Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Нафта на черно

John Jameson снимка John Jameson 03 януари 2010 - 14:58

Колеги имам следното питане. Някой знаели някакъв начин да се разбере дали е качествена нафтата преди да се налее в резервоара на афтомобила.
Отговори

помагащ снимка помагащ 03 януари 2010 - 15:07

Да като застанеш на касата на някоя от доказалите се вериги за горива , а не се занимаваш с кр......ци и измамници , зашото той като го открадне след това на нас ни го калкулират в цената , от тук идва и поговорката " нищо не се губи само преминава от едни ръце в други".
Колкото по-скоро престане тази и подобни практики толкова по-скоро имаме шанс да излезем от дупката , защото в момента само затъваме все по-нодолу.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 03 януари 2010 - 15:11

Вариант 1 - човекът ти е доста доверен.
Вариант 2 - отиваш с него като ходи да налива на Бензиностанцията
Вариант 3 - на Шел преди се продаваше "Water detector" - показва дали в горивото има наличие на вода
Вариант 4 - взимаш за проба, наливаш в прозрачна бутилка и чакаш да престои 24 часа, за да видиш дали ще се утаи вода
Вариант 5 - купуваш си Варел/Бидон, слагаш му канелка на 20-25см от дъното. Купуваш си Нафтичката на черно, наливаш я във Варела/Бидона и чакаш 24, за да се утаява каквото има и тогава от канелката си наливаш в тубичка и от там в резервоара.

Във всеки един от случаите, ако наливаш такава нафта препоръчва третирането и с Castrol TDA - в моментта е на промоция в "Метро" - цената е под 12лв за количество достатъчно за 250л Нафта :mhihi:


Аз лично НИКОГА повече няма да си купя крадена Нафта... Помагащия ти каза защо :drinks:
Отговори

stancho снимка stancho 03 януари 2010 - 15:13

Много точен и коректен пост. Браво "помагащ". Де да мислеха всички така!?!?!?
Отговори

John Jameson снимка John Jameson 03 януари 2010 - 15:16

OMV Влизали в доказалите се вериги. Щото от там съм зареждал нафта като потокалов сок с парченца плодове.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg