Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тресе при тръгване

jabcho снимка jabcho 15 февруари 2010 - 19:25

Здравейте колеги, искам да ви попитам от извесно време имам едно проблемче с Астричката. При по "грубо" потегляне като пребуксуват колелата имам чуство че подскача цялата предница от какво може да е това.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 15 февруари 2010 - 19:50

Тампони на двигателя.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 15 февруари 2010 - 19:55

 jabcho, на 15 Feb 2010, 19:25, каза:

Здравейте колеги, искам да ви попитам от извесно време имам едно проблемче с Астричката. При по "грубо" потегляне като пребуксуват колелата имам чуство че подскача цялата предница от какво може да е това.


-Колега, аз съм със същия мотор като твоя виждам.. и няколко пъти ми го прави и на мене тоя номер, само че.. винаги при незагрял мотор, в смисъл само когато колата не е загряла хубаво и се товари, примерно при потегляне по наклон. Даже първите пъти си мислех че съм вкарал 3-та вместо първа, но уви - не.. на 1-ва скорост, при наклон.. когато двигателя се товари малко повечко.. ама всичко това когато не е загряла. :devil-smiley-019:
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 15 февруари 2010 - 19:58

И съответно би било хубаво да се види кой от тампоните е закъсан и да се смени навреме... повярвай ми колега , по досадно от това да караш кола със скъсан тампон няма! :cn:

На моя мотор се усещаше тресене при студен и загрял мотор :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от FaKeR: 15 февруари 2010 - 20:00
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 15 февруари 2010 - 20:28

А може и да подскача по простата причина че ти буксува съединителя , ЗАЩО ЛИ защото или не е регулиран или притискателят ти е умекнал и неможе да натисне добре феродовия диск.
Отговори

RosenAS снимка RosenAS 15 февруари 2010 - 23:15

На мен ми се е случвало нещо подобно като се опитвам да изфурсирам колата и все едно презкачат гумите (превъртат-зацепват и пак превъртат), и на опелчето и на служебната също (ситроен Ц15)
Отговори

Gomes снимка Gomes 15 февруари 2010 - 23:34

... и аз си мисля за съединителя, имам подобни симптоми и със сигурност знам, че е дошло времето на моя.
Отговори

kraskata_corsa снимка kraskata_corsa 16 февруари 2010 - 00:01

тампон на двигателия колега ...
Отговори

ndachev снимка ndachev 16 февруари 2010 - 09:48

Понеже и аз имам подобен симптом, как да разберем кое от двете - съединител или тампон на двигателя, е причината ?
Отговори

besnik снимка besnik 16 февруари 2010 - 10:20

Колега дигаш капака и викаш някой приятел да гледа.Като отпускаш педала при запален двигател на първа и гледате тампоните.
Ако има скъсан се вежда.Ако няма значи съединител.

 besnik, на 16 Feb 2010, 10:19, каза:

Колега дигаш капака и викаш някой приятел да гледа.Като отпускаш педала при запален двигател на първа и гледате тампоните.
Ако има скъсан се вежда.Ако няма значи съединител.
Отговори

llll снимка llll 16 февруари 2010 - 15:14

 besnik, на 16 Feb 2010, 10:20, каза:

Колега дигаш капака и викаш някой приятел да гледа.Като отпускаш педала при запален двигател на първа и гледате тампоните.
Ако има скъсан се вежда.Ако няма значи съединител.

:mhihi: Какво се вижда- прегазен приятел ли?! :mhihi:
Мнението беше редактирано от llll: 16 февруари 2010 - 15:16
Отговори

kraskata_corsa снимка kraskata_corsa 16 февруари 2010 - 15:54

хаха .. моторът се подига при потегляне
Отговори

besnik снимка besnik 16 февруари 2010 - 20:11

 llll, на 16 Feb 2010, 15:14, каза:

:mhihi: Какво се вижда- прегазен приятел ли?! :dummy:




Ако не дръпнеш ръчната и не внимаваш ДА.Мотора мърда много.Почти съм сигурен че е съединител.
пиши да кажеш какво е.

 llll, на 16 Feb 2010, 15:14, каза:

:dummy: Какво се вижда- прегазен приятел ли?! :mhihi:




Ако не дръпнеш ръчната и не внимаваш ДА.Мотора мърда много.Почти съм сигурен че е съединител.
пиши да кажеш какво е. :25:
Отговори

jabcho снимка jabcho 19 февруари 2010 - 23:04

Аз уцелих съединителя, след като нямах проблем с тампоните, дали да го очаквам скоро да привърши ?

...по изявено е на сух асфалт, ако е заледено или мокро не се усеща.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg