Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Сипах добавка да инфекцион и .....

hristobote снимка hristobote 12 октомври 2007 - 10:32

Вчера вечерта сипах бензин А95 догоре в резервоара и реших да сложа една добавка за почистване на дюзите на инжекциона. Защото карам само на газ и ползвам бензина само за палене.
Та реших да мина 50-60 км градско на бензин за профилактика.
Но ....
На излизане от бензинастанцията започна да ми глъхне колата, по околовръсното усетих че не качва над 3-3500 оборота , стои като затапена. С две думи хич на ми харесваше.
Прибрах се у нас и в гаража я изфорсирах малко за да "светнат" инжекторите и угасих.
Днес сутринта .... това не е същия двигател. Запалих като дизел , дресе се цълата май не работи един цилиндър (знам ли ??). Доката загрее беше страшна работа. Обаче като обърна на ГАЗ никакви проблеми, пее моторчето.
За капак светна и лампата за общ проблем в електрониката. Звъннах на майстора да г попитам кога ще ме "закачи" на компютъра и да му се оплача. А той ми каза , че съм задръстил дюзите от боклук в резервара и добавката и да ида в понеделник да ми оправи инжекторите. Успокои ме, че на газ нямало да има проблем да си карам така.
Дали някой е ял такова дърво с добавка или просто наистина ми е станал бензина на боза !????!!!
Отговори

fanatic снимка fanatic 12 октомври 2007 - 10:40

Ако добавката е подхванала боклука по филтри и бензинопроводи и резервоара май така е станало. Имам същия проблем в момента. Смяна на филтър, може би чистене на дюзи помага. Аз лично първо ще пробвам с извънградско каране по високи обороти за дълго време и ако не изчисти при това пътуване инжектори и така...
Отговори

hristobote снимка hristobote 12 октомври 2007 - 10:49

 fanatic, на Oct 12 2007, 10:40 AM, каза:

Ако добавката е подхванала боклука по филтри и бензинопроводи и резервоара май така е станало. Имам същия проблем в момента. Смяна на филтър, може би чистене на дюзи помага. Аз лично първо ще пробвам с извънградско каране по високи обороти за дълго време и ако не изчисти при това пътуване инжектори и така...

Лошото е , че аз нямам Високи обороти вече. Над 3500 все едно съм с ограничител .... Голяма олигорения , ама ще се боря :)
Отговори

RACER снимка RACER 12 октомври 2007 - 15:49

я драсни името на добавката-да знаем горе-долу за кво става въпрос
Отговори

Peshe снимка Peshe 12 октомври 2007 - 17:10

Резервоарът ти е бил пълен,ама яко пълен с..... да не казвам с какво..
Аз примерно ползвам редовно на всеки 5-6 резервоара добавка за почистване на инжекцията и освен положителен ефект друго не съм забелязал.Разбира се преди 2 години ми се наложи да сменям датчика за нивото на бензина и тогава ме посъветваха да изчистя основно целия резервоар от тинята в него.От известно време пък зареждам само от тоя новия бензин на Еко-Елада 95+ май беше..и ефекта е много добър.Бензина си има допълнително добавки в него за почистване и за по-лесно палене зимата.
Лошото при тебе е,че сега ще трябва основно почистване на цялата система....За това майсторите не препоръчват използването на каквито и да е добавки за по-старите коли.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 12 октомври 2007 - 20:11

И аз трябва да сменям горивен филтър:(

Само да добавя че от "предозиране" на добавката и аз имах проблеми с мойта кола
Отговори

doolettle снимка doolettle 12 октомври 2007 - 21:15

 RACER, на Oct 12 2007, 04:49 PM, каза:

я драсни името на добавката-да знаем горе-долу за кво става въпрос

не е от името на добавката а от това че явно върши няква дребна работа. Аз от окло 2 месеца съм само на бензин + червен редекс като преди това смених дюзите (щото си имах други) но неоткривам никва разлика (дори може би леко отрицателен ефект). когато е студена реагира с 2-3 сек закъснение което си го обяснявам само с недобро разпръскване. аве истината е да се просвирят дюзите на ултразвук- другото е само занимавка.
Тия добавки са само за профилактика на вече изчистени дюзи и то при условие, че резервоара и горивопроводитв са идеално чисти. Да не говорим, че е създадена само за каране на бензин т.е. да чисти нагара повърхностно. Колкото и да ги чистим тия дюзи, щом караме основно на газ и само палим на бензин- дюзите ще са в :thu: !!
сега колега иди и си изчисти дюзите на ултразвук и си смени горивния филтър. Според мен няма смисъл да слагаш почистващи добавки ако си караш на газ. От разликата в цената бензин/газ + цена на добака (а в някои случаи и горивен филтър)почти се събира едно чистене на ултразвук. Аз лично повече няма да правя тая грешка щото и свалените дюзи които също бяха третирани с редекс си бяха в :mhihi:
успех
Отговори

Любчо снимка Любчо 13 октомври 2007 - 19:17

Те добавките ги дават да се карат на постояни високи обороти ама ние сме си българи !
Отговори

hristobote снимка hristobote 15 октомври 2007 - 09:07

 Любчо, на Oct 13 2007, 07:17 PM, каза:

Те добавките ги дават да се карат на постояни високи обороти ама ние сме си българи !

Не , че сме българи е проблема. Истината е че повечето добавки имат информация заблуждаваща потребителя.

Та какво стана при мен.... Добавката ми е "дигнала" всичкия боклук от резервоара и набила в дюзите.
Равносметката:
Нов филтър 18 лв.
Продухване на ултразвук 50 лв.
Промиване на резервоара и труд 20 лв.
Нов бензин за 30 лв. (стария не искам да го виждам на боза е)
Бензиновата помпа започна да свири яко, но за сега няма да я сменям турската е 100 лв. или Бош за 380 лв.
Отговори

npartulov снимка npartulov 30 ноември 2007 - 16:41

Здравей колега аз също го ядох това дърво с добавката за почистването на дюзите и на боклуците в горивната система, и найстина и на мен всичко от резервоара и всичко по тръбите ми отиде в дюзите. След това трудно ми палеше колата и ми работеше все едно е на 3-три цилиндъра. Отидох в сервиза на Опел в Пловдив и там ми почистиха дюзите всичко става за 4-ри часа работа излезнами 40 лв. за 4-те дюзи за почистване.
И след това нямах никакви проблеми както и до сега. Но след почистването се прави и настройка на дюзите.
Отговори

simovd снимка simovd 15 ноември 2012 - 14:49

Колеги, да разбирам ли че една такава добавка предназначена за разреждане на 40 литра бензин ако я сложа в 10 и карам на прекъсвач ако трябва, само ще ми създаде повече проблеми... аз имам проблем с ниските обороти, още не си заслужава ултразвука но е дразнещо като натиснеш газта рязко колата забива и чак след 2000 оборота дърпа нормално. Мислех си за тази добавка но ако наистина прави такива проблеми май не е добра идея?
Отговори

barezz снимка barezz 15 ноември 2012 - 15:39

И аз съм правил тази грешка с добавката. И вече НИКОГА добавки!
Цената на 30литра бензин 80лв + добавка 10-15лв е колкото едно чистене на дюзи на ултразвук 4*20лв+20лв за работа=100лв. Но ефекта от ултразвука поне е гарантиран.
Отговори

Никсън снимка Никсън 15 ноември 2012 - 15:41

Здравей колега , качеството на добавките варира като всичко в живота / например храната / ... твърде относително е .Добавките се ползват като поддържащ елемент при относително чиста и изсправна система . Има няколко доказани фирми - SONAX , CASTROL , BARDHAL ... за другите без коментар . Ако отдавна не си слагал добавки, почистването на системата е малко по-специфично . С една дума - в Бг. може да заредиш всичко ... от световно-неизвестни формули на горивата до метални частици от разнебитените колонки по бензиностанцийте . Поздрави и Успех .
Мнението беше редактирано от Никсън: 15 ноември 2012 - 15:45
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 15 ноември 2012 - 16:14

аз съм слага 2 пъти добавки.първата я бях купил от варна карс втората беше от петрол.не съм имал проблем, и двата пъти смених горивния филтър профилактично.а и добавките ги слагах концентрирано в не повече от 20л бензин.ефект от тях не съм усетил
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 17 ноември 2012 - 08:18

На всичките си коли съм слагал редекс и само положителен резултат съм наблюдавал, за това ще споделя моя опит.
Астрата ми (50 хил км) след близо 1 година само градско и се бяха затлачили дюзите - неравномерен празен ход, лека мудност при ускорение. След 1 шише редекс на цял резервоар колата се оправи.
На жена ми клиото (80 хил км) беше с кошмарен според мен празен ход - притрисаше (като астрата но повече), сутрин при първо палене не работеше равномерно. Пак 1 шише на един резервоар и се оправи.
Понеже тази процедура я правих скоро и на двете коли мога да кажа че и на двете се случи едно и също - след около 150-200 км грдско взе да си личи ефекта. След целия резервоар се бяха оправили напълно.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 17 ноември 2012 - 14:19

Действат си добавките.Само дето не са предназначени за задръстени от боклуци резервари. Та ако някой иска да сложи на по-старата си кола е добре да си измие резервара преди това. Няма как да се измисли толко умна добавка която да разтвори боклука само в дюзата,а в резервара да не го закача.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 17 ноември 2012 - 15:39

С добавки или присадки за гориво, съм имал само проблеми, така че никакви добавки в горивото, а редовно сипване на качествено гориво.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 17 ноември 2012 - 16:03

И аз да добавя нещо от личен опит. За всички, които карат на газ и подържат минимално количество бензин в резервоара: НИКОГА НЕ ЗАРЕЖДАЙТЕ БЕНЗИН ПОВЕЧЕ ОТ 10-15 ЛИТРА. При продължително каране с минимално количество бензин в резервоара, особено колегите с обикновени газови уредби, по стените на резервоара се натрупват мизерии и при зреждане на повече бензин (особено пък с добавки) всичко се набива в помпата, затлачва филтъра и дюзите. Това, че си минал само с чистене на дюзи си е късмет, защото аз на астрата сменях и горивната помпа. А относно мътния бензин, който си изкарал от резервоара, налей го в 5 или 10 литрови бутилки от минерална вода и го остави няколко дни да се утаи. После внимателно го източи с тънък маркуч или шлаух. Така няма да го изхвърлиш всичкия, че си е цифра все пак.
Отговори

kolin 4 снимка kolin 4 18 ноември 2012 - 14:40

Здравейте Колеги!За всички които карат на газ,един съвет от доброто старо време.Заредете си бензин, но в ТУБА! Оставете го да отлежи,10-15 дена и тогава внимателно го прелейте в резервуара.Знаете че всичко отлежало е добро!И още нещо-не забравяйте есента и зимата да да слагате по малко спирт в бензина-1л на 40л. бензин,през 1-2 зареждания.Спирта разтваря водата (конденса) на дъното на резервуара и така се избягва неговата корозия.Колкото до добавките-при чиста система те не вредят.По-евтините съдържат само керосин(газ за горене)!Успех на всички!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg