Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Мнения за 1.7 CDTI 110hp EcoFlex

didopido снимка didopido 27 август 2015 - 12:49

Здравейте,

Ще сменям старият пасат и се насочих към Opel Astra H Carawan, 2009-2010 с 1.7 CDTI EcoFlex двигател. В нета има много малко писано (по-скоро няма нищо освен press-releases от Опел) за споменатия двигател. Молбата ми е някой ако има впечатления (особено от към чупливост) да сподели. Дали този двигател или стария 1.7 Исузовски е по-добрия избор за кола на старо. Естествено, гоня нисък разход в града и надеждност на двигателя.

Благодаря предварително.
Отговори

sathv снимка sathv 27 август 2015 - 17:14

Що? Новите дизели на Пасат не ти ли харесват. При Опел нито са по-добри, нито по евтини за ремонт.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 август 2015 - 10:02

 sathv, на 27 август 2015 - 17:14, каза:

Що? Новите дизели на Пасат не ти ли харесват. При Опел нито са по-добри, нито по евтини за ремонт.


Колега, ще те анатемосат така. Принципно от момента в който ФауВе правят комънрейл определено са много по-добри от същите мотори на Опел.

1,7 CDTI май са най-добрите, но като икономичност и здравина, а им липсват конските сили. 1.9 имат коне и за каране са много удобни, но не съм доволен от изпълнението на италянците. Имат си положителни качества, но аз вече се убедих, че добрия мотор е 1,8 бензин на газ.
Отговори

didopido снимка didopido 28 август 2015 - 15:15

 sathv, на 27 август 2015 - 17:14, каза:

Що? Новите дизели на Пасат не ти ли харесват. При Опел нито са по-добри, нито по евтини за ремонт.


Ами то за хареване ми харесват, но не мога да си позволя пасат комън рейл, а помпа-дюза не искам. Иначе жената е с Астра 1.7 CDTI, 2007г, 101к, много съм доволен от колицата, вече 2 години не създава проблеми, гори 6.5/100 градско (от Пловдив съм).
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 август 2015 - 16:36

1.7 е добър избор спрямо цената, разхода и параметрите си. Обаче лично мен ме притеснява ЕкоФлекс варианта на този двигател. До колкото знам има някои ключови разлики в самия двигател и май втора ръка не е оправдано да се купува. Става въпрос за използването на иглени лагери на някои места, и разни подобни щуротии, които в краткосрочен план водят до малко- по нисък разход и основа за нелоша маркетингова стратегия при продажбата на нови автомобили, но при покупка втора ръка съм доста мнителен към тия решения. За мен добрия избор е нормалния 1.7 на 101 к.с., не ЕкоФлекс.
Отговори

sathv снимка sathv 29 август 2015 - 17:10

 didopido, на 28 август 2015 - 15:15, каза:

Ами то за хареване ми харесват, но не мога да си позволя пасат комън рейл, а помпа-дюза не искам.

E то не става въпрос за Пасат. Още повече, че не е в класа на астра, а на инсигния. Има по-евтини коли от Ваг групата с комън рейл дизели в класа на астра. Пък това, че Ваг замениха системата помпа-дюза с комън рейл основно поради икономически и екологични причини няма да коментираме. Във всички случаи новите им двигатели са по ненадежни и по скъпи за ремонт от помпа-дюза.
Отговори

didopido снимка didopido 31 август 2015 - 13:24

 tisho.74, на 28 август 2015 - 16:36, каза:

1.7 е добър избор спрямо цената, разхода и параметрите си. Обаче лично мен ме притеснява ЕкоФлекс варианта на този двигател. До колкото знам има някои ключови разлики в самия двигател и май втора ръка не е оправдано да се купува. Става въпрос за използването на иглени лагери на някои места, и разни подобни щуротии, които в краткосрочен план водят до малко- по нисък разход и основа за нелоша маркетингова стратегия при продажбата на нови автомобили, но при покупка втора ръка съм доста мнителен към тия решения. За мен добрия избор е нормалния 1.7 на 101 к.с., не ЕкоФлекс.


Благодаря Тишо, такъв отговор чаках. И аз се притеснявам от това, да не би спестяването на 1, 1.5литра нафта на 100км да ми струва след време хиляди в ремонт на двигател. Още повече, че никой в нета не е писал нищо точно за тези екофлекси. Май ще се ориентирам пак към исузовски.

Благодаря на всички, може да заключете/изтриете темата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg