Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

4ип за турбо...

neonman снимка neonman 24 май 2005 - 21:30

зна4и трябва ми 4ип за мотор Ц20ЛЕТ , та в тази вразка,виждам по разни саитове4е тунинг 4иповете се делят на фази....1,2,3,и 4 фаза...саответно за този мотор-около.....-245к.с., 260-280к.с.,;300-315к.с.и т.н., та двоумя се между 2 и 3 фаза....
нека да попитам знае6тите следното:
-ако сложа трета фаза 4ипове,6те има ли разлика в разхода и с колко(ориентир!)спрямо втора фаза!!!!!!!!-внимание-(ГОВОРЯ ПРИ ЕЖЕДНЕВНО КАРАНЕІ НА НИСКИ ОБОРОТИ) !!!
-какви други недостатаци има третата фаза(за предимствата е ясно)
(до колкото разбрах оригиналната турбина ККК16 поддаржа трета фаза- (1,15--1,25бара!)), и ламбдата-са6то-или се лажа???

п.п....-гледам 4е и све6тите трябва да се сменят(но с какви??)
-големият кулер ве4е е инсталиран!
-маи 6те ми трябва и др. регулатор на бензина-(3,5-4.0) бара

благодаря на ЗНАЕЩИТЕ предварително!!!
Отговори

Владо снимка Владо 24 май 2005 - 21:35

фазите на само смяна на чип - има и доста други доработки , спрямо които е направен този чип .

Понеже говорихме веднъж вече , виждам , че не те задоволява това което имам та няма да пиша тук какви версийки съм насъбрал ;)
Отговори

neonman снимка neonman 24 май 2005 - 21:49

Владо, нали за да ти кажа дали ти приемам предложението трябва да видя и алтернативите...., ти ми предложи 2 фаза, но за6то не пак 3-та???
а за6то не иска6 да каже6 какво си събрал- извади го наяве-даи спецификации,даи мнение.... :unsure:
Отговори

Владо снимка Владо 24 май 2005 - 21:55

хмм, как да ти кажа - като обсъждахме твоя проект се разбрахме нещо , което в последствие не стана (твое си решение, нищо против) . Та стига с безплатните обяди - когато ме разпитваше какво уж ще правим по колата - добре, обясних ти това онова , може би даже попрекалих с обясненията , за което малко съжалявам .

За да искаш нещо повече от фаза 1 - трябва да имаш конкретен сетъп (хардуерен) . Тук вече аз преценявам кой точно софтуер е подходящ за това което има като "железария"...

та така...
Отговори

neonman снимка neonman 25 май 2005 - 20:16

ЛЕТС ФЛАИ,искам само да отбележа , 4е когато говорихме за колата ми, -1....не сме се разбирали ни6то( не сам ти обе6тавал-НИЩТО!)
2. ...това бе6е парвата ни сре6та....
3. ....длажен ли сам да дам парите които ми поиска, за услугата, като мога да я извар6а сам(или за пъти мо малка сума...) :o
4....ти сам каза 4е сервиза не е твои (какав е твоят интерес тогава,се питам аз ;) )
5.....да не продалжавам.......PEACE :unsure:



ta taka... ;)
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 25 май 2005 - 23:38

Ша са опрай сичко ! .... това се получава поради липсата на алкохол .... :D :D кат дръпнем по една лула на мира и ще има много :unsure:
Отговори

peponio снимка peponio 26 май 2005 - 19:10

м даа лулата на мира ще свърши работа в тоя случай,относно чипа обади се и питай и по другите фирми проспийд ли бяха незнам то в софия има не е кат да няма :D :unsure:
Отговори

neonman снимка neonman 26 май 2005 - 19:58

. :o ...хаиде бе, СВЕТИЛАТА няма ли да се обадят,
предполагам и на др. 6те им е интересно да нау4ат не6то за тунинг на ЛЕТ- мотора :unsure:
Отговори

Гостcossy_* 26 май 2005 - 23:38

Aма вие сега мене уважавата ли ма?! :o :o :dancin: :unsure:

Сори за оффтопика, ама не са здържах :rf:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 31 май 2005 - 14:23

Това с разхода знаещите няма да ти го кажат .. по скоро имащите съответния автомобил, двигател та и чип.
Иначе по мое мнение щом турбото не дава никъв бууст разхода ще бъде като на нормално ХЕ ... за да няма бууст при ккк16 ... оборотите под 3000 ... така ли беше.
И за недостатъци не мога да кажа.
Ламбдата няма за кво да я набъркваш ...
турбото ще държи според уеб страниците които съм прегледал...
Има един друг проблем, че ЕКУ-то ти може да отчита до 0.95 бара ... та и то ще трябва да се барне за 3-та фаза
Доколкото четох за 3-та фаза ще ти трябва:
-По студени от оригиналните свещи ... примерно FR5DC
-голям кулер --- тва го имаш
-регулатор за налягане на бензин (мин 4.0 бара)
-Барнато или излъгано ЕКУ
-бензин помпа с по голям дебит
толкоз се сещам за сега ...
Отговори

kelesha снимка kelesha 01 юни 2005 - 07:53

neonman незнам кво сте говорили с Владо, но лично моето мнение е че при положение че мотора ти не е отворен да му се провери състоянието, втора фаза е най добре. В интерес на истината обаче само първа фаза изисква най малко време, т.е само замяна на чиповете и толкова, всичко след това требе да се сетва и да се мери и ако ти си човек който не се чувства подготвен за това, то требе да ти го направи човек който е подготвен. Самото know-how не е кой знае кво, въпроса е че трудно би имал успех ако само сложиш всички компоненти на съответната фаза и не я сетнеш кадърно. Караме все пак доста стари коли и не всичко по тях работи ОК, само си представи кво стаа ако ти задържи соленоида за буст контрола и турбото ти влезе в обороти които мнооооооо не му харесват......при лош късмет от там нататък следва най малко основен ремонт :) Така че недей да кориш хората които знаят кое как и защо, че искат пари да ти го покажат(направят), бъди убеден че и на тях им е струвало доста докато го научат това всичкото, което често е доста елементарно но все пак тряя и да има някой да ти го каже. Нямам нищо против маняци които си правят сами колите, но не можеш да отидеш при един човек, да го залъжеш че той уж ще ти прави колата с цел да ти каже това онова и след това да кажеш "да ма то било лесно аз сам ше я правя" :lol: Ако е станало така и аз съм на мястото на Владо напълно го разбирам ;) Друго което забелязах е че питаш за разхода.......човече ако имаш ЛЕТ мотор в колата си и питаш за разход то най добре е да го махнеш веднага и да го продадеш :lol: .......ти как искаш да караш 300 коня кола и тя да не гори :) Разхода е най малкия проблем в случая, мноо по големи са проблемите с това да запазиш мотора си цял ;) Като завършек искам ти кажа, че фаза 3 е доста капризна и за да работи правилно се иска малко повече време в мерене и настройка, ако се пренебрегне това фаза 3 работи като фаза 2 даже често и по лошо, т.е мощността е по слаба от на фаза 2 ;)
Отговори

neonman снимка neonman 01 юни 2005 - 16:49

О.К., от казаното до тук, разбрах следното:
- правя мотора на фаза 2 (явно е по- добра за мотор за удоволствие,каквато цел имам аз, а не за састезания...) , по малко капризна е и изисква дале4 по-малко капиталовложения.
-за нея трябват:
-4ипове
-по-голям кулер
-други све6ти(някои ми каза: денсо ИК22)
-регулатор на бензина- 3,5 бара
...ами маи това е, и настроики естествено.
така ли е , или ?
ако някои има какво о6те да каже по темата, нека го направи тук.... :unsure:

келе6, питах за разхода от следната гледна то4ка:- имам намерение да си карам колата ежедневно(или по4ти ;) ), ане да я даржа в гаража и да я изкарвам само за гонки.......в този смисъл едно от определя6тите не6та за нивото на тунинг на мотора ми е и разхода( да не забравяме и цената на бензина!!!), а когато навартам по 10-12хил км. на год , мен ли4но ме интересува и разхода ;)

турбоманяк, аз доколкото знам турбината при лет-а, не се разварта при определени обороти, а при определено положение на дроселовата клапа....или гре6а? А 6то се отнася до ламбдата, тя маи 6те трябва да се набарква, за6тото заводската не може да 4ете стиностите на съдържанието на газовете при 3-та фаза.тунинг... :dancin:
Отговори

set16v снимка set16v 01 юни 2005 - 23:52

ЛЕЛЕ КОЛКО СИ ЗЛЕ направо си нямаш предсатава :rf: :rf:
Отговори

peponio снимка peponio 02 юни 2005 - 00:45

NEONMAN пич евала че си имаш лет мотор,но както каза колегата този мотор е за маняци,така че просто трябва да забравиш думата разход колкото гори толкова радваш се на турботягата и си свиркаш :D колкото до това за развъртането на турбината,отварянето на дроселната и оборотите са пряко свързани,турбината се развърта от изгорелите газове като подаваш газ се отваря дроселната клапа и съответно повече обороти на двг. и повече обороти на турбината :unsure:

иди при някой които е правил такива неща и ще ти направи качествено колата за да нямаш после ядове :o
Отговори

neonman снимка neonman 02 юни 2005 - 12:31

сет 16, може и да съм зле :( (макар 4е мн. не ти вярвам), но всеки е бил зле някога ;) ....или ТИ се роди нау4ен :lol: :unsure:
....но не ме е срам да питам поне :dancin:
6те ти кажа само, 4е обиждането е признак на слабост..... :o
Отговори

ilia снимка ilia 11 юни 2005 - 23:59

еи Ген4о остави нетака тук има хора дето не вси4ки сме на ти с ремонти и работи по двигателя 4овек все някога требва дасе нау4и нали а и добре до6ъл в този форум :unsure:
Отговори

neonman снимка neonman 15 юли 2005 - 11:46

:D хехе, доидоха ми 4иповете...( фаза 2 и 3!!) B)
-ако иска нека някои да каже какво е BODEN i DEKEL....(qwno ediniqt e za injek. , dr. za turbot0)
-и понеже не сам отварял о6те компа, вапросните 4ипове на цокли ли са или трябва да се запояват такива?/? :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg