Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Vauxhall Vectra C Z19DTH

tisho.74 снимка tisho.74 07 септември 2018 - 12:34

Екстра е колата, само хубави емоции да носи и мноооого безаварийни мили:-)

Опкома си го вземи от тоя колега с обява тук, да не береш ядове като много колеги. Всичко му е готово, срещу една идея по- висока цена от китайците получаваш едва ли не доживотна гаранция, и най вече лице, което да нап.уваш като имаш проблем:-) при китайците тия неща липсват и се оправяш сам.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 07 септември 2018 - 17:21

Благодаря колеги! Все пак... 10 годишна кола... Старата ми мазда беше много готин автомобил, обаче невероятна екзотика на преклонна възраст! За това реших да взема нещо масово и европейско. Бях надминал Шерлок Холмс, когато ми трябваха части за Маздата. За Опела където и да цъкна, море от части и информация! Цените са отлични за такава кола, а Маздата беше сякаш поддържам Ролс Ройс, пък за Р Ъ Ж Д А Т А да не говорим...
За оп-кома стана така, че докато си пиех кафето преди работа тая сутрин, четох отзиви за китайските в Алито. Харесах си най-купувания, па викам - 13 паунда... И да не работи, поне да не ме е яд... И поръчах един :biggrin: Ако пък не работи, ще си взема от проверените!
Гледам един продава абсолютно същите джанти като моите 17-ки със гуми средна хубост за 175 паунда и се чудя... Понеже искам като сменям летни и зимни, да не тичам постоянно при гумарите.
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 07 септември 2018 - 17:32
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 септември 2018 - 23:41

Маздюхата да не е била 626 или Xedos случайно?
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 08 септември 2018 - 00:45

Xedos 1.6
Отговори

Persizi снимка Persizi 08 септември 2018 - 12:07

Честито за новата придобивка. Аз имам абсолютно същата, но автоматик. Не знам къде живееш, но бих могъл да ти помогна ако си наблизо, аз живея в Bushey WD23 1NB. Имам Op-Com (китайски), който работи прекрасно. В зависимост от диплея борда може да се активира, но ако е от най-обикновените няма да стане. Аз смених моя с цветен. Ангренажа също сменях сам преди година и половина (общо взето всичко сам си сменям :) ) та бих могъл да ти помогна и с него ако си на близо и нещо се закучи.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 08 септември 2018 - 18:38

 Persizi, на 08 септември 2018 - 12:07, каза:

Честито за новата придобивка. Аз имам абсолютно същата, но автоматик. Не знам къде живееш, но бих могъл да ти помогна ако си наблизо, аз живея в Bushey WD23 1NB. Имам Op-Com (китайски), който работи прекрасно. В зависимост от диплея борда може да се активира, но ако е от най-обикновените няма да стане. Аз смених моя с цветен. Ангренажа също сменях сам преди година и половина (общо взето всичко сам си сменям :) ) та бих могъл да ти помогна и с него ако си на близо и нещо се закучи.


Благодаря! Аз съм в Корби на север, около 130-40 км от Лондон. Реших да си взема частите от тук, а да правя всичко в БГ. Понеже и аз като теб сам си правя колите. Оп-кома вече пътува към България, а аз се прибирам в края на месеца. Поръчах този този. Сега само купувам части, консумативи и чета. Това ми е първия дизел и честно казано ме кефи страшно много. Въртящия момент при 150 коня е голям кеф! Разхода на гориво също! Сравнявайки я със Сааб-а на комшията, който е същия мотор но с две турбини, Вектрата му отстъпва малко по отношение на шумоизолацията. Иначе я намирам за по-комфортна като вътрешно пространство и много по-приятна като дизайн!
Сега един въпрос! Чека пак свети. Пробвах номера с едновременното натискане на газта и спирачката и даване на контакт, но не изписва грешки. Колата си върви нормално. Когато я изгася, излиза InSP (без да дава километри до смяна на масло или нещо подобно). Трябва си диагностика с оп-кома.
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 08 септември 2018 - 18:45
Отговори

Persizi снимка Persizi 08 септември 2018 - 18:45

 Vaxhall, на 08 септември 2018 - 18:38, каза:

Това ми е първия дизел и честно казано ме кефи страшно много. Въртящия момент при 150 коня е голям кеф!

С чип е още по-голям кеф. Аз сложих на моята в Бристъл:
Публикувано изображение
Разхода при нормално каране също падна.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 08 септември 2018 - 18:50

Страхотен резултат! Обаче за сега няма да барам нищо в тази посока. Искам просто да я стегна както трябва и да активирам екстрите с които разполага.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2018 - 20:43

Да, има вариант да има грешки и да не ги изписва на дисплея, а да си трябва диагностика.
InSP е сервизния интервал за маслото и филтрите. Нулира се така:
Отключваш и сядаш на мястото си и вкарваш ключа на мястото му без да даваш контакт. Натискаш бутона за нулиране на дневния километраж и го задържаш натиснат. Завърташ ключа на контакт без да пускаш бутона. Държиш го натиснат докато се нулира интервала. Това е.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2018 - 20:44
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 09 септември 2018 - 16:42

Нулирах го (уж..) InSP-то. Излязоха чертички на мястото на надписа. Чека продължава да си свети. Дигнах пластмасовия капак на двигателя и забелязах, че две от вихровите клапи са откачени от рейката. Пък може и повече да са, но нямам видимост към всички. Има и омасляване от двете външни страни на капака на клапаните, от към страната на ангренажния ремък. Не знам чек енджина дали може да свети заради тези вихрови клапи?
Публикувано изображение

Другото което забелязах е, че акумулатора е кипял дивашки и от дълго време.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 09 септември 2018 - 16:50
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 09 септември 2018 - 18:29

Оказа се, че цялата рейка е откачена от вихровите клапи и си подскача свободно в пространството. Иначе с отверка бутнах пъпката на най-лявата клапа (от снимката), да видя поне дали се върти. Върти се без кой знае какво усилие. Бих казал почти свободно. Почистих клемите на акумулатора и му отвъртях капачките. На всички клетки електролита е под маркерите, а на минусовата клетка даже се виждат плочите. Не знам каква е гъстотата. Тук нямам и отверка дори. Утре ще му долея дестилирана вода.
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 09 септември 2018 - 19:49
Отговори

Persizi снимка Persizi 10 септември 2018 - 01:04

Аз си купих нова рейка с месингови глави:
https://www.ebay.co....T8AAOSwCtJaN8tP
Не съм я сложил обаче, защото оригиналната се държи, не мога да я извадя дори с известно усилие.
В твоя случай най-добре извади рейката и остави клапите в отворено положение. Възможно е от тях да ти свети чека, но най-добре да се закачи на диагностика.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 10 септември 2018 - 06:34

Празна минусова клетка е сигнал за лоша маса,обратното празна плюсова е че презарежда.
Отговори

sdonio снимка sdonio 10 септември 2018 - 08:22

 Vaxhall, на 09 септември 2018 - 18:29, каза:

Оказа се, че цялата рейка е откачена от вихровите клапи и си подскача свободно в пространството. Иначе с отверка бутнах пъпката на най-лявата клапа (от снимката), да видя поне дали се върти. Върти се без кой знае какво усилие. Бих казал почти свободно. Почистих клемите на акумулатора и му отвъртях капачките. На всички клетки електролита е под маркерите, а на минусовата клетка даже се виждат плочите. Не знам каква е гъстотата. Тук нямам и отверка дори. Утре ще му долея дестилирана вода.

Да, абсолютно възможно е да ти свети чек-а заради откачените вихрови клапи - просто не достига горивна смес. Най-лесното решение в домашни условия е да ги залепиш в отворено положение с течен метал или епоксидна смола, устойчива на високи температури. Махаш рейката, след което вадиш капачетата на клапите - онези с пъпките, обезмасляваш, подсушаваш внимателно - да не попадне обезмаслител в отворите, след което мажеш капачетата с лепилото /смолата/ и ги връщаш на мястото им. ВАЖНО!!!!!!! Не залепяй това на 3-ти цилиндър - т.е. вторият отдясно наляво когато си пред двигателя /откъм акумулатора/!!!!!!! Него си го оставяш както си е!!! Към него е вързано моторчето, което командва рейката и ако го залепиш ще продължава да ти бие грешки! Клапите са в отворето положение, когато са в посока на движение, а не напречно. Т.е. правоъгълната част, на която се нанизва капачето е формата на клапата. Аз лично карам така повече от година и нямам никакви проблеми, а някои колеги и от по-дълго. Ако искаш като се прибереш в България вече може да си свалиш колектора и да правиш по-сериозни интервенции - почистване на колектора, затапване на клапите и т.н. Ето и тема от форума: https://www.opelclub...0%BF%D0%B8&st=0
Мнението беше редактирано от sdonio: 10 септември 2018 - 08:44
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 10 септември 2018 - 12:07

 mrsch66, на 10 септември 2018 - 06:34, каза:

Празна минусова клетка е сигнал за лоша маса,обратното празна плюсова е че презарежда.


Точно! Като се прибера в БГ ще се се чисти ЕГР, колектор и ще се правят клапите. Сега само ще пробвам да закача рейката към тях (не знам дали ще стане, че ми се вижда тясно за бъркане там). Днес ще долея вода на акумулатора, ама нямам зарядно. Поръчах си някакво шведско май ей това. Като дойде тия дни ще го зареждам.
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 10 септември 2018 - 12:08
Отговори

sdonio снимка sdonio 10 септември 2018 - 15:58

Ето една не-особено-сполучлива снимка на залепена в отворено положение вихрова клапа на първи цилиндър: https://1drv.ms/u/s!...aXDvwTIoSZLYmXA
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 11 септември 2018 - 00:28

 sdonio, на 10 септември 2018 - 15:58, каза:

Ето една не-особено-сполучлива снимка на залепена в отворено положение вихрова клапа на първи цилиндър: https://1drv.ms/u/s!...aXDvwTIoSZLYmXA


Най ми допада като идея за клапите както го е направил колегата - с телчета, ама малко по-прецизно да се барне ЦЪК

Днес дойде и съединителя с маховика. Обаче феродовия диск не е с пружини ... Това има ли значение? Някой знае ли? Утре ще го снимам и него.
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 11 септември 2018 - 00:34
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 септември 2018 - 09:22

 Vaxhall, на 11 септември 2018 - 00:28, каза:

Най ми допада като идея за клапите както го е направил колегата - с телчета, ама малко по-прецизно да се барне ЦЪК

Днес дойде и съединителя с маховика. Обаче феродовия диск не е с пружини ... Това има ли значение? Някой знае ли? Утре ще го снимам и него.

Нали маховика е двумасов? Тогава феродовия диск няма пружини.
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 11 септември 2018 - 12:38

 tisho.74, на 11 септември 2018 - 09:22, каза:

Нали маховика е двумасов? Тогава феродовия диск няма пружини.


Да, двумасов е. Но на много от картинките на различни производители има двумасов в комплект с феродов със и без пружини. На мене ми пратили без. За по-сигурно преди да го поръчам им пратих VIN-а и казаха че на 100% е за моята кола. Сега ще го снимам.
лагер помпата
Публикувано изображение
Публикувано изображение

феродовия диск
Публикувано изображение
Публикувано изображение

притискателния
Публикувано изображение
Публикувано изображение

маховика
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 11 септември 2018 - 13:31
Отговори

sdonio снимка sdonio 11 септември 2018 - 13:43

 Vaxhall, на 07 септември 2018 - 00:34, каза:

Днес поръчах и съединителя SACHS за 288 паунда. Вкючва двумасовия маховик, притискателен и феродов диск, лагер помпа и шесте болта. Ще го снимам в понеделник като пристигне. Останаха гумите, но тях от БГ. За оп-ком-а още се чудя какъв и от къде... До тук като опъна чертата, сметката е 464 паунда.

Може ли да изпратиш линк към магазина от който купи маховика и съединителя?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg