Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

VECTRA C + / - ПРОБЛЕМИ

pacho_m снимка pacho_m 24 февруари 2011 - 16:15

1.8! Най-оптимален като динамика/разход/вървеж/поддръжка. По-напред в темата съм писал за тоя двигател,в темата за колата ми също (в подписа я има). Ако има нещо по-конкретно за 1.8 - питай,ще се постарая да ти отговоря изчерпателно :))
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 24 февруари 2011 - 16:22

По-добре хич не ги гледай тези rent-a-car..Може да са на малко километри,но им вземат тока...
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 24 февруари 2011 - 16:32

И аз съм на това мнение, всички знаем как се кара rent-a-car, съветвам колегата да инвестира малко повече пари, но да си вземе кола от частник или нов внос.
Мнението беше редактирано от vectrafenn: 24 февруари 2011 - 16:37
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 24 февруари 2011 - 17:30

 vectrafenn, на 24 Feb 2011, 16:32, каза:

....нов внос.

Та като е нов внос сигурно ще е карана от някой пенсионер само в неделя, а през другото време ще е седяла в гаража. Особено пък ако е нов внос от Италия. Щом колата е 2005 до сега е била лизингова и е сервизирана в оторизиран сервиз. Вярно, че няма да е жалена, ама поне не е на 300-400 хиляди км.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 24 февруари 2011 - 17:37

 saava, на 24 Feb 2011, 15:20, каза:

Opel Vectra 1.6 i, 2005 г.,101 к.с....
Opel Vectra 1.8 i, 2005 г.,125 к.с....рент-а-кар...

Определено 1.8 е мотора, но само това рент-а-кар малко ме притеснява... Но все пак ще е по-добре от колко повечето (99%) от новия внос.
Отговори

niki82 снимка niki82 24 февруари 2011 - 17:52

1.8 но първо я огледай, ако ти харесва взимай няма да съжаляваш :dummy:
Отговори

saava снимка saava 24 февруари 2011 - 17:57

Утре ще гледам и тази:
http://www.cars.bg/u257546

Не съм фен на "дяволското гориво" но наистина за градско е по-разумно.

Ако не мине котка път, другата седмица - при нотариус.
Мнението беше редактирано от saava: 24 февруари 2011 - 18:01
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 24 февруари 2011 - 23:01

 Зенит-е, на 24 Feb 2011, 17:37, каза:

Определено 1.8 е мотора, но само това рент-а-кар малко ме притеснява... Но все пак ще е по-добре от колко повечето (99%) от новия внос.

Тишо,както съм ти казвал,нашата Вектра е била служебна. Личи ли си според теб? До сега освен консумативите,за 1 година и 4 месеца е сменен само семеринга на коляновия вал и една биалетка,която не е по вина на този,който я е карал преди.
Предимството на тези коли е,че са обслужвани винаги с качествени части и консумативи. Да,наистина се карат по много и юнашки,но поне се обслужват качествено. Докато кола "нов внос" = котка в чувал, понеже не много хора поддържат колите си в изрядно състояние,за жалост...

Успех с покупката! Ако екземпляра е читав,няма да съжаляваш и за 1 стотинка,дадена за колата. :)
И да се похвалиш после :)))
Мнението беше редактирано от pacho_m: 24 февруари 2011 - 23:02
Отговори

evrobom снимка evrobom 27 февруари 2011 - 09:36

От 20 дни съм собственик на опел вектра Ц 2.2 дизел, 2004г. с доказани /проверени/ 98 900 хил. км. но имам проблем с копчето на климатика като го завъртя и едвам го спирам на определено място. Вторият проблем ми е с това, че ми липсват предни два датчика за мерене налягането на гумите. Може ли някои колега да ме насочи къде да си оправя копчето за парното и продават ли се някъде тези датчици за налягане на гумите /освен в опел - там ги има по 258лв. за 1бр./А има и още дин несъществен проблем заднияте габарити са 4 - 2 на калниците и 2 на задната врата. Единият който е на задната врата /дясно/свети по слабо от левият - смених крушката и пак не се оправя. Това са ми болежките за който нямам идея къде мога да ги отстраня.

ЗА 20 дни съм и навъртял 4 хил. км. и за сега колата се държи прилично. Смених и предни накрайници, задни амортесьори но пак нещо ми потропва. Разход в града не съм засичал но смесено е 6.5 - 7л, извънградско при 90-110км дава 5.2, при 120-150 разхода е 5.8 л.
За малкото време и повечето км. това са ми впечетленията.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 27 февруари 2011 - 12:08

 evrobom, на 27 Feb 2011, 9:36, каза:

...

Честита "Ц"-класа колега. По повод бутоните на климатика можеш да прочетеш тук, а при още въпроси, спокойно можеш да питаш автора pacho_m.
По повод втория проблем - можеш да зададеш въпроса си директно в тази тема. Ако не могат да ти отговорят, тогава се огледай в този под форум (Продава / Платени Обяви / Сервизи и Магазини ...). Все ще се намери колега, който да ти помогне.

EDIT: И не на последно място... Ако обичаш коригирай си профила. Вече трябва да пише: "Автомобил: Опел Вектра C Y22DTR"
Отговори

Гостeagle888_* 14 март 2011 - 21:32

Изчетох цялата тема и не видях някакви сериозни забележки. Мен специално ме вълнува мотора, който е 2.2 147 к.с. Долколко ти ми е известно екотек двигателите имат склонност да горят масло, отнася ли се това и за този двигател?(Имаме 1.8 115к.с. , който също имаше тази склонност - след смяна на сегменти и гумички на клапани всичко се оправи). Евентуално проблеми със съединител, електроника някаква ?

П.С. Питането ми е като цяло за бензиновите двигатели - по лични съображения не съм фен на дизелите.
Отговори

Гостkopirn_* 21 март 2011 - 14:17

Най-добрия двигател за последната Вектра е монтирания от 2003 още преди facelift-a 2.2 DIRECT 155 к.с. в комбинация с опционалната 6-степенна механична трансмисия (стандартно е с 5 МТ).
Уникално здрав и издражлив мотор.Копринен ход на работа, тих и изискан като V6.
Върви наистина много 0-100 км/ч за 9.2 сек.
Разход: градско 10-10.5 ; извънградско 6.0 ; комбиниран цикъл 7.5-7.7
Изцяло алуминиев блок, много лек за кубиците си.Не забравяйте вълшебната думичка DIRECT , а именно директно впръскване на горивото в цилиндрите.Opel са втория производител в света след BMW които пускат в сериино производство двигател с директно впръскване на горивото в цилиндрите.
Не бъркайте 2.2 DIRECT 155 к.с. със стария двигател 2.2 147 к.с. Стария 2.2 горивото и въздуха се смесват в предкамерните колектори и се подава готова смес индиректно.По тази причина тои е доста по-лаком, гори доста повече и върви по-слабо.

Така извода е ясен кой е най-добрия двигател: 2.2 DIRECT 155 к.с.

Поздрави !!!
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 21 март 2011 - 14:22
Причина за редактиране:: Моля да си попълните КОД на ДВГ в профила.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 21 март 2011 - 19:31

Колега,
Да допълня малко информацията - и Mitsubishi има двигател с директно впръскване, означен като GDI (Gasoline Direct Injection). Такъв е 2,4 V6 двигателят 150к.с., който се монтира на Galant от 1999 до 2002. Обаче той си "похапва" доста повече бензинец 12-14 градско и е много капризен относно качеството на горивото.
Отговори

Гостeagle888_* 21 март 2011 - 20:48

Оххххх, не случайно питах за 2.2 ecotec двигателя :) Този двигател, който си описал е добър само по технически характеристики и когато върви. Недай си боже нещо да се случи по него - ремонтът е много скъп(съгласен съм че ще изкара едно 400-500к километра, но все пак кола 2ра ръка не се знае какво купуваш). Другото по особено по него е, че не може да се сложи обикновен газов инжекцион. И не на последно място, двигател с директно впръскаване далеч няма само при Опел и БМВ - мицубиши, тойота, фолксваген, дори рено го слагат далеч преди 2003г.

С други думи - не изказвай "компетентни" мнения, когато не си съвсем наясно какво говориш.
Отговори

swet снимка swet 22 март 2011 - 13:46

Аз моята я имам почти от година просто и съм влюбен в тази кола, но и тя като любимите ни от женски пол понякога ми създава проблеми.Първо като я взех на втората седмица установих,че е пълна с вода на пасажерското място - подсуших я но така и не разбрах откъде се е взела, след това започна да ми влиза в сервизен режим при ускорение на 4 или 5 предавка - ходих на майстор и ми каза че вакуум клапана е за смяна - смених го за 400 лв. ,имаше окислена букса зад предната броня заради която не работеха халогените и датчика за външната температура - свързах ги директно защото на мястото където е винаги ще влиза вода и ще се окислява, копчето на CD-то нещо се е...ва ама то и самото CD не чете презаписани дискове,както и таймерчето на чистачките не работи има едни паразитни скърцания във вратите които ме нервят(да знам че това са дребни проблеми но могат да ти вгорчат деня), миналата седмица сменях носачи - 4 бр. ОГРОМНИ са и ми искаха 1000 лв. за тях без труда - да ама не взех си ги от Англия(Ebay) за 400 лв. с транспорта, ама още нещо чука не съм гледал какво е но с носачите смених 1 биалетка и един маншон на каре + стенд 220 лв. всичко.Веднъж ми се обади EGR клапана и понеже се наложи да си купя кабел OP-Com си я диагостицирам сам като го видях това не ми стана много весело ама засега се държи не знам докога дано да е за по-дълго че като музнам цената в БГ пак трчбва да го поръчвам от Англия, сега ми предстои покупка на две гуми Дънлоп спорт макс по 265 лв. бройката понеже са 215x55x16,... абе доста соленичко ми излиза но когато седна вътре и подам газ се чувствам прилегирован и съм склонен да и простя капризите по поддръжката - уникален автомобил - голямо вътрешно пространство, голям багажник, страхотно поведение на пътя,сравнително нисък разход за такъв клас автомобил,когато влезе в обороти е неудържима а осанката й излъчва достолепие и красота...и секунда не съжалявам че съм се спрял именно на него.
Отговори

Гостeagle888_* 22 март 2011 - 17:47

Ок, благодаря ти за мнението. От всичкото написано, само това с носачите ме учуди малко, зашото ми се виждат доста скъпи. Надявам се много да те радва за в бъдеще.

П.С. И ако не е тайна, от къде си е купил - нов внос може би ?(понеже ако е нов внос от Италия има доста голям шанс да е била наводнена и да имаш проблеми и с други части на електрониката)
Отговори

Гостkopirn_* 23 март 2011 - 11:58

За колеги....в момента почти всички производители имат модели с директно.Но съм сигурен че при VW Group се появява по-късно и то първо при Audi.При Рендетата....сигурно на Алонсо е имало директно ма едва ли при друго по това време.А при жълтурите не съм много запознат, но като се има на предвид техните разпилени двигатели 1.3 160 коня нищо чудно да са го правели преди...
Отговори

swet снимка swet 28 март 2011 - 09:53

 eagle888, на 22 март 2011 - 17:47, каза:

Ок, благодаря ти за мнението. От всичкото написано, само това с носачите ме учуди малко, зашото ми се виждат доста скъпи. Надявам се много да те радва за в бъдеще.

П.С. И ако не е тайна, от къде си е купил - нов внос може би ?(понеже ако е нов внос от Италия има доста голям шанс да е била наводнена и да имаш проблеми и с други части на електрониката)


Ами скъпички са носачите ... все пак е Вектра Ц.Италианка е от северна Италия но малко вероятно ми се струва да е наводнявана понеже няма други индикации за такова нещо.
Отговори

saava снимка saava 01 април 2011 - 14:50

Привет отново колеги!

Вече съм горд собственик на Opel Vectra C 1.9CDTI, 120 к.с., 2004 г. Това е снимката от обяват, повече снимки - скоро!

Публикувано изображение
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 02 април 2011 - 12:16

 saava, на 01 април 2011 - 14:50, каза:

...съм горд собственик на Opel Vectra C...

Честито и от мене. Та кога казваш ще има нова тема ТУК?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg