Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Километраж

oci снимка oci 01 август 2009 - 19:27

Километража(този за дневен и общ пробег) на наще на колата спря да работи. Не свети нито подсветката нито изкарва цифрите за пробега. Проверихме бушоните всички са здрави. Колата е Vectra B Sport 99 X20XEV мотор.

Ще съм благодарен на всякакви идеи? :offtopic:
Мнението беше редактирано от oci: 01 август 2009 - 19:28
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 01 август 2009 - 19:44

Колега,светни с нещо пред него,ако се виждат цифрите значи ти е изгоряла лампичката/при мен беше същея случей/!Дано да е само лампа!! Успех!!

Поздрави! :offtopic:
Отговори

oci снимка oci 02 август 2009 - 11:08

Както казах цифрите ги няма, не е само лампата! Сега баща ми каза че като я свърже с лаптопа и й зададе скорост 30км/ч тя показва 100? Направо нямам представа какво откачи колата :offtopic:
Отговори

CH_M снимка CH_M 02 август 2009 - 11:54

Здравей колега . С откачане на акумулатора и малко изчакване пробвахте ли ? Те някои колеги са скептично настроени към този похват ,но понякога дава резултат . Ако не се оправи ,ще е нещо софтуерно .Успех! П.П. а за подсветката може и крушката да е изгоряла .
Мнението беше редактирано от CH_M: 02 август 2009 - 11:55
Отговори

hudson снимка hudson 02 август 2009 - 11:55

Това както го описваш ми изглежда като некадърно въртян километраж.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 02 август 2009 - 12:53

 hudson, на 02 Aug 2009, 12:55 PM, каза:

Това както го описваш ми изглежда като некадърно въртян километраж.

аз съм съгласен с колегата !
Отговори

oci снимка oci 02 август 2009 - 12:57

Твърдо НЕ. Колата я имаме от 4 години и километража си работеше перфектно. Не е въртян. Освен това тези километражи се въртят софтуерно, не виждам как може да го прекараш като го връщаш. Търся проблема другаде. :offtopic:
Отговори

hudson снимка hudson 02 август 2009 - 13:16

Ами че уточнявай се за коя колите ви става въпрос де :offtopic: Събрал си цял автопарк.
Преди време, един съфорумец се оплакваше от същите симптоми и след посещение при колегата помагащ, проблема му беше решен. Причината според него е посочената от мен по-горе.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 02 август 2009 - 15:36

Относно връщането на километража е напълно възможно!Карах едно Пежо в сервиз поради такъв проблем,дайе и оборотомера откачаше!Казаха че някой некъдърник е бутал километража и го е прецакал!Позъветваха ме да си намеря ново табло и мъките ще свършат/километража също беше връщан чрез компютър/! :offtopic: !

Поздрави!!
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 август 2009 - 18:59

Като го закачиш на компа какъв софт ползваш? Ако е с Опел СКенер той си има грешки........................и провери ли все пак лампата на таблото или не си го разглобявал?
Отговори

oci снимка oci 02 август 2009 - 19:28

Още не съм го разглабял, че колата вчера и днес беше на път. Софта който ползвам е точно АутоСкенер-а. Имаш предвид че дава грешки при тези показания(стрелките каде да отидат) или че може да прее*е километража? Иначе не виждам какво може да му стане - нали само задаваш нови ст-ти не е като на старите да въртиш зъбните колела :mhihi: Проблема е че със сигурност не е връщан, просто изведнъж угасна :offtopic:

ПП hudson написъл съм, че колата е на наще и че е Vectra B Sport 99 X20XEV. Моята е 00' и не е sport. Кво да правиш 3 вектри станаха вече вкъщи :dance:
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 август 2009 - 20:52

 oci, на 02 Aug 2009, 08:28 PM, каза:




Софта е с грешка при програмирането. Ти се опитваш да калибрираш стрелките, но вместо километражната стрелка, той върти примерно оборотите. Не може да преебе нищо.
А дали е връщан - нали знаеш - само една жена и една кола си знаят колко са.......................
Щом е изведнъж сваляй смело таблото и виж крушката. А и така и така имаш две коли - можеш на принципа проба грешка!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 02 август 2009 - 23:09

опел скенера не движи вярно само километражите на десните волани, иначе не може да се повреди нищо, не виждам кво може да му е станало на таблото, но го свалете и го вижте, може и да е пипано нещо и преди, но ако се наложи да се разглобява става малко трудно, иначе едно време и аз ги връщах със сваляне, софтуерите бяха скъпи още, а пък и скенера не може да коригира след 99г километражи на вектра, на диагностика излизат ли си реалните километри, всичко в ред ли е?
а за колегата с пежото, не е от некадърно връщане най-вероятно, те си скапват механизмите на стрелките, и тях ги лекувам отдавна
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 август 2009 - 23:55

 Shmortz, на 03 Aug 2009, 12:09 AM, каза:

опел скенера не движи вярно само километражите на десните волани,


Има версия с грешка в програмирането и когато ти трябва калибровка на километража, скенера мести оборотомера и обратно!
Отговори

oci снимка oci 03 август 2009 - 00:32

Maiky имах предвид че не е връщан от както е при мен колата - вече 4 години и си работеше перфектно. Не че не е връщан по принцип. А най-странното е че днес както са си патували нашите километража е светнал и сега си работи нормално :offtopic: Засега ще се кара така, пък ако пак угасне ще се разглобява. Съмнява ме нещо хлабава връзка иначе не виждам как така ще се оправи от само себе си. Дано повече не угасва че хич не ми се разглабя таблото...

Поздрави и благодаря на всички за мненията
Отговори

Maiky снимка Maiky 03 август 2009 - 01:02

 oci, на 03 Aug 2009, 01:32 AM, каза:



Продължава да ми прилича на крушка..........................но явно не е голям проблем. Ако трябва да се чупи таблото свуркай, знам как да го сваля за 5мин по часовник! Особено като не е мойто! :offtopic:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 август 2009 - 07:32

 Maiky, на 03 Aug 2009, 12:55 AM, каза:

Има версия с грешка в програмирането и когато ти трябва калибровка на километража, скенера мести оборотомера и обратно!


възможно е, при мен проблема е само с таблата на воксхолите :)

а проблема на колегата найстина ще е само лампа явно
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg