Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем. Няма палене на бензин

kemaloff снимка kemaloff 15 ноември 2006 - 21:37

Колата е на един познат и вървеше перфектно, но един ден както я е карал му светнала жълтата лампа и след това колата е угаснала и не е искала повече да запали на бензин. На газ пали трудно и работи неустойчиво. Грешките, които са записани са от ламбда сондата, от карането на газ, защото няма емулатор и грешки за ниско и високо напрежение на датчика на смукателния колектор. Колата в момента на бензин изобщо не пали, а като запали на газ жълтата лампа свети постоянно. Проверени са бензиновата помпа, релето й и са здрави, пробвал е и друг МАП датчик и проблема си остава. При самодиагностика освен грешките, които изброих нищо друго не излиза и не знам от къде да започна да търся проблема. Изключвам и вариант да има проблем с бобината и датчика на Хол, тъй като все пак работи на газ. Моля ви дайте някаква идея как да решим проблема. Благодаря на всички предварително.
Отговори

Гено снимка Гено 15 ноември 2006 - 21:42

kemaloff, на Nov 15 2006, 09:37 PM, каза:

Колата е на един познат и вървеше перфектно, но един ден както я е карал му светнала жълтата лампа и след това колата е угаснала и не е искала повече да запали на бензин. На газ пали трудно и работи неустойчиво. Грешките, които са записани са от ламбда сондата, от карането на газ, защото няма емулатор и грешки за ниско и високо напрежение на датчика на смукателния колектор. Колата в момента на бензин изобщо не пали, а като запали на газ жълтата лампа свети постоянно. Проверени са  бензиновата помпа, релето й и са здрави, пробвал е и друг МАП датчик и проблема си остава. При самодиагностика освен грешките, които изброих нищо друго не излиза и не знам от къде да започна да търся проблема. Изключвам и вариант да има проблем с бобината и датчика на Хол, тъй като все пак работи на газ. Моля ви дайте някаква идея как да решим проблема. Благодаря на всички предварително.
 

ако изчистите грешките, чрез изключване на акумулатора и да пробвате пак, първо на газ дали работи стабилно, това ще ви ориентира къде да търсите проблема
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 16 ноември 2006 - 10:27

Грешките са изчистени, чрез махане на минусовата клема за няколко минути, но пак не пали на бензин, а като запали на газ пак свети жълтата лампа и колата работи неустоичиво и тресе.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 16 ноември 2006 - 10:38

измери потенциометър на дроселната клапа
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 16 ноември 2006 - 10:56

Добре това не съм го пробвал, и ще я проверя, но тя няма ли да оказва влияние и върху работата на газ. В смисъл ако е повредена би трябвало и на газ да не работи. Други идеи, че се готвя за събота да я разхвърлям.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 16 ноември 2006 - 11:07

kemaloff, на Nov 16 2006, 10:56 AM, каза:

Добре това не съм го пробвал, и ще я проверя, но тя няма ли да оказва влияние и върху работата на газ. В смисъл ако е повредена би трябвало и на газ да не работи. Други идеи, че се готвя за събота да я разхвърлям.
 


не мисля че ще оказва влияние на газ - чрез него компа разбира колко си натиснал газтта и от там колко импулса да подаде на инжектора , а на газ подаването на газта зависи от това колко смуче през колектора ако е той не е болка за умиране - 15 кинта струва нов и се сменя за 10 минути с миенето на ръцете <_<

по принцип би трябвало компа да го хване, но май хващаше само липса на връзка и късо но не и некоректно съпротивление - като натиснеш газтта до дупка не пали ли ?
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 16 ноември 2006 - 12:00

На бензин не пали никак.
Отговори

Гостforumar_* 24 ноември 2006 - 13:49

Здравей колега - същия проблем го имах на моята вектра C16NZ. След много диагностики едно момче ми измери комутатора, смени го и колата тръгна като слънце - и на газ и на бензин. Иди в сервиза на улица Руй Планина и търси Йовко. Другите не разбират - нека Йовко да ти погледне колата.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 24 ноември 2006 - 16:04

petz, на Nov 22 2006, 02:22 PM, каза:

DJ IMC, на Nov 21 2006, 03:47 PM, каза:

Просто ламбдата не е свършила напълно, за да влезе ЕКУ-то в авариен режим и да светне лампата...Ето тук колегите са описали как се проверява.
 

Жив и здрав!

Днес смених ламбдата и количката се оправи :). Изглежда и е дошло времето. Причината е може би, че няколко месеца автомобила го карах само на газ, без да го припалвам на бензин и без да имам емулатор за сондата. Благодаря на всички отзовали се!
 



forumar, на Nov 24 2006, 01:49 PM, каза:

Здравей колега - същия проблем го имах на моята вектра C16NZ. След много диагностики едно момче ми измери комутатора, смени го и колата тръгна като слънце - и на газ и на бензин. Иди в сервиза на улица Руй Планина и търси Йовко. Другите не разбират - нека Йовко да ти погледне колата.
 


ако е комутатор или каквато и да е част от високоволтовата система няма да работи и на газ

провери релето на газовата само не рабрах какъв точно е двигателя
Отговори

Skip снимка Skip 25 ноември 2006 - 02:19

Като начало бих отвил тръбата от газовия клапан за да съм сигурен, че като карам на бензин, газовия клапан не изпуска. Преди това, че да няма изненади, затварям клапана на бутилката.
Бих проверил и бензиновия клапан дали пуска нормално ...
После чистя грешките и пробвам да паля на бензин - гледам от какво ще се оплаче компютъра.

Мисля, че с блокирал газов клапан (пуска винаги по малко газ ... малко, щото може и филтъра да е задръстен), ефекта ще е същия като при теб.

Така или иначе, изолирай АГУ-то и гледай да го докараш до нормална работа на двигателя на бензин.

ПП/
В авариен режим (кламер инсайд форевър) какво става при опит за палене?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg