Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Резервна гума за Опел Корса производство 2007

ms71 снимка ms71 21 юни 2021 - 13:17

Здравейте! Купих си Корса производство 2007 година тия дни, но възникна проблем с резервната гума. Няма такава. Има пяна и компресор, но
това не ме устройва. Мисля, че гумите са 15 цола. В багажника има някакво обособено място за гума, но пробвах и дори 14 цола не се
събира там. Бихте ли ми казали как сте намерили решение на този проблем.
Отговори

ms71 снимка ms71 22 юни 2021 - 11:57

Благодаря за полезния линк. Само да попитам - това, че основните гуми са 15 цола, а резервната която е на линка е 14 цола дали би
довело до проблем при придвижването с нея, ако се наложи?
Отговори

bojo06 снимка bojo06 22 юни 2021 - 12:17

Това е аварийна гума за временна употреба, с която не се вдига повече от 80км/ч
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 юни 2021 - 17:55

И се монтира винаги задна от там идва и гимнастиката когато спукаш предна гума.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 22 юни 2021 - 18:42

А каква е драмата със спрея, че не разбрах?
Отговори

ufer снимка ufer 22 юни 2021 - 19:00

Драмата е, че ти трябва роб за "изчегъртване"???? на всичкото лепило, което не е никак малко, от вътрешността на гумата, ако искаш да я ремонтираш и използваш...????
Отговори

ms71 снимка ms71 24 юни 2021 - 13:32

Благодаря Ви за съдействието. Съветите бяха много полезни. Купих си гума патерица (105/70R14), не тази от линка, защото този от когото купих колата ми предложи тази, която взех. Дано да не се налага да я ползвам. Особено полезна за мен е информацията, че се слага само като задна гума. Притесняваше ме това, че е много по-ниска от основните гуми. Все още се чудя дали няма да опира, но се надявам да не я ползвам. Благодаря отново!
Отговори

ufer снимка ufer 24 юни 2021 - 13:49

Честито и дано не я слагаш! Тези гуми по принцип са много "жилави" и на мен ми се е налагало 2 пъти да карам на магистрала с такава. В началото карах с 80 км/ч, но след като и пенсиите взеха да ме подминават, пробвах и с по-висока (до около 120 км/ч). И двата пъти издържа, но си имах едно наум. Така че не съветвам никого да превишава препоръчаната скорост, но ако реши да рискува, трябва да бъде доста внимателен... :drinks:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg