Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Препарати за почистване на пластмаса, стъкло и салони

WILLY снимка WILLY 17 март 2008 - 22:32

Ако прочетеш внимателно - това е за почистване на кожа с добавен "балсамец" - днес на автомивката намазаха целия салон с някъкъв професионален крем (15 левчета е процедурката) и останах поразен от резултата - кожата потъмня омекна абе стана друга направо.Посъветвахаме след 2 месеца да повторя процедурата
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 17 март 2008 - 23:17

 WILLY, на Mar 17 2008, 09:32 PM, каза:

Ако прочетеш внимателно - това е за почистване на кожа с добавен "балсамец" - днес на автомивката намазаха целия салон с някъкъв професионален крем (15 левчета е процедурката) и останах поразен от резултата - кожата потъмня омекна абе стана друга направо.Посъветвахаме след 2 месеца да повторя процедурата

обади коя мивка, че Аспаруховската уж най-добрата ама немакой знае какъв ефект. Мен ми казаха че е хубаво при много ползване да се маже на месец веднъж поне. Пък и твойта си е мека, мойта явно е била седяла на слънцеи се е поопекла малко.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 21 март 2008 - 20:57

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Е? Някой с опит? Или познат на мивка където наистина да си свършат работата.
Отговори

MasTTeRR снимка MasTTeRR 27 април 2008 - 20:24

Колеги някои може ли да ми каже как да си оправя единия прозорец не иска да се смьква до долу,като 4е ли опира някаде?А и колко струва копчето за ел.стьклата?
Отговори

Владко снимка Владко 27 април 2008 - 23:13

При мене опира лайсната, на която е залепено стъклото, след смяна на стъкло не е залепена както трябва и стои малко под ъгъл, решението е да се залепи наново, ако има възможност да се разлепи цяло де :) Нямам време да отида при някой стъклар да го погледне, пък и досега беше хладно времето не ми беше нужно да свалям до долу. Възможно е по някаква причина същата тая лайсна да ти е крива на тебе. За копче имам едно- дадоха ми го заедно с комплекта машинки казаха че стои на дръжката на пътническата врата, т.е. дублира едното от тия които са до ръчната. Демек същото е като на астра корса и т.н. ако ти върши работа можем да го спазарим някак. Имам и окабеляването за стъклата липсват им само буксите които се включват към машинките(кабелите си стоят с изрязани букси)
Отговори

MasTTeRR снимка MasTTeRR 28 април 2008 - 23:13

Ами колега, на мен ми трябва само едното копче! Кажи ми някаква цена?
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 03 май 2008 - 10:25

тъй тъй, след месеци зорене и питане и проби. Стигнах до следното: от месец някъде вече почти съм с комплект на MA*FRA за почистване и освежаване на кожи, кашонче е с 3 препарата и гъбичка и кърпа. Първото е пяна за почистване, второто е крем за омекчаване и освежаване и последното спрей мляко за хидратиране и по-дълготраен ефект. След голямо пробване и търкане и мазане започна да има резултат. Остана ми само половината задна седалка да третирам и се чудя дали да не пробвам друг продукт който ми препоръчаха горещо на Sonax два препарата(миеща пяна и мляко) за половината пари горе долу идват. Та сега съм във застой, днес ще мажа остатъка с MA*FRA-то и след месец ще взема и сонакса да пробвам и ще кажа.
Отговори

Icemann снимка Icemann 03 май 2008 - 13:18

Някой пробвал ли е Коала? Много добър ефект има върхи кожения салон.В Бриколаж мисля го има и е не е скъп.
Отговори

ickko снимка ickko 03 май 2008 - 21:50

 icemann, на May 3 2008, 02:18 PM, каза:

Някой пробвал ли е Коала? Много добър ефект има върхи кожения салон.В Бриколаж мисля го има и е не е скъп.


Ти хашката ли си мазал с това ?
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 09 май 2008 - 13:03

 icemann, на May 3 2008, 02:18 PM, каза:

Някой пробвал ли е Коала? Много добър ефект има върхи кожения салон.В Бриколаж мисля го има и е не е скъп.

това не съм го пробвал и чувал даже.
Но ако някой ползва MA*FRA да чете инструкциите и да не слуша продавачите. На много захабените места го оставих да седи една вечер и определено сега е супер! Даже се оказа че е тъмно сива и не лъскава и не черна кожата. Сбръчкана кожа където имаше пред напукване се поизправи и заглади, всичко е мекичко и еластично. След процедурата ден два максимум леко лепне кожата, но като цяло след 12ч почти не лепне, а след процедурата почти веднага може да се ползва салона, не цапа дрехи само поскръцва леко. вече мина седмица от както мазах задната седалка която беше последна. Ефекта е много добър! За стара и захабена кожа е чудно комплектчето. Струваше ми 69лв. Казва се Charme серията препарати в комплекта и стига за един път млякото, останалите неща за още половин път има ама то си зависи колко пъти ще минавате и какво. Следващия месец ще пробвам на Sonax продуктите които идват грубо 30-40лв двата и ще кажа и от тях какъв е ефекта щото ми ги препоръчаха на ушенце.

И да знаете - на никоя мивка няма да ви направят салона като хората, това от човек авер който прави кожи по мивките, майстор е. Просто на мивката всеки е на % и гледа да измие повече коли за единица време. Не всеки може да прави салон. Като цяло за 4-5 часа ако има опит човек може да направи кола като моята, за по-голяма и повече. Ако си го прави човек сам и обръща внимание на детайлите за една събота и една неделя ще е супер накрая. Няма магически препарат дето като го фъснеш и да седнеш в колата след 5мин и готово.

http://www.mafra.com/minisite.php?page=3&a...=31&l=en,en
ето го комплекта
Отговори

opel4o снимка opel4o 10 май 2008 - 07:18

Имам проблем. Стъклата ми бавно се отварят и затварят. Въпросът ми е дали има подходяща смазка за тях? Номера го прави на място и в движение, така че смятам, че не е от тоците!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 май 2008 - 07:22

То смазка има, обаче да не би да опират някъде стъклата в самата колонка на вратата,
това трябва да се провери първо...
Иначе графитена грес за малките пластмастки /май водачи се казват/.
Отговори

opel4o снимка opel4o 10 май 2008 - 07:31

Графитна грес имам. А за колонките някакъв реглаж ли трябва да се направи?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 май 2008 - 07:50

Ами незнам за реглаж, мисля, че се напасват, ако нещо накриво са вървяли, един колега беше писал точно как става, виж с раздела с ел. нещата. А графитна грес откъде да си купя? Питах в 2-3 строителни магазина, нямат.
Отговори

opel4o снимка opel4o 10 май 2008 - 07:52

Нямам представа къде има графитна грес. Имам една тубичка останала от преди, не съм купувал скоро.
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 10 май 2008 - 07:55

Има решение на проблема.При мене беше същото.Взех WD-40 и напръсках всички уплатнения около ел стъклото включително и страничният ръб.След няколко свалияниа и вдиганиа на стъклото,всичко беше ОК,като изключиме момента с мазните стъкла,който отпада след 5-6 забърсвания с микрофибарна кърпа.Успех. :opel_forever:
Отговори

opel4o снимка opel4o 10 май 2008 - 08:06

A, за това не се бях сетил. Благодаря за идеята.
Отговори

MasTTeRR снимка MasTTeRR 11 май 2008 - 23:24

Като свалиш кората, колега, има 2 болта от които се регулира прозореца! Ще ги местиш тези болтове нагоре и надолу и ще си оправиш стьклата! :)
Отговори

fen4e снимка fen4e 05 юни 2008 - 11:48

Интересувам се механизмите с моторчетата от ел.стъклата на Tigra дали ще станат на Vectra А 4/5 врати?
Отговори

Владко снимка Владко 05 юни 2008 - 12:03

Tърси си моторчета от вектра най-добре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg