Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Съединител или блок бобина

roro снимка roro 04 август 2010 - 11:28

Здравейте, от скоро имам Опел Зафира 2000г. x18xe1 двигател. При потегляне на първа, се получава като притрисане, придърпване когато съм на по стръмно място. Например алея Яворов. Потеглям както нормално с всяка друга кола, в момента на придърпването, оборотите падат до около 600. Ако тръгна с повече газ, няма проблеми - 1500-2000 оборота. Това което ми прави впечетление е че педала на съединитела е доста по твърд от на другата ми кола - Опел Корса 1.2 mi 97г. След като четох доста по форума, разбрах че подобен проблем може да стане и от блок бобината. Много ще съм Ви благодарен, ако ме насочите в каква насока и с какви тестове да установя от какво е проблема.
Отговори

roro снимка roro 04 август 2010 - 11:39

Забравих да спомена че колата е на 110 000 км. Свещите ги гледах, и ми изглеждат добри. Нямат нагар, нормален цвят са.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 04 август 2010 - 11:48

При мен е по съшия начин колега.Смених комплект съединител, никаква разлика нямаше в поведението на мотора, едниствено предала му стана по- мек.При твоите километри е нормално предала да е твърд, един съединител спокойно може да изкара 140-150 К километра.За блок бобина не вярвам да ти създава проблем, най-малкото щеше да се усети и в други режими на работа на мотора.
Като цяло "проблема" го отдавам го на съединителя, типа скоростна кутия и изобщо частите, които са вложени в колата.Да не ти разправям колко ме дразни факта, че на служебната ми кола мога спокойно да тръгна от втора скорост от спряло положение, а с Вектрата сложа ли втора вместо първа и от при не спрял автомобил се почва едно зацепване, едно притрисане докато зацепи съединителя и тръгна напред.
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 04 август 2010 - 12:57

Аз от както съм взел колата е същото и при мен, а вече минаха 2 години и 50000 км. Поради тази причина не мисля, че е съединител, за толкова километри щеше отдавна да е дал фира ако е от него. Блок бобината я смених защото почна да ми прекъсва и до към 2000 оборота и накрая едната лула изби, а и всичките гумени уплътнения отдолу бяха нацепени.
Мнението беше редактирано от amalexiev: 04 август 2010 - 12:59
Отговори

nikef1 снимка nikef1 04 август 2010 - 20:51

колега при мене този проблем се оправи с почистване на дроселовата клапа и стъпковото моторче,дано и при тебе да е този безобиден вариант
Отговори

stolu снимка stolu 05 август 2010 - 07:49

Ако свещите са наред, 100 % блок бобина.Прекъсването винаги се усеща между 1500-2000 оборота. Тя е като консуматив при тия мотори и не си купувайте китайски, италиански, турски и всякакви такива по-евтини.
Отговори

Zygot снимка Zygot 10 август 2010 - 17:14

И при мен е така особенно на баир с включен климатик понякога трябва да дръпна ръчна за да не тръгна назад (до такава степен няма мощност). Свещите ми са на 1000км сменях пробно блок бобина с на колега не се оправи ( дали и неговата не е била развалена ? ) както и да е пробвам други варианти.
Мнението беше редактирано от Zygot: 10 август 2010 - 17:16
Отговори

Hevy снимка Hevy 11 август 2010 - 20:55

Роро, това е щото са заминали демпферните пружини на съединителя, и аз съм така но се свиква
Мнението беше редактирано от Hevy: 11 август 2010 - 20:55
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 11 август 2010 - 21:05

То и аз ама не мога да свикна :sad-smiley-046: Но като си представа колко работа е смяната и колко пари свиквам :mhihi: Иначе стане ли твърд педала ще сменям няма начин :naughtynono:
Отговори

Hevy снимка Hevy 12 август 2010 - 19:58

Даваш малко повече газ при тръгване и това е, съединител се сменя като почне да буксува...при мен е малко по различно усещането, в смисъл че не ме притеснява много щото Кадета пък как сеца не е истина, никой друг не може да тръгне с него...
Отговори

roro снимка roro 17 август 2010 - 23:31

Смених свещите с чисто нови. Блок бобината е като нова, след като я свалих я разгледах обстойно-все едно че е чисто нова(никакъв нагар, нищо прегоряло). Проблема обаче си остава. Вече съм сигурен че не е от бобина или свещи. Остава съединител, но виждам различни мнения. Съединителя не ми боксува и мисля че има живот в него, но все пак аз съм компютърджия , а не експерт по съединители и т.н Смяната е доста скъпа, и все още не съм сигурен какво да правя защото смяна на съединител си е доста пари за тези коли, а пък придърпването ме дразни, и не съм на 100% сигурен какво да правя.
Благодаря Ви за отговорите, дайте осхте идеи. :thu:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 18 август 2010 - 08:36

Колега, проблема не ти е в съединителя.Карай спокойно и пробвай да свикнеш с особеностите на колата.Виж колко хора отгоре се изредихме да ти казваме, че и на нашите Опели схемата е същата...
Тия приключения могата да свършат само по един начин- да дадеш още пари за смяна на части, в които все още има хляб. :thu:
Отговори

roro снимка roro 18 август 2010 - 11:58

Прав си колега. Вече и посвикнах и ше си карам така. Това да и е кусура, иначе си е перфектна колата. Благодаря на всички, които взеха отношение.
Отговори

blagom снимка blagom 18 август 2010 - 15:42

работата е от ясна по ясна, просто си доуточни термините - прекъсва или тресе. това са две коренно различни неща. ако прекъсва (най-често в обороти 1500-2500) е блок бобина в повечето случаи нищо че може да изглежда като чисто нова. ако тресе при потегляне по -често на баир - омекнали пружини на феродовия диск. така съм карал 2г. и смених съединителя ама си е смотан по начало. на служебната мога да си карам от 3-та нагоре, а с вектрата не мога да тръгна на 2-ра. имам чувството че ще се разпадне колата
Отговори

tpm снимка tpm 18 август 2010 - 19:31

Здравейте,при мен положението е същото,откакто купих колата.Като тръгвам на 1-ва ск. с нормално подадена газ-1700 об. стрелката на оборотомера рязко пада на 600-700 об. Двигателят тресе леко,все едно тръгвам на 2-ра.Съединителят работи нормално,свещите и блок бобината са сменени.


пп: колата е от профила ми
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 август 2010 - 20:15

Да попитам аз тоя двигател с демферен маховик ли е? :thu:
Отговори

Globe снимка Globe 18 август 2010 - 21:27

добре де.. това прави ли го на празен ход на място? като скачаш рязко на педала? т.е да прекъсва в ниските обороти? и като свали свещите бяха ли надраскани? с чертички по тях? има ли разлика при топъл-студен мотор? ии какви свещи сложи? защото оригиналните са по 12 лева бройката..


п.с дизеловите мотори са с демпферни маховици
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 август 2010 - 22:16

Явно само на вектра,защото бензиновите Омеги Б са с такъв!
Отговори

Globe снимка Globe 19 август 2010 - 09:39

 ОМЕГА, на 18 Aug 2010, 23:16, каза:

Явно само на вектра,защото бензиновите Омеги Б са с такъв!

дам много общо се изказах.. омега с ХЕВ е с такъв.. катко и Х22ХЕ и В6-ците :) не съм сигурен за вектра с Хев.. дали беше.. ,но като цяло бензиновите мотори по-малките не са :)
Отговори

roro снимка roro 24 август 2010 - 22:53

Свещите които смених са оригинални на MG. Старите свещи изглеждаха много добре. Не знам дали е притрисане или придърпване, но при подаване на газ, тръгвам на около 1200-1500 оборота и колата притриса или придърпва и в този момент оборотите падат между 500-600.Ако подам повече газ - до 2000 оборота нямам проблем. Усеща се и на втора скорост.Тръгване всеки път на 2000 и повече обороти ми се струва много. На другата ми лична кола и на служебната нямам такъв проблем(а и на многото други коли които съм карам).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg