Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

тунинг на Астра Г X17DTL 68 h.p

spacer снимка spacer 18 януари 2011 - 22:21

Здравейте, колеги!

Има ли смисъл от тунинг на немския мотор на Астра Г?
Мотора е 68 коня, версия X17DTL.
Поразгледах няколко сайта, но никъде нямаше този мотор с опция за тунинг, та въпроса ми е дали е възможно въобще?
От Велико Търново съм, и ако някой знае читав майстор, моля за информация.
Препоръчаха ми и този сервиз в Русе:
http://www.vrperformance.net/index.php?opt...9&Itemid=65

Ако някой е чувал нещо, ще съм благодарен!
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 19 януари 2011 - 20:35

Чесно казано според мен не си заслужава колега. Няма смисъл да мъчиш двигателя- не е създаден за такива цели. :newsm05_41:
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 20 януари 2011 - 14:07

Невъзможни работи няма колега,но като цяло,ако искаш повечко коне,аз бих те посъветвал да преминеш на варианта със смяна на двигателя... ще си спестиш много нерви и пари.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 20 януари 2011 - 14:42

Аз доколкото съм запознат този двигател не може да се чипосва и остават вариантите със спортния филтър и генерация. Не знам дали ще се усети изобщо някаква промяна ако го правиш :biggrin:
Гуджо ми споменаваше нещо за смяна на турбината с по-голяма(ставала от някаква кола) , но тогава ще се озовеш в една голяма турбо дупка(поне според мен) и ще има сила само в обороти над 2500 :no:
Отговори

Jasper80 снимка Jasper80 20 януари 2011 - 18:26

Колега не се занимавай с глупости.Не си струва разходите ,а и ефекта няма да е кой знае какъв.
Отговори

spacer снимка spacer 23 януари 2011 - 21:23

Здравейте колеги ,

Благодаря за мненията, а сега да ви кажа резултата от процедурата.
Промяна на софтуера, която се състоеше в качване на горивото с 11 мг, отне ми 7 минути и ми качи с около 20 коня и 40 нютон метра.
Осезаема разлика във вървежа, колата вече набира и на 4-та и 5-та скорост, много по-пъргава и динамична.
Препоръчвам го на всеки, а за тези които твърдят, че няма смисъл, не може, не си струва и т.н-не сте прави.
Продедурата, пак казвам, ми отне 7 минути-ремапване на софтуера, и около 20 минути диагностика в движение.
Допълнително, след като ми вдигна горивото мога да си навия турбото до около 1,15-1,20 бара (сега е 1,02), което ще качи сигурно 7-8-10 коня над сегашните вече почти 90.
Струваше ми 200 лв + пътни разходи до Русе.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 януари 2011 - 21:26

Тия коне как ги измери? :drinks: Може ли и на мен да ми вдигнеш бензина и да кача 20-30 коня?
Отговори

boichev снимка boichev 24 януари 2011 - 20:02

 spacer, на 23 Jan 2011, 21:23, каза:

Здравейте колеги ,

Благодаря за мненията, а сега да ви кажа резултата от процедурата.
Промяна на софтуера, която се състоеше в качване на горивото с 11 мг, отне ми 7 минути и ми качи с около 20 коня и 40 нютон метра.
Осезаема разлика във вървежа, колата вече набира и на 4-та и 5-та скорост, много по-пъргава и динамична.
Препоръчвам го на всеки, а за тези които твърдят, че няма смисъл, не може, не си струва и т.н-не сте прави.
Продедурата, пак казвам, ми отне 7 минути-ремапване на софтуера, и около 20 минути диагностика в движение.
Допълнително, след като ми вдигна горивото мога да си навия турбото до около 1,15-1,20 бара (сега е 1,02), което ще качи сигурно 7-8-10 коня над сегашните вече почти 90.
Струваше ми 200 лв + пътни разходи до Русе.

Ами Колега, то тогава и аз да пусна повече гориво на моята Астра с Исузу-то 20 коня, налягането и него да вдигна 10 коня, и ставам 112 коня?! Според мен повишената "доза" гориво не вдига никакви коне... :thu: Аз доколкото знам поне за моя мотор (Исузу 82 коня) няма електроника която да управлява турбото и горивната помпа, всичко е механично, мисля че и при твоя (немския 68 коня) също е механично, и няма какво да се ремапне. :confused:

п.п. При Астра Г (Немския) може да има електроника управляваща турбото и помпата...
Мнението беше редактирано от boichev: 24 януари 2011 - 20:28
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 24 януари 2011 - 20:40

 boichev, на 24 Jan 2011, 20:02, каза:

Според мен, Аз доколкото знам, мисля че може да има

Колега, ако не можеш да бъдеш конкретен по-добре не обърквай автора на темата...
Отговори

spacer снимка spacer 24 януари 2011 - 21:13

 boichev, на 24 Jan 2011, 20:02, каза:

Ами Колега, то тогава и аз да пусна повече гориво на моята Астра с Исузу-то 20 коня, налягането и него да вдигна 10 коня, и ставам 112 коня?! Според мен повишената "доза" гориво не вдига никакви коне... :love_opel: Аз доколкото знам поне за моя мотор (Исузу 82 коня) няма електроника която да управлява турбото и горивната помпа, всичко е механично, мисля че и при твоя (немския 68 коня) също е механично, и няма какво да се ремапне. :thu:

п.п. При Астра Г (Немския) може да има електроника управляваща турбото и помпата...



Мисля, че тръгнахме в много грешна посока.
Не искам да споря с вас, просто ви казвам резултатите.
Астрата ми е Г, 99-та година и е с немския мотор, не с Исузу, може би се бъркаш със старата Астра.
Да, турбото е с гейт и не може да се управлява електронно. То не е пипано, може ръчно да се манипулира.
Помпата обаче може.
След ремапването, налягането на турбото не се промени. Остана си 1,02 бара.
Промени се подаването на гориво.
Предполагам, че е пипнат и дебитомера, за да не създава проблеми с променената пропорция въздух-гориво.
Не съм 100% наясно какво точно направи човека с това ремапване, може би са променени и други параметри, но ви казвам резултатите-осезаемо се повиши мощността и динамиката на колата.
Честно казано слабо ме интересува дали ми вярвате или не :confused:
Ако искате продължавайте да си чешите езиците, пуснах темата, за да не се чудят и други като мен дали може или не може, дали си заслужава, колко струва и какви са резултатите.
Смисъл има само, ако колата е с турбо.
Иначе не си заслужава. (за колегата с астра 1.8, който писа малко по-нагоре в темата)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 януари 2011 - 21:19

Покажи разликата от тези коне, замерено на Дино стенд и ти падам на колене :confused:
Отговори

boichev снимка boichev 25 януари 2011 - 07:55

Колега, извинявай ако съм те обидил с нещо. Нямал съм за цел да те обидя. :confused: Сега сериозно, радвам се че колата ти харесва след промените които си направил. Поздрави :thu:
Отговори

Desislav 18Xe снимка Desislav 18Xe 25 януари 2011 - 17:28

Приказки от 1001 нощи...Като един колега който разправяше в темата си,че 1.6 моно 75 коня,с някакви подобрения който и той не знаеша какви,защото стария собственик му казал,че има и била 125 коня......
Колата ти колега може да е живнала малко,ама тия числа който ги говориш са просто твърде пресилени и не обосновани

Ако на дино ти покаже толкова колкото казваш,ще черпя каса бира :)
Мнението беше редактирано от Desislav 18Xe: 25 януари 2011 - 17:29
Отговори

Kondo снимка Kondo 20 февруари 2011 - 22:04

Чип на ТД е способен на мноо повече от 20 коня -тва чисто теоретично.Мноо не верват докат не видят бързо отдалечаващ се черен пушек,но проблема си е така да се каже техен.
Отговори

Shades снимка Shades 21 февруари 2011 - 00:26

Никой не оспорва плюсовете от чипиране на дизел, още повече тези, които караме такива :newsm05_41: . Просто колегата, като всеки минал през кварталния мапер, е заслепен от първоначалната разлика в динамиката и нещо взе да раздава цифрите нашироко. Ремапнатият дебитомер даже няма да го отпочвам :unsure: 20-минутната диагностика в движение просто си представям как някой си е чоплил с Оп-Кома и казва тежко: "Идеалка стана".

Абе напържваме нафтата на МАХ и каквото стане, после може да понавием малко кранчето ... турбото де :unsure:
Отговори

Kondo снимка Kondo 21 февруари 2011 - 02:21

Аз за конкретната кола и мапер нищо не твърдя щот нямам достатъчно инфо.Така, че може и да си прав, а може и да не си. Само като контратеза си представяме,че чипа е краден (софтуер е се пак), качествен и тестван на дино, че дига 20 коня :-). Не очакваме колегата да е навътре с чиповете -се пак и ти в общия случай (ако не оправяш монитори де) не знаеш как бачка монитора пред тебе ма имаш достатъчно акъл да прецениш дали ти върши работа или не.
Но усетих некав нюанс,че някои колеги даже принципно не допускат от тоя мотор , само с чип да се изкарат 20 коня повече, а тука не съм съгласен ма въобще.
Отговори

Shades снимка Shades 21 февруари 2011 - 09:35

Лошо няма, приемаме че чипът е краден и примерно Келеша във Варна го е правил на дино за Астрата на съседа си и е станало уникално. Всичко хубаво, обаче пак ще е правен за КОНКРЕТНА кола, т.е. на всяка друга резултатите ще са далеч от максимално постижимото.
Като отчетем и цената на процедурата, аз залагам на софт от Богомил (Brezel) или някакво китайче ...
Реално съм сигурен, че има резултат, обаче тези 20 коня и 40 нютона :newsm05_41:
Отговори

Kondo снимка Kondo 21 февруари 2011 - 15:50

Прав си,че чипа дава своя макс за конкретна кола.Но ако по колата нищо хардуерно не е правено т.е. тя си е пълен сток е много вероятно да има еднакъв резултат на различни коли щот те заводски са си...почти еднакви.И докат няма дино-графика (реална,а не с фото-шопа:-) или сферка с кола 90 коня секи може да си говори квото иска.Ако тва не е замаскирана реклама на сервиза и колегата е доволен мисля,че темата е изчерпана:-)
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 26 април 2011 - 00:01

 Shades, на 21 февруари 2011 - 09:35, каза:

Лошо няма, приемаме че чипът е краден и примерно Келеша във Варна го е правил на дино за Астрата на съседа си и е станало уникално. Всичко хубаво, обаче пак ще е правен за КОНКРЕТНА кола, т.е. на всяка друга резултатите ще са далеч от максимално постижимото.
Като отчетем и цената на процедурата, аз залагам на софт от Богомил (Brezel) или някакво китайче ...
Реално съм сигурен, че има резултат, обаче тези 20 коня и 40 нютона :newsm05_41:

аз тук в моя край виждам доста коли правени от Брезел и засега резултатите са доста зле,не съм видял нито една кола със софт на Брезел,която да върви поне малко повече от стоковия вариант,а пък да не говорим при дизелите пушаци,счупени турбини и т.н не симпатизирам на никого споделям това което съм видял !
Мнението беше редактирано от Oleg-16V: 26 април 2011 - 00:01
Отговори

djanel снимка djanel 11 декември 2011 - 17:31

 boichev, на 24 януари 2011 - 20:02, каза:

Ами Колега, то тогава и аз да пусна повече гориво на моята Астра с Исузу-то 20 коня, налягането и него да вдигна 10 коня, и ставам 112 коня?! Според мен повишената "доза" гориво не вдига никакви коне... :thu: Аз доколкото знам поне за моя мотор (Исузу 82 коня) няма електроника която да управлява турбото и горивната помпа, всичко е механично, мисля че и при твоя (немския 68 коня) също е механично, и няма какво да се ремапне. :confused:

п.п. При Астра Г (Немския) може да има електроника управляваща турбото и помпата...

астра г 1,7 68 коня става по мощен от 75 коня със сигурност ,само като дадеш газ до край пропушва и набира яко .незнам за разход миля че няма промяна,цената е кам 100 лв и махат някои принадлежности от смуквателите .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg