Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

за двойното заключване

Гено снимка Гено 10 февруари 2011 - 09:16

интересно ми е защо, ако някой е наясно.
Снощи реших да демонстрирам на щерка ми, че като се заключи повторно, т.е. механичната защита, не се отварят вратите отвътре без ключ, да ама не иска да сработва, като сме вътре в колата. Излезе отвън и веднага сработи, съответно аз по никакъв начин не мога да изляза ( освен през задните прозорци, които не са електрически).
Сега ме заинтригува по какво колата "разбира" че ключа е вътре в купето?
Отговори

SPD снимка SPD 10 февруари 2011 - 09:21

Най-вероятно чипа на имобилайзера..
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 10 февруари 2011 - 10:26

Двойното заключване е когато входа на ключа е в хоризонтално положение.Как го правиш като си вътре??Сваляш процореца и заключваш с ключа ли?
Отговори

Гено снимка Гено 10 февруари 2011 - 10:33

ами с дистанционното, не от ключалката
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 10 февруари 2011 - 11:27

От любопитство туко-що пробвах моята.. и от вътре си заключва двойно. След това отключване само през дистанционното на ключ, като вдигнеш палеца не става.

п.п. Доста полезна екстра, особено ако има деца в колата.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 10 февруари 2011 - 11:31

То по-добре да не се използва , когато си вътре :icon_wink2: Ако ти се наложи бързо да излизаш кво правиш?!?
Специално за децата на задните врати си има блокировка и отвътре не се отварят :ah:
Отговори

Гено снимка Гено 10 февруари 2011 - 11:34

е то не е направено с цел да си заключваш децата в карцера :icon_wink2: , а си е някаква допълнителна защита против крадци, но при мен определено не ще отвътре да сработва, ако се сетя ще пробвам с другия ключ.
Отговори

Samo снимка Samo 10 февруари 2011 - 11:40

Тази екстра работи когато последно е отваряна шоФерската врата. Ака е някоя друга или си отварял багажника не работи винаги.
Иначе от вътре с дистанционното става и при мен.
Отговори

Гено снимка Гено 10 февруари 2011 - 13:15

 Samo, на 10 Feb 2011, 11:40, каза:

... когато последно е отваряна шоФерската врата...

май тук е причината да не сработи, познайте къде седя, откак щерка ми взе книжка :icon_wink2:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 10 февруари 2011 - 13:46

При мен си работи отвън и отвътре без значение коя врата отварям.
Отговори

Mi6e снимка Mi6e 12 февруари 2011 - 21:24

 Vectra Rulzz, на 10 Feb 2011, 13:46, каза:

При мен си работи отвън и отвътре без значение коя врата отварям.

Искам да се включа в темата, макар и леко в страни.
Интересува ме следното: като заключа зафирата с копчето на таблото (за предпазване от отваряне отвън, когато сме вътре), може ли да се програмира центералното така, че вратите (по специално задните) да се отключват само като се натисне наново копчето, а не с дръшката на коя да е от вратите. Идеята на това е допълнителна защита от деца и другата ми кола - меган, прави точно така. Механичното блокиране на вратата върши работа, но като децата са две (да са живи и здрави) е голямо неудобство да не може да се отварят и двете врати.
Ако някой знае нещо ще се радвам да го науча.

Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg