Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Независимо затопляне на изпарителя

rosenss снимка rosenss 22 декември 2012 - 20:23

Редактирано
Мнението беше редактирано от rosenss: 09 април 2013 - 06:20
Отговори

npace снимка npace 22 декември 2012 - 21:49

Ако нямаш климатик това което се опитваш да направиш е излишно.Свържи си изпарителя последователно на парното и си 6.
Отговори

rosenss снимка rosenss 22 декември 2012 - 23:45

 npace, на 22 декември 2012 - 21:49, каза:

Ако нямаш климатик това което се опитваш да направиш е излишно.Свържи си изпарителя последователно на парното и си 6.


!
Мнението беше редактирано от rosenss: 09 април 2013 - 06:21
Отговори

npace снимка npace 22 декември 2012 - 23:55

 rosenss, на 22 декември 2012 - 23:45, каза:

Ами аз засега нямам климатик, но това е следващото нещо по което ще поработя. Благодаря за отговора!


Мислил съм си доста пъти да разчекна един редуктор и да опитам по някакъв начин да му вкарам някакви реотани вътре да се подгрява което е трудната част.Имам си идея как би трябвало да стане електро схемата но не съм мислил какъв точно реотан да използвам.Гледал съм теми в които слагат подгревни свещи от дизел но идеята не е добра.Виждал съм и такива свещи - 3 бр, боднати в термостата.Покъртително!!!Остане ли ми време ще поработя и по тоя въпрос.Темата е добра, стига да има време и мерак може да се измисли нещо в стил инж.Ганьо Балкански с тел и пирон прави тунинг тип K&N (кит и нит)...
Отговори

ceko26 снимка ceko26 25 декември 2012 - 22:28

Защо е нужно? Връзва се на изхода на парното и не пречи на отоплението.Ел. подгряване е загуба на енергия.
Отговори

rosenss снимка rosenss 25 декември 2012 - 23:06

 ceko26, на 25 декември 2012 - 22:28, каза:

Защо е нужно? Връзва се на изхода на парното и не пречи на отоплението.Ел. подгряване е загуба на енергия.

Мнението беше редактирано от rosenss: 09 април 2013 - 06:22
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 26 декември 2012 - 08:22

Дали е сигурно че ако махнеш тази тапа, охладителната течност ще е с температура близка до тази в първият охл. кръг, и евентуално ако от нея вземеш течност в коят точка трябва да се върне ?
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 26 декември 2012 - 09:46

 npace, на 22 декември 2012 - 23:55, каза:

Мислил съм си доста пъти да разчекна един редуктор и да опитам по някакъв начин да му вкарам някакви реотани вътре да се подгрява което е трудната част.Имам си идея как би трябвало да стане електро схемата но не съм мислил какъв точно реотан да използвам.Гледал съм теми в които слагат подгревни свещи от дизел но идеята не е добра.Виждал съм и такива свещи - 3 бр, боднати в термостата.Покъртително!!!Остане ли ми време ще поработя и по тоя въпрос.Темата е добра, стига да има време и мерак може да се измисли нещо в стил инж.Ганьо Балкански с тел и пирон прави тунинг тип K&N (кит и нит)...


Колега и аз съм мислил за подгрев. В момента съм с такава система от Фолксваген само че е с 4 подгр. свещи в собствено тяло и е сложена на входа на водата преди изпарителя. Обаче 4 свещи потопени в ледена вода са 65Аконсумация и може да се пуска само 5-10мин максимум иначе генератора почва да грее.Според мен колата загрява малко-по бързо като цяло но дебита не стига да се стопли целия изпарител веднага,защото мотора е студен.Лошото е че консмацията е голяма около 800W И същевременно недостатъчна да подгрее добре в зимните дни. Решението е печка. Дори в момента търся такава.
Отговори

rosenss снимка rosenss 26 декември 2012 - 10:46

 Nerven_Hamster, на 26 декември 2012 - 09:46, каза:

Колега и аз съм мислил за подгрев. В момента съм с такава система от Фолксваген само че е с 4 подгр. свещи в собствено тяло и е сложена на входа на водата преди изпарителя. Обаче 4 свещи потопени в ледена вода са 65Аконсумация и може да се пуска само 5-10мин максимум иначе генератора почва да грее.Според мен колата загрява малко-по бързо като цяло но дебита не стига да се стопли целия изпарител веднага,защото мотора е студен.Лошото е че консмацията е голяма около 800W И същевременно недостатъчна да подгрее добре в зимните дни. Решението е печка. Дори в момента търся такава.


)
Мнението беше редактирано от rosenss: 09 април 2013 - 06:23
Отговори

Teodor Jordanov снимка Teodor Jordanov 26 декември 2012 - 12:52

 rosenss, на 26 декември 2012 - 10:46, каза:

Външното решение се казва бензин. (палиш на бензин, подгряваш и обръщаш на газ)


Да, но зимата се обезмисля така ГИ. Ако караш 4-5 км. какъв е смисъла да седиш 5-7 минути на място да подгрее и обърне...
Отговори

rosenss снимка rosenss 26 декември 2012 - 17:05

.
Мнението беше редактирано от rosenss: 09 април 2013 - 06:23
Отговори

npace снимка npace 26 декември 2012 - 23:30

Личното ми мнение по тоя въпрос с подгрева е че ако е имало начин да се направи такъв електрически, все някой досега щеше да го е направил а не ние да откриваме топлата вода.Не че няма да се позанимавам ако имам време но за сега нямам.

Относно чакането на колата да загрее: Никога не я чакам да загрява на място.Паля и тръгвам.В това число и мотора загрява и скоростите загряват и личното ми убеждение е че е по добре да не чакаш.При ГИ Фобос фабричната настройка за прехвърляне на газ е 35 градуса и 30 секунди изчакване след достигане на тази температура.Ако не я направиш на 2-3 секунди след достигане на тези 35 градуса, 30 секунди са равни на 45-55 градуса през лятото и 42-48 през зимата (различни коли за различно време загряват).За 30 секунди особено ако не спираш на светофар това си е половин километър.Имайки в предвид и разстоянието което сме изминали от запалването на автомобила при 0 градуса външна температура и съответно температура на редуктора до достигане на тези 35 градуса....то си станаха 3 километра....
Отговори

Коцето снимка Коцето 26 декември 2012 - 23:51

 rosenss, на 26 декември 2012 - 17:05, каза:

Някой замислял ли се е зимата при палене на студен двигател колко му е разхода на газ. Ако е 15-16 на 100 има ли смисъл да се пали директно на газ?!? Да не говорим, че студеният двигател задължително трябва да се подгрее, за да живее по-дълго и качествено.

Ако си мислиш че като я запалиш на бензин гори по-малко се заблуждаваш , колкото до подгряването с работа на място е остаряла ( от преди 25-30 год. ) теория за по-малко износване . Виж ако имаш друга система за подгряване е друга работа , а иначе мотора най-бързо си загрява като се натовари т.е. като подкараш колата , и за да е по-малко износването като е студена караш на по-ниски обороти и без изрязвания и форсажи . Паленето на студен двигател на газ е по-добре лошото е че при ниски температури втечнения газ трудно се изпарява за това е добре температурата на изпарителя да е поне 25-30 градуса . Аз отдавна имам идея да направя едно независимо подгряване на самия изпарител само за сутрешно палене със свещ от дизел но нямам време за експерименти .
Отговори

rosenss снимка rosenss 27 декември 2012 - 15:28

!
Мнението беше редактирано от rosenss: 09 април 2013 - 06:25
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 декември 2012 - 23:19

Идеята ти е ясна , обаче ако вържеш изпарителя там къде ще вържеш обратния маркуч ? пак на малкия кръг , което значи зависимостта м/у изпарител и парно си остава . На моята го реших с тедки (паралелно) като отклоненията към изпарителя са 10мм. т.е. оставям по-големия дебит към парното а този към изпарителя го намалявам и това му е достатъчно , имам си парно и газово си работи добре . Преди да направя този номер редовно ми се запушваше радиаторчето на парното , може би поради ограничаване на дебита от изпарителя в известна степен когато бяха вързани последователно . Моята идея е да мушна една свещ от дизел във водната част на изпарителя и да го загрявам преди да запаля и малко след това като през това време с някаква клапа да спра циркулацията на антифриз през него докато достигне 20-30 градуса .
Отговори

rosenss снимка rosenss 28 декември 2012 - 17:41

!
Мнението беше редактирано от rosenss: 09 април 2013 - 06:26
Отговори

ceko45 снимка ceko45 28 декември 2012 - 22:32

Аз си мисля че проблема ти е в радиаторчето на парното или в цялата охладителна система. А изпарителя се връзва паралелно на тръбите на парното- това се дава и от Ловато в техните листовки за монтаж на газова уредба!
Отговори

rosenss снимка rosenss 29 декември 2012 - 14:16

!
Мнението беше редактирано от rosenss: 09 април 2013 - 06:26
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 декември 2012 - 16:47

 rosenss, на 28 декември 2012 - 17:41, каза:

И моят изпарител е вързан паралелно на парното. Пред месец направих метална втулка с вътрешен диаметър 10мм, която поставих в маркуча за топлата вода на изпарителя. Сега парното ми е доста по-силно, но на първа степен. На втора и на трета степен като включа пак си е зле. Студената вода няма да бъде вързана на маркуча за парното, на маркуча за разширителното казанче. По този начин мисля че независимостта между парното и изпарителя ще бъде сведена до минимум.

P.S: Мисля входа за топлата вода отново да бъде със малък диаметър 6мм. Ако не е достатъчен ще го разширя.

Същия резултат ще получиш ако пробваш да намалиш тази втулка която си сложил примерно на 8мм. или 7 ако не ти е достатъчно , според мен това което си замислил през тапата на колектора ще е излишно . Щом ти отслабва парното на по-високите степени на вентилатора значи имаш малък дебит през радиаторчето което най-вероятно се дължи на запушване , моето беше доста време така въпреки че беше вързано последователно , загряваше изпарителя но парното беше слабо .
Мнението беше редактирано от Коцето: 29 декември 2012 - 16:52
Отговори

ceko26 снимка ceko26 01 януари 2013 - 11:59

Всъщност пропан бутана, който ползваме е втечнен газ чрез високо налягане, а за да гори трябва да се редуцира от високо налягане в бутилката до атмосферно ползваме редуктор - изпарител.Страничния ефект от изпаряването е охлаждане, което "замразява" пълни изпарителя с втечнена газ. По високата температура на изпарителя позволява по-голямо количество газ да се изпарява и обратно. Затова зимата ако запалим колата на газ на ниски обороти двигателя не дърпа голямо количество газ и няма нужда от топлина за да има изпаряване както газова запалка.Топлина ни е нужна за да изпарим голямо количество втечнена газ.Дали изпарител е на 60 или 100 градуса няма значение за разхода на колата а какво количество ще може да изпари на минута. По спомен при изпаряване темературата е -40 гр. ,а антифриза ако е 60 гр пак имаме положителна тепература защото циркулацията на антифриз е в пъти по-голяма от минаващия П.Бутан.
Изпарителя Ловато има голяма камера за изпаряване и събира много антифриз в сравнение с други марки. Карам над 10 год. на газ всеки ден. Смених 3 различни коли и паля целогодишно на газ. Мембрани сменям на около 2 год. струват около 20 лв. за собствена утеха и си изглеждат нормално. Условието е да има по-концентриран антифриз и ако е студено да се подава по малко газ докато не вдигне положителна тепература двигателя.
Колега всичко по циркулацията охладителната система е проектирано с цел да минава определено количество през различните възли на двигателя. Като си вземеш вода от мотажна тапа на колектор и я върнеш някъде другаде може да намалиш дебита за друго място и дори да го изолираш напълно.
По високите класове коли има ел. помпа която върти повече антифриз през парното на ниски обороти може да се сложи за да топли на по-висока степен на вентилатора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg