Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Има ли смисъл от оригинални части?

BECK0 снимка BECK0 04 март 2010 - 18:01

Здравейте колеги!
Вчера си смених въздхушния филтър на Астрата и взех от магазина на колега във форума нов (Filtron) за 8 лв... Made in Poland. Реших, че не ми се дават 34 лв за оригинален, но какво да видя..
Смъквам стария филтър и изненада - филтрон същия, като новия ми с едната разлика, че в дясно пишеше GM, което ме подвежда на мисълта, че това е оригиналния филтър, който се предлага за моята кола (стария е слаган в Швейцария, а там не пестят от консумативи).
Та вие имате ли такива наблюдения.. оригиналните продукти за опел заради черното надписче GM ли са на 3-ни/4-ни цени или аз се бъркам.. ?

Поздрави,
Веско
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 04 март 2010 - 18:41

Колега, бих ти препоръчал да си вземеш филтър МАНН, доста по-качествен
е от Филтрон, също се ползва като сток от ГМ, макар и на по-старите модели.
Поздрави!
Отговори

oci снимка oci 04 март 2010 - 18:46

Конкретно за филтъра не мога да говоря, но ти по какво го позна че е същия? Те размерите му ако не са същите нали се сещаш, че няма да става на твоята кола :mhihi:

Иначе като цяло отговора ми е НЕ - не само надписа GM прави цените по-скъпи. Но разбира се при повечето от нас се налагат компромиси.

Аз карам сегашната си кола с филтрон, преди това 2 години и нещо карах вектра а пак с такава марка и оплаквания не съм имал. Ама какви оплаквания да имам - тва е въздушен филтър се пак :newsm05_41:
Отговори

BECK0 снимка BECK0 04 март 2010 - 18:58

Ами колега познах го по това, че всички други надписи бяха еднакви (и на двата пишеше Filtron, номера същия.. всичко). Само на стария има и GM две черни буквички.. може да снимам ако остане време и да ви покажа.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 04 март 2010 - 19:05

Вижте сега, GM няма завод за части.Незнам защо си мислите че като пише GM значи е оригинално, няма такова животно.
Давам пример: Свещи с надпис GM, производител BOSH или AC Delco
Следователно дали ще си купиш Филтрон или GM Филтрон, разликата е само в цената :newsm05_41:
Това важи за абсолютно всички части и щампа GM не е гарант за качество.
Маслото GM няма да го коментирам :mhihi:
Отговори

iwanov снимка iwanov 04 март 2010 - 20:05

За въздушния филтър според мен няма смисъл да се дават луди пари. Се тая каква марка е както се каза по нагоре се пак е само въздушен филтър, пък карам на ГАЗ и филтъра го сменям на 5 000 км или това ми идва някъде на 5 6 месеца.
Отговори

oci снимка oci 04 март 2010 - 22:27

 gujo78, на 04 Mar 2010, 19:05, каза:



И си прав и не си. Това че не са го произвели в завода на GM е пределно ясно. Въпроса е, че в повечето случай надписа GM гарантира качество. Защото сам знаеш че има и Бош и Бош части.

Разбира се има и изключения. Също така има разлика дали ще купуваш консумативи(масла, ремъци, филтри) или някой датчик например :hahaha:
Отговори

lupo13 снимка lupo13 04 март 2010 - 23:11

 gujo78, на 04 Mar 2010, 19:05, каза:

Вижте сега, GM няма завод за части.Незнам защо си мислите че като пише GM значи е оригинално, няма такова животно.
Давам пример: Свещи с надпис GM, производител BOSH или AC Delco
Следователно дали ще си купиш Филтрон или GM Филтрон, разликата е само в цената :hahaha:
Това важи за абсолютно всички части и щампа GM не е гарант за качество.
Маслото GM няма да го коментирам :hahaha:


че нямат завод за части е пределно ясно но надписа GM е гаранция за качество ... това ще рече че минава и през качествения контрол и на GM. А за сравненията който си дал си много далеч от истината ..... свещите GM в повечето случай са правени в Китай но изкарват с пъти в повече отколкото Боша или Делкото. Филтрите са консуманив и от Опел купуват от някой от  големите производители който даде най добра цена. както и много други резервни части. А какво му е на маслото на опел ....... че едно 30-40% от хората карат с такова независимо от марката на колата. :mhihi:
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 05 март 2010 - 07:49

Подкрепям колегата lupo13!
Отивате в някой истински магазин за части и си купувате такива филтри, за които ви стига бюджета. Защото с най-евтините после ще има колата ми не върви, прозорците ми се потят и др. неща от този сорт... Личен опит - спестих 15-тина лева и после за 6 месеца смених още един филтър за купето!
Относно GM маслото - всеки си има предпочитания!
Само някой да не ми каже - моята го гори много, тънко ми е и т.н.! При недобре поддържан ДВГ и ползване на no name или ментета масло преди това е нормално. Ако искате давайте по 20лв/л и нагоре за "качествени" масла. А ще ми кажете ли с какво масло се карат гаранционните автомобили на Opel и Chevrolet в БГ? Сигурно с някое супер синтетично и извънземно?
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 05 март 2010 - 08:00
Отговори

FRYER снимка FRYER 05 март 2010 - 08:17

 iwanov, на 04 Mar 2010, 20:05, каза:

За въздушния филтър според мен няма смисъл да се дават луди пари. Се тая каква марка е както се каза по нагоре се пак е само въздушен филтър, пък карам на ГАЗ и филтъра го сменям на 5 000 км или това ми идва някъде на 5 6 месеца.


Аз пък съм точно на обратното мнение.Именно филтъра е "белият дроб на колата".Поради тази причина хич не е маловажно да се използва качествен такъв за да се гарантира спирането в най-голяма степен на абразивни частици.Аз купувам само ГМ въздушен филтър.СЪщо така карам с масло ГМ,както и много други части по колата ми са ГМ...
Има смисъл от качествени оригинални части.Не случайно на запад се използват такива в масовите случаи.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 март 2010 - 08:45

На моя въздушен има щампа на GM, обаче по всичко личи, че филтъра е на MANN. Лично аз слагам всички филтри само на MANN, всеки сам преценява в крайна сметка. Е, вярно че при по-ограничен бюджет "слизам" на Filtron. :hahaha:

Интересно ми стана сега - какво е всъщност маслото GM (в смисъл знае ли някой със сигурност какво масло се сипва и се продава под логото на GM) :hahaha:
Отговори

Zygot снимка Zygot 05 март 2010 - 08:53

В повечето случаи частите от 3рд парти производител които са на цената на оригиналните са по-качествени.

Относно лафа за "че нямат завод за части е пределно ясно но надписа GM е гаранция за качество ..." оставам без коментар те ГМ ако имаха контрол нямаше да са на това дередже.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 05 март 2010 - 09:34

Това че няма логото на GM на частите нe e признак, че са некачествени. Защо на маслата, антифризи, термостати, филтри, части за окачването и много други, са изписани определени спесификации и за кои марки автомобили стават - OPEL, VW, BMV и т.н. Така че сравнението между части с логото GM и тези които нямат това лого не са състоятелни. Всеки ще предпочете това което му позволява бюджета, навика и уважава собственото си мнение. Filtron-Полша храни много автомобилни концерни. Например VW излиза от завода с такъв филтър, термостат BEHR, базово масло - Lemforder и т.н. Значи ли, че като нямат логото на VW са некачествени и завода ги пуска на народа и трева да пасат. Така е и с другите автомобилни производители.
Например аз съм много доволен от маслен филтър на MAHLE - австрийска, подразделение на MANN. Никаква разлика няма от MANN. Но цената е двойно по ниска на MAHLE - 8 лв.
GM е една от многото марки за производство на консумативи и резервни части за автомобили.
Обаче това не е гаранция за високо качество. :hahaha:
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 05 март 2010 - 09:41
Отговори

Shades снимка Shades 05 март 2010 - 09:47

Истината е както винаги по средата. Примерно за филтри от какъвто и да е вид не си струва да са оригинални. По-добре да се взимат такива от реномирани производители. От друга страна е почти самоубийство да се купуват датчици, дебитомери и т.н., които не са със щемпел GM. Най-голямото предимство е, че като смениш GM-ска част при дилъра си ползваш и гаранцията на продукта, докато в махаленския сервиз всичко е пунта мара.
Отговори

ivogeoang снимка ivogeoang 05 март 2010 - 09:51

За GM частите всеки си решава,но искам да ви питам-ако са некачествени значи и продукта сглобен с тях е некачествен ,тогава защо си купувате и карате автомобили OPEL
Отговори

Zygot снимка Zygot 05 март 2010 - 09:57

 ivogeoang, на 05 Mar 2010, 9:51, каза:

За GM частите всеки си решава,но искам да ви питам-ако са некачествени значи и продукта сглобен с тях е некачествен ,тогава защо си купувате и карате автомобили OPEL


Защото всеки се надява, че плащайки по-малко ще получи повече. За съжаление личния ми опит сочи, че не е точно така.

В крайна сметка нещо струващо 5000лв. няма как да е по-добре от нещо което е 7к или 10лв. заблуда на сиромаха е това.
Мнението беше редактирано от Zygot: 05 март 2010 - 09:58
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 05 март 2010 - 10:01

 Shades, на 05 Mar 2010, 9:47, каза:

при дилъра си ползваш и гаранцията на продукта

Съгласен съм колега, но въпросната гаранция излиза доста соленичко.Като ходих при варненския дилър за аксиален лагер ми обявиха цена от почти хиляда лева, така че пак всичко е по средата.Сега съм с TRW, които пак са одобрени за първоначално влагане и ако недай си боже се счупи ще мога да си взема още 4 такива лагера преди да стигна цената на дилъра.
Отговори

BECK0 снимка BECK0 05 март 2010 - 10:02

 ivogeoang, на 05 Mar 2010, 9:51, каза:

За GM частите всеки си решава,но искам да ви питам-ако са некачествени значи и продукта сглобен с тях е некачествен ,тогава защо си купувате и карате автомобили OPEL


Колега, никой не казва нищо лошо за автомобилите ОПЕЛ... а както каза ти, всеки си решава.. на мене ми се струва странно, че разликата между стария-оригинален и новия-неоригинален беше просто две букви..
Колегите казват, че двете буквички гарантирали качество, което е възможно да е така, но ме съмнява Filtron да прави коренно различни филтри за ГМ..
Отговори

Shades снимка Shades 05 март 2010 - 10:05

 martin_kolev, на 05 Mar 2010, 10:01, каза:

Съгласен съм колега, но въпросната гаранция излиза доста соленичко.Като ходих при варненския дилър за аксиален лагер ми обявиха цена от почти хиляда лева, така че пак всичко е по средата.Сега съм с TRW, които пак са одобрени за първоначално влагане и ако недай си боже се счупи ще мога да си взема още 4 такива лагера преди да стигна цената на дилъра.

Одобрените за първоначално влагане също са с гаранция при дилърите :hahaha: И точно тук е тънката линия на това какво си струва да е оригинално и какво не.
Отговори

LADA2107 снимка LADA2107 05 март 2010 - 10:24

Здравейте колеги, по темата може много да се беседва. Но в крайна сметка всеки се учи от собствения си опит. Един път като се прецакаш и после....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg