Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ТУРБО, тунинг и още нещо!

hatchetman снимка hatchetman 08 септември 2007 - 11:05

 Petar Radev, на Sep 6 2007, 09:28 PM, каза:

 hatchetman, на Sep 5 2007, 12:22 PM, каза:

На мене ми се развърта турбото при 2000 оборота. На 5-а скорост при 100 км/ч започва да бучи и да ускорява (не е много осезаемо, но ускорява)
Тея турбинирани мотори е нормално да се напъват до 3000 об/мин - това са ти 120 км/ч на 5-а


Мерси, hatchetman, но честно казано мен ме интересуват по-ниските предавки, на пета предавка не съм го засичал...въпроса ми беше дали е нормално на 2-ра да се включва чак на 50км/ч или на 3-та да кажем 80. Това не е ли закъснение...нормално ли е? :icon_redface:



Ами като набереш 2500 об/мин, превключваш на следваща предавка, а из баира може и до 3000 об/мин да набереш, преди да превключиш. На дизела му трябват обороти. Като го закрепиш на ход между 2000 и 2500 оборота, ти гори най-малко (това го знам от собствен опит), но за целта трябва първо да си ускорил до достатъчните 2500 или 3000 об/мин, преди да превключиш на следвеаща предавка. Ако се опиташ на набереш до 2000 об/мин и после да превключиш, ше има да натискаш тая газ, та ше ти иде половината гориво. Правил съм я редовно тая грешка като си купих Дзверо, щото бех карал бензинки преди това.
Можеш да си инсталираш оборотомер. Аз ше вида колко км/ч са ми 2500 и 3000 оборота на моята каруца на всяка предавка и ше ти напиша. После първо ше си гледаш километража , а след това ще свикнеш.



Та така. Засекъл съм ти скоростта при 2500 - 2700 об/мин. Спрял си и искаш да стигнеш до 5-а предавка. На 1-ва вдигаш 30 км/ч и ръгаш втора, на 55 км/ч ръгаш 3-та, на 70 км/ч ръгаш 4-та и на 90 км/ч ръгаш 5-а. Това днес го засякох в лек баир. При това положение би трябвало колата ти да поема добре на следващата скорост и да не се мъчи двигателя докато ускоряваш от 1-ва до 5-а.

Иначе можеш спокойно да си караш на 3-та с 45, на 4-та с 60 и на 5-а с 80 по равнище и не чак толкова голям баир, но ако искаш голям баир да качиш на 5-а, то трябва да си поне със 100 - 120 км/ч

Ако не ти се получава при тези скорости, значи имаш проблем, като не очаквай да надбегваш бензинки;)
Отговори

Petar Radev снимка Petar Radev 09 септември 2007 - 13:11

Благодаря, Hatchetman! Разбрах те напълно. Мисля и при мен е така и няма за какво да се притеснявам. А това с оборотите и превключването и аз го знам от личен опит, наистина й трябват обороти на колата, за да преключи Иначе ги губи и почва да се дави. :thu: Пък за бензинките, нямам шанс наистина....бензинът си е бензин! :icon_wink:
Отговори

save снимка save 10 септември 2007 - 00:13

Здравейте , скоро си взех корса 1.5 тд имали възможност и смисъл да се сложи интерку
лер?
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 10 септември 2007 - 11:35

 save, на Sep 10 2007, 01:13 AM, каза:

Здравейте , скоро си взех корса 1.5 тд имали възможност и смисъл да се сложи интерку
лер?


Според мене би трябвало да може. Въпросът е да не ти падне много налягането на турбото, демек не трябва да е много голям кулера.
Ше ти бега малко повече, но не очаквай некакви чудеса, а и като падне налягането на турбото, може да се наложи да пуснеш малко нафта от помпата, щото нафтата от помпата се контролира и от налягането на турбото с едно маркуче под налягане между колекторите и помпата.
Отговори

save снимка save 11 септември 2007 - 19:18

Налягането би трябвало да се запази ,ако турбото може да наванса намаляването на обема от интеркулера.Въпроса е колко ще е добър ефекта?Днес пипнах тръбата от турбото към филтъра не беше повече от 30-40 градуса ,смятам да го измеря и ако е толкова незнам дали ще има ефект.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 11 септември 2007 - 21:28

Ще има осезаем ефект от интеркулера със сигурност !
Отговори

Stoil снимка Stoil 11 септември 2007 - 21:39

 Ka4o_pi4a, на Sep 11 2007, 10:28 PM, каза:

Ще има осезаем ефект от интеркулера със сигурност !

да, но после и горивото трябва да се пипне, иначе само с въздух не става...
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 12 септември 2007 - 12:42

 Stoil, на Sep 11 2007, 10:39 PM, каза:

 Ka4o_pi4a, на Sep 11 2007, 10:28 PM, каза:

Ще има осезаем ефект от интеркулера със сигурност !

да, но после и горивото трябва да се пипне, иначе само с въздух не става...


Е то се пипа до определен момент и после цилиндърът става тесен за тоя взрив...преебават се разни въртящи се елементи, горят гарнитури...требе да се внимава да не се пусне прекалено много гориво
Отговори

Stoil снимка Stoil 12 септември 2007 - 14:56

 hatchetman, на Sep 12 2007, 01:42 PM, каза:

Е...требе да се внимава да не се пусне прекалено много гориво

за тая цел си има АФР и широколентова сонда
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 12 септември 2007 - 21:23

Ще се получи горе-долу едно нищо.Тая турбина не е предвидена да има кулер и ще има голям ЛАГ.В някакви обороти ще върви ама като цяло няма да има голям ефект особено ако се сложат и некви по дълги тръби и маркучи.
Отговори

save снимка save 12 септември 2007 - 23:09

 sasho_sf, на Sep 12 2007, 10:23 PM, каза:

Ще се получи горе-долу едно нищо.Тая турбина не е предвидена да има кулер и ще има голям ЛАГ.В някакви обороти ще върви ама като цяло няма да има голям ефект особено ако се сложат и некви по дълги тръби и маркучи.

Днес сложих термодатчик на тръбата от турбото към филтъра за 10 -15 км отчете махимум 35 градуса ,та интеркулера няма да има какво да охлажда.
А за 1.7 исузо ако има тд и тди ,предполагам че ползват една и съща турбина.
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 14 септември 2007 - 20:21

Ако някой ще тегли ремарке натоварено с дърва и ще му се наложи постояно натоварване на 100% на турбината ще има ефект от такъв интеркулер.При пежо 2.0л/90к.с няма кулер ама добавянето излиза златно доколкото знам за да стане 110к.с
Отговори

D3NiS снимка D3NiS 27 ноември 2007 - 15:54

Здравейте,

има ли мегдан да се слага по-голяма турбина + кулер на олер астра X20DTL?? ако да, какъв ще е ефекта? ще трябва ли да се сменя и нещо друго и ще има ли нужда от чип?
Отговори

presledvach снимка presledvach 17 май 2008 - 15:12

темата е супер :unsure:
Отговори

babataM снимка babataM 20 юни 2008 - 19:53

 slayerized, на Sep 6 2007, 08:51 PM, каза:

Привет,
новите 1.3 CDTI-та (75 и 90 к.с.) са с турбини с променлива геометрия:
http://www.gmpowercomponents.com/product_d...37&tab=spec
http://www.gmpowercomponents.com/product_d...38&tab=spec
При 1750 оборота налице е вече целия въртящ момент и те лепва на седалката, яката работа :)


Карам Комбо с 1.3 CDTI- 75 к.с. мотор и проблема е в ГОЛЯМАТА "ТУРБО ДУПКА". Не намерих нищо с търсачката и затова ще питам в тази тема, а случаят е :
В момента в който пуснеш педала на газта и подадеш пак газ, около 0,5 до 1 секунда колата не знае какво да прави - само подскочи леко и остава да "мисли", все едно не си подал газ да ускорява, а си закрепил някъква постоянна скорост. Като тръгне после е добре за 1,3 CDTI, но докато се сети....изпускаш някой завой. Та:
Има ли оправия това? и който кара такъв мотор, би ли споделил дали и при него е така?, защото в "София Ауто" си взеха парите за диагностика и казаха, че този мотор е така и това е нормално, защото ЕВРО 4 изключват :турбо, дюзи, помпа и т.н.
Карах VW Кади 1,9 TDI /такава имах под ръка, а не е конфронтация на марките/ и смея да кажа че турбо дупка при него няма: нито при ниските, нито при високите обороти, подаваш газ и колата тръгва.
Отговори

Гостpeshokn_* 05 август 2008 - 19:03

Срещам доста скептицизъм винаги когато попитам "Какъв тунинг може да се направи на Y20DTH, като изключим стандартния отговор ЧИП и ФИЛТЪР?" Моля без скептични отговори!

Генерация, ново турбо, по-голям интеркулер? По двигателя може ли да се пипа нещо?
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 07 август 2008 - 18:11

 peshokn, на Aug 5 2008, 08:03 PM, каза:

Срещам доста скептицизъм винаги когато попитам "Какъв тунинг може да се направи на Y20DTH, като изключим стандартния отговор ЧИП и ФИЛТЪР?" Моля без скептични отговори!

Генерация, ново турбо, по-голям интеркулер? По двигателя може ли да се пипа нещо?



Ако сложиш "по-мощно" турбо, ше ти се развърта при по-големи обороти и няма да имаш ряз на старт, ако сложиш прекалено голям кулер, ще ти падне налягането и помпата ше почне да пуска по-малко нафта. Всичко трябва да е премерено.
Ако можеш да си го направиш битурбо ше е най-яко, ама не знам дали ше устиска мотора...
Отговори

Гостpeshokn_* 12 август 2008 - 10:37

Предполагам говориш за каскадно пълнене. Само това ли може да се направи?

Ето например сега искам да се позанимавам с генерацията - какви гърнета да сложа, размери и тн.? Искам също да махна катализатора и леко да отпуши ... че кой знае - в момента пише 145000, но най-вероятно е на 345000! После да оправя въздушните пътища, да изолирам с термолента, че дизела силно си грее.

Пиша тук, защото незнам от къде да започна! Търся човек, който да ми помогне! Не разбирам и не ме е срам да си го призная!

http://www.youtube.c...h?v=o9PNH79uIus
Отговори

Shades снимка Shades 13 август 2008 - 15:50

И аз в последно време все натам се заглеждам. Като цяло работата с дизела си е доста пипкава. Ако се сложи голяма турбина, наистина ще се развърта по-бавно. По-голям кулер = по-голям лаг, което си е кофти в ниските (и без това DTH се замисля повече от DTL заради кулера), но на теория може да бутне малко във високите. Това с каскадното пълнене честно казано не го виждам като изпълнение. Иначе стандартният път е ясен. Чип + филтър + ЕГР изолиране.
Отговори

Гостpeshokn_* 23 август 2008 - 04:34

Можеш ли да дадеш по-обстойна информация за ЕГР изолирането? По какъв начин се "затапва" и съответно какво би предизвикало това - като минуси? A пък ако ми дадеш снимка на тоя ЕГР при Y20DTH, ценя няма да имаш!

Благодаря предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg