, на Apr 19 2007, 03:28 PM, каза:

И аз имам същия проблем ...

Айде ще чакам да кажеш какво е . :n055: Аз немам никакви инструменти освен няколко гаечни ключа клещи и отверки , но се замислям дали да не си купа ... Тука цените в сервизите са НЕнормално високи просто. Не ми се мисли колко ще ме ожулат за смяна на накрайник примерно, след като 30 евро са земали на колега за реглаж на предница...

:doh:
Отговори

Мишо снимка Мишо 20 април 2007 - 10:14

Колега сега като прочетох по-внимателно първия ти пост, видях че при теб хлопа и при разклащане отпред - при мен това го няма. Все пак ще споделя какво са открили майсторите... но не знам точно колко скоро ще стане, че е малко сложно с времето там работата :n055:
Отговори

Kupe снимка Kupe 22 април 2007 - 09:42

Абе точно такова тропане е на биелетка, само дето не зацепвам защо с по-висока скорост изчезва. Биелетката трябва да започва от края на успокоителната щанга, една тънка. Хвани я с ръка, и 2ма да разклатят колата на страни. И сам ще усетиш дали е от нея.
Паразитния хебел, качваш я на бордюр само от едната страна и лягаш под нея. Той ти е от дясната страна, като си легнал и гледаш нагоре се пада ляво. Хващаш кормилните щанги и почваш да ги клатушкаш. При него луфт не трябва да има грам. Ама след като тропа отляво.... на дали е той.
Ако ти е лагера.. абе не ми се вярва да е лагера. Провери биелетките! :b070:

А биелката тропа все едно ти е разкачено нещо отпред и секи момент ще се разпадне :) И особено при неравности леки!

Ако колегата с Омегата кадето е дал много пари да се беше обадил :beer: Нямаше да му е толкова скъпо :beer:
Отговори

Swing снимка Swing 22 април 2007 - 11:13

За втори път ще го напиша в тази тема - Corsa B няма нито биалетки, нито паразитен хебел :beer:
Отговори

Kupe снимка Kupe 22 април 2007 - 11:51

Хмм.. съжалявам, мислех, че е като кадет, омега, вектра :b070:
Отговори

b_ivanov снимка b_ivanov 24 април 2007 - 13:32

Честито на мен!
След като смених паразитен хебел преди 6 месеца когато ми тропаше от дясно
сега ми се разтропа пък предницата от ляво. Дали е биелетка?
АМАН от ДУПКИ.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 19 юли 2007 - 10:58

Малко подновявам темата . Това потропване сега прерасна в скърцане . като натискам предницата амортисьора не е , той си съска. Няма вибраций по волана. на място като въртя волана бавно се чува това скърцане и като карам с бавна скорост (до 40) пак поскръцва. Иначе не люлее , не изглежда наклонена на някоя страна , не носи .


Ще пътувам 1100 км след 2 седмици . Дали ще бера ядове ? ОТ какво може да е тая простотия? :icon_redface:
Отговори

Тони снимка Тони 19 юли 2007 - 11:35

При мене цялата работа беше от тези тампони :
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Изглеждат адски наслоени с мизерия ,тва е щото ги мазах с графитна смазка ,иначе впъреки,че бяха чисто нови пак скрърцаше като каруца...
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 19 юли 2007 - 11:52

 Angelinoff, на Apr 19 2007, 12:43 PM, каза:

Значи на бавна скорост (20-25) км потропва и като бутам колата на страни(люлея я спряла) пак тропа .. чува се откъм вътрешното каре (към скоростите) , но на пълен завой нищо не тропа - в смисъл не дава признак на сдухано каре.

На висока скорост нема нищо . :icon_redface:

ПП. маншоните са здрави .. дори не са напукани.


Хммм, при ниска скорост обикновено тропа шарнирен болт ....

Вдигни едно след друго и двете колела на крик, хващаш гумата здраво с две ръце и клатиш яко в посоките север-юг и изток-запад. Ако има луфт, макар и нищожен - там е проблема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg