Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Opel е най-добрият германски автомобилен производител

Тази тема е заключена « Prev

VooDo0 снимка VooDo0 23 октомври 2008 - 11:07

Честито! :mhihi: :clap: :clap:
Отговори

Гостpeshokn_* 23 октомври 2008 - 11:12

Най-накрая една добра новина, с която можем преспокойно да натрием носовете на Баварише феновете ... :mhihi:

:clap:
Отговори

Stoil снимка Stoil 23 октомври 2008 - 11:17

не се самозалъгвайте!
опел е на светлинни години след Мерцедес, Ауди, БМВ и Фолксваген
Отговори

presledvach снимка presledvach 23 октомври 2008 - 11:18

Браво, заслужено е :thu: :mhihi: :clap: :clap:
Само остава и тук гаранцията да стане 6 години както е в Германия :thu: :thu: :thu: :clap: :clap: :clap:
Отговори

Sparx снимка Sparx 23 октомври 2008 - 11:47

Евала ... един път да се почувстваме и ние хора :mhihi: въпреки че много хора не са съгласни ... опел винаги са си правили читави коли и не веднъж са го доказали ... още по голямо доказателство са милионите корси и астри, които щъкат из България на по 15 години и нищо им няма.
Отговори

kirenski снимка kirenski 23 октомври 2008 - 11:56

 Stoil, на Oct 23 2008, 12:17 PM, каза:

Фолксваген

ей за другите си много прав но за WV -доста си занижиха качеството през последните години и не е много по голяма разликата отколкото с опел :mhihi:

П.С :clap:
Отговори

wheres_da_bud снимка wheres_da_bud 23 октомври 2008 - 12:40

ае опела си е опел ко квот да си расправя глупостите за френския дизел и ванусите на бмв първо германеца винаги ще прави наи добрите машини щото си имат културата за тва правили са ги и ще ги правят,и не разбрахаи ли че колата с задно предаване е опасна тъй че бмв маняците могат да се е..т в г..ъ  опела е машината   :clap:   :mhihi: :thu: :clap:  ако някои мисли нещо различно може да  поспорим доста по тая тема   :thu: :clap:
Мнението беше редактирано от DJ IMC: 23 октомври 2008 - 12:47
Причина за редактиране:: Прочети Точка 4 от правилата!
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 23 октомври 2008 - 12:53

баси взе едно весник Дума да каже че БСП съкс :mhihi:. Иначе като път на фирмата, да определено за 10 години са си променили доста в качеството и все към добро. Дори бих ги сложил вече на кантар с VW съвсем спокойно. Ако говорим за дизайн не може да сме обективни никога щото както казва един колега и торният бръмбар си харесва топката дето я търкаля. Обаче за техника и технология , цена/качество са супер. А номер едно винги ще са мерцедес! Това никой не може да ме убеди в противното, когато става дума за автомобили тия са извънземни.
Отговори

Stoil снимка Stoil 23 октомври 2008 - 13:00

въпрос: сериозно ли смятате, че вектра Ц може да се сравнява с пасат 6?

не ставайте смешни!

опел има голям напредък в последните години, но винаги ще си остане далеч в дъното на голямата петица!
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 23 октомври 2008 - 13:05

 Stoil, на Oct 23 2008, 02:00 PM, каза:

въпрос: сериозно ли смятате, че вектра Ц може да се сравнява с пасат 6?

не ставайте смешни!

опел има голям напредък в последните години, но винаги ще си остане далеч в дъното на голямата петица!

не бих казал, ако продължават така може и да стъпят по-здраво. Все пак вектра С я смениха с инсигнията която поне като дизайн лично на мен ми харесва много повече и особено вътре! Винаги ме е дразнело дървеняшкото в VW-тата. Ще поживеем и ще видим.
Отговори

Stoil снимка Stoil 23 октомври 2008 - 13:07

и ся кво
ше чакаме истински дизел
или истински 4 х 4
или истинска бегачка с НЕмалолитражен мотор
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 23 октомври 2008 - 13:34

Стохи, не си прав...или може би си прав само за дизеУа :)
Относно 4х4...
В новите си модели (Инсигния визирам, защото е първия) Опел вгражда последната 4х4 система, ползвана от събрата СААБ, която никак, ама никак не е лоша...
Това са първоначални публикации, твърдението, най-вероятно ще стане факт.

Цитат

Insignia OPC най-вероятно ще вземе системата за предаване на движението 4х4 със скоростна кутия Haldex 4 от Saab 9-3 Turbo X, която има технологията за активно преразпределяне на движението между колелата от задната ос.


2.8 V6 turbo е всичко друго, но не и малолитражка...двигател, който при Инсигния няма да бъде в ОПЦ версията, а ще бъде вграждан като стандартен...

За фастрата - ще доживеем да видим с какъв мотор ще оборудват следващото горещо трибуквено поколение, но имам леки подозрения, че ще изгрубеят, както направиха с Инсигния ОПЦ.
Отговори

Stoil снимка Stoil 23 октомври 2008 - 13:45

Илиянчо, виж сега
понеже и ти не си разбрал
Клио има двигател 3.2
голф също
има и работещо 4 х 4
а не като опелското, дето като му дадеш зор и айде...

а астра има 2.0 - това е
като сложат 2.8 турбо или 3.2 тогава ше говорим...
а дотогава както каза: евентуално можело и да стане...
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 23 октомври 2008 - 14:09

Да, и голфа и клиото са атмосферни, нали?
Знам, че няма нужда точно на теб да ти обяснявам, но ето едно цитатче от разпределянето по класове в различните групи в рали спорта, а там както знаеш е важно да има баланс:

Цитат

Трябва да споменем и още нещо много важно. ФИА дефинира всички класове по кубатура на двигателите. Когато говорим за турбо двигатели и в двете групи реалната кубатура на двигателя се умножава по коефициент 1,7 за да получим фактическата кубатура. Затова турбо двигателите влизат в по-горни категории. Например турбо двигател с кубатура 2000 см3 се разглежда като двигател 3400 см3.


Освен това 2.8 турбо е факт, нали? Да, не се монтира в Астра Х ОПЦ, но и ти никаде не си писал, че чакаш астра с НЕмалолитражен мотор...за това го дадох като пример. А и знаеш каква е тенденцията - не само при Опел, а и при всички модели автомобили, та дори и при мобилните телефони е така...
Нов модел от малкия клас получава доста голяма част от оборудването на стария модел в среден клас...
Нов модел от среден клас получава доста голяма част от оборудването на стария модел във високия клас и така...та за това съм сигурен, че Astra I ще изгрубее.

Чупи се опелското 4х4. Ми чупи се...онова от преди 20 години...В крайна сметка в Рюселхайм са осъзнали, че не могат да правят 4х4 и дизел и вграждат такива, направени от хора, които го могат.

Те и машините от това време гният зверски, ама няма как да се сравняват със съвременните бракми, нали? Защото ако го правим си е писане на изуст.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 23 октомври 2008 - 14:29

 Stoil, на Oct 23 2008, 02:00 PM, каза:

въпрос: сериозно ли смятате, че вектра Ц може да се сравнява с пасат 6?
не ставайте смешни!


С риск да стана смешен, ще пусна едно линкче,
където са се потрудили хората да направят сравнение...
Passat vs. Vectra


Главный результат противостояния двух немецких седанов – отсутствие победителя. Да, “Пассат” (средняя оценка 4,0), возможно, как никогда приблизился к моделям бизнес-класса. По внешней стати и роскошной отделке салона во всяком случае. Зато в таких важных деталях, как шумоизоляция, “Пассат” по-прежнему недотягивает до идеала. Да, “Фольксваген” замечательно безопасен и презентабелен, у него благородные дорожные манеры и огромный багажник. Но задумчивый тандем двигатель/коробка передач сложно назвать идеальной парой. И главное – в погоне за бизнес-классом “Фольксваген” перегнул палку. По цене седан из Вольфсбурга вплотную приблизился к СААБу-9-5 и “Вольво-S80”! И речь всего лишь про 2-литровый седан. Даже страшно представить, во сколько покупателю обойдется “Пассат” с мотором V6 3,2 л, который вот-вот появится в продаже...

“Вектра” (средняя оценка 4,0) не пытается поразить покупателя количеством дерева и хрома, но на деле предлагает почти тот же (если не более щедрый) набор благ: просторный салон, высокую безопасность, комфортабельную подвеску и оптимальный двигатель. Беда лишь в том, что “Вектра” хоть и дешевле безумно дорогого “Пассата”, но тем не менее дороже почти всех остальных конкурентов. При этом в глазах покупателей она не выглядит столь же престижной, как “Пассат”, в ней нет спортивного очарования “Мазды-6”, отсутствует футуризм “Примеры” и благородная утонченность “Авенсиса”. А просто хороший автомобиль без изюминки и символа престижа на решетке радиатора интересен немногим.
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 23 октомври 2008 - 14:35

Абе те хората от Авто Билд са си направили проучването ние ли ще ги учим коя кола е по лоша :mhihi:
а наистина и на мен 2,8 В6 турбо не ми се струва никак малолитражка
и много бързо забравихме, че опел от доста години си слагат двигатели по 3000+ кубика в омеги сенатори и др кораби ;)

а някаде прочетох че ще слагат на Инсигния 2000 турбо дизелов мотор с 190 заводски кончета :clap:
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 октомври 2008 - 16:14

Моето мнение, е че Опел доста вдигнаха качеството. Разликата не е толкова голяма защото пък концерна "Свиня-майка" свали качеството. Не знам защо, но отидете в сервиз на ФВ, Сеат, Шкода и вижте какво мазало е. И прехвалените турбо-дизели чакат по 1 месец за турбини, щото са много добри. Та разликата вече е по малка. Има обаче един ОГРОМЕН проблем при Опел. Лоша слава или лош имидж. Ръждясва, ефтини материали, шасито е ужасно и на прехвалената вектра ОПЦ и на прекалено мощната Астра ОПЦ с 240 коня на предни колела. Просто не става. От лошия имидж се излиза трудно и аз лично се съмнявам, че Опел може да го направи в следващите 2-3 години.
Разбира се говоря за България а не в бяла държава.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 23 октомври 2008 - 16:26

И защо да слагат като вече няма такъв клас автомобил? Да направят Opel W12, за да се говори "дааа имат голям мотор"? Не само, че бъдещето е в малките двигатели, а и всичко се произвежда след като е направено подробно проучване и се е изградила ясна стратегия!

Аз не мога да разбера защо като се говори за най-добрия германси производител се стигна до това, че нямали 4х4, нямали V8, нямали 6 литров двигател...

Май забравихте Irmscher GT-то? Или то не важи защото е Irmscher? То по тая логика и Mercedes нямат в ниските си класове мега бегачки, освен AMG? :mhihi:
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 23 октомври 2008 - 16:30

 Stoil, на Oct 23 2008, 04:21 PM, каза:

ако не знаеш тея "работят" поръчково на принципа за плащача и музиката...
но го няма в ниския клас коли където са бегачките

във високия просто не се откроява чак толкова...
и още по - бързо се забравя, че другите в подобни коли слагат 3.7, 4.2, 5.0, 6.0 ....

за осмаци и дванайсети да не говорим, че там скръбта е необяснима...

Добре кажи ми Голф 5 да не е по добър от астра H ?
пасата да не е по добър от Инсигнията ?


и Опел когато са слагали двигатели с тези кобици около 5000 VW още са си правили кустенурката

какво им е толкова хубавото имат един хубав донякаде Дизел и това е цялата слава
Отговори

Stoil снимка Stoil 23 октомври 2008 - 16:39

чичко луунлорд
става дума че няма избор нито като сегмент, нито като двигатели

и какво за ГТ-то, ами то е 2.0
с такъв малък мотор ... не знам...

и разбира се, че на една Инсиния ще и ходи 8мак

точно по това какво правиш се вижда доколко ти е капацитета
не може да правиш максимум 3.0 литра мотор и да си водещ
това е смешно

за малките мотори си прав
да, ама те са ширпотребски
и никога не отличават една марка от друга
това което я отличава е здравия мотор, доброто управление и поведение на колата
тея неща меко казано не са на ниво...

и защо всички си спомнят за Лотус омегата... защото е била ВЕЛИКА

сега обаче няма и помен от тея неща...

кво е туй нещо да правиш СУВ да кажем и най - големия ти дизел да е 2.0 150 коня
смях, смях и резил
и то при това търсене на дизелови СУВ


......................................................................................


 FBI-Rumen, на Oct 23 2008, 05:30 PM, каза:

Добре кажи ми Голф 5 да не е по добър от астра H ?


според мен не си имал тесен допир до нито един от двата

астра е толкова бедна на варианти, на пространство и т.н.



 FBI-Rumen, на Oct 23 2008, 05:30 PM, каза:

пасата да не е по добър от Инсигнията ?


инсинията все още не е реално на пътя, няма да коментирам кола, която стартира сток с 1.6 мотор :mhihi:

освен това пасат цц е нещо доста добро, не знам въобще дали си го виждал


 FBI-Rumen, на Oct 23 2008, 05:30 PM, каза:

и Опел когато са слагали двигатели с тези кобици около 5000 VW още са си правили кустенурката


once upon a time...
и там са си останали
докато другите са се развили...


 FBI-Rumen, на Oct 23 2008, 05:30 PM, каза:

какво им е толкова хубавото имат един хубав донякаде Дизел и това е цялата слава


ке ке, един викаш
имат цяла серия образцови дизели - от 1.2 литра, та чак до 6.0 в12
Мнението беше редактирано от Stoil: 23 октомври 2008 - 16:39
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg