Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешки P1540 и P1634

petar88 снимка petar88 02 октомври 2013 - 19:40

Здравейте! От известно време карам в сервизен режим с грешка
P0400(9) EGR Feadback signal Malfunction
И днес закачих на ОP com-a и ми излязоха още 2 нови
P1634 (B) Fuel Injection Quantity Malfunction
P1540(D) Air Condition PWM Signal invalid


Много ще съм благодарен за идеи и съвети (за двете нови грешки) , а за ЕГР съм се ориентирал как да се справя ...
Отговори

vdwind снимка vdwind 03 октомври 2013 - 05:26

Двата сигнала (другите две грешки) са на единия куплунг на компютъра, да нямаш някакъв измъкнат кабел? За MAF е редовен номер но от него на мен не влиза в сервизен режим, само светва чека. Почистих го със спрей за почистване на MAF около 10 лева е флакончето, ако те интересува повече пиши ми да ти обясня. Засега не ми се е появявала повече р0400.
Отговори

petar88 снимка petar88 03 октомври 2013 - 06:26

Не мислех че е от това ,но..
След като при P0400 като влезе в сервизен режим е почти невъзможно да се кара . Експериментирах като извадих буксата на МАF-a и колата си вървеше перфектно до 2500 оборота . Така че от 2 месеца карам така .
Но аз го включих и след това изтрих грешките които бяха ,карах 10 км и записа тогава тези две ( При вече включен маф)
Вчера пак ги изтрих карах известно време нищо не се записа , днес имам сериозен преход ще видим какво ще излезе ...
Отговори

Dimas снимка Dimas 03 октомври 2013 - 09:08

В авариен режим е, защото си откачил дебитомера и така нищо не печели (само губиш). Само не разбирам, какво общо имат тия грешки с дебитомера. Ако не бъркам те са за:
0400 - ЕГР/вакуум/соленоид/вакуум помпа
1634 - проблем с количеството гориво
1540 - прекъснат кабел/бушон или друго по климатика.
Отговори

petar88 снимка petar88 03 октомври 2013 - 11:25

Колата таака или иначе е в авариен режим от P0400(9) EGR Feadback signal Malfunction , НО когато изкл. дебитомера се ускорява много добре (до 2500 обор.)
Така че това което печеля е че мога да си я карам .
Интересното е че днес минах 330 км и не ми излязоха никакви грешки .
Тази грешка P0400 има ли начин да е от дебитомера или си е от ЕГР....
Отговори

Dimas снимка Dimas 03 октомври 2013 - 12:31

 petar88, на 03 октомври 2013 - 11:25, каза:

Колата таака или иначе е в авариен режим от P0400(9) EGR Feadback signal Malfunction , НО когато изкл. дебитомера се ускорява много добре (до 2500 обор.)
Така че това което печеля е че мога да си я карам .
Интересното е че днес минах 330 км и не ми излязоха никакви грешки .
Тази грешка P0400 има ли начин да е от дебитомера или си е от ЕГР....


Колега, дори да ти набие 0400 при рестарт на мотор турбината отново започва да надува и съответно лампата на таблото не свети. Тогава колата не е в авариен режим свързан с ЕГР-а. Иначе дебитомера и ЕГР имат общо, но според мен в този случай се бъркаш. Ако изключиш дебитомера лампата ще свети, защото най-малкото веригата остава отверена и предполагам колата пак е в авариен режим, но не съм пробвал(има вариант лампата да свети, но колата да си върви). )0400 може да е от много неща, но основното е съсипан клапан и загуба на вакуум. Предлагам ти да изолираш ЕГР-а и потърсиш причината поради, която ти набива Р1634 и Р1540
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg